Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistráciaDEMO PRE TIPÉRA

Blog - TennisLovers

VIP preview pred ATP Hamburg, Bastad a Newport a WTA Budapešť, Praha a Lausanne

10.07.2021 10:49

ATP Hamburg 

 

FINÁLE 2020:  A. RUBLEV - S. Tsitsipas 64 36 75

PREKVAPENIE 2020: QF Bublika

 

TOP 4 2021: S. Tsitsipas, P. Carreno Busta, N. Basilashvili. A. Ramos Vinolas

ODHLÁSENIA: A. Karatsev, L. Sonego, M. Fucsovics, F. Auger Aliassime

DIVOKÉ KARTY: S. Tsitsipas, N. Kuhn, P. Kohlschreiber, D. Altmaier


Úspešnosť underodogov od roku 2011: 34,45% 


German open tennis Championships je jedným z najstarších tenisových turnajov na svete. Za uplynulé roky si prešiel viacerými zmenami - tými najpodstatnejšími bolo degradovanie turnaja z kategórie Masters ( a bývalej ATP super 9 series ) na súčasnú 500ku, preloženie turnaja v kalendári z mája ( pred French open ) na júl do hluchého obdobia po Wimbledone  či rekonštrukcia najväčšieho tenisového štadióna v Nemecku Am Rothenbaum, ktorý pojme 13 300 divákov so zaťahovacou strechou.


Minulý rok sa hral turnaj na jeseň v týždni pred French open a bol to iný Hamburg, ako ten letný v tomto obvyklom čase, najmä aj z dôvodu lepšieho hráčskeho obsadenia, serióznej prípravy na French open čo sa odrazilo v nižšom poćte prekvapení. Tento rok zas hráme v Hamburgu priamo po Wimbledone, ročníky predtým bol medzi turnajmi týždňový odstup.


V roku 2019 bolo v Hamburgu veľmi teplo:


Monteiro: "It was tough conditions to play today, really hot." 


A. Zverev: “The ball is a little bit quicker, I can stay at the rear of the court because the ball bounces a little higher.”


- vtedy je to v Hamburgu podobne ako i na iných antukách rýchlejšie s vyšším odskokom lôpt. Zvyčajne tu bolo naopak daždivo, podobne ako minulý rok na jeseň a podobne ako hlásajú meteorológovia budúci týždeň:


P. Cuevas: ,,...When it rained in Hamburg, it was much slower because of the balls..."


Hamburg je siedmym najprekvapivejším turnajom v roku čo sa týka % úspešnosti underdogov. Index po minulom ročníku o niečo poklesol, pretože turnaj vyprodukoval malé % prekvapení, no v rokoch 2014 až 2019 index bol neraz vysoko nad 40%. 

 

Turnaj pravidelne vyprodukuje nečakaného víťaza (odkedy Hamburg prišiel o status 1000koveho turnaja, iba Nadal v roku 2015 vyhral turnaj ako nasadená jednotka). 


2019: Basilashvili (už štvorka turnaja, #16 svet) 

2018: Basilashvili (v tom čase svetová #81) z kvaldy

2017: Leonardo Mayer (#138) ako Lucky Loser (vo finále proti F. Mayerovi (#101))

2016: Martin Kližan (#47)

2014: L. Mayer (#46)

2010: A. Golubev (#82)  


Úspech tu tak zažívajú predovšetkým bighitteri, ktorí si užívajú viac času na loptu vďaka podmienkam. Okrem spomenutých prekvapivých víťazov tu tituly brali Rublev (2020), Nadal (2015), Fognini (2013), Monaco (2012) či Simon (2011). 


Darí sa tu i kvalifikantom, ktorí spravili až tri finálové účasti od roku 2013 - Delbonis (2013), L. Mayer (Lucky Loser 2017), Basilashvili (2018). Rozhodne každoročne výborný turnaj pre vsádzanie. 

 

 

ATP BASTAD: 

 

FINÁLE 2019:  N. JARRY - J. I. Londero 76 64

PREKVAPENIE 2019: Výhra Dzumhura nad Ruudom v 1R

 

TOP 4 2021: C. Ruud, C. Garin, F. Fognini, J. Millman

ODHLÁSENIA: Alcaraz, Davidovich Fokina, Tsonga, Ivashka, Travaglia, Shapovalov

DIVOKÉ KARTY:  H. Rune, E. Ymer, TBA 


Úspešnosť underodogov od roku 2011: 34,31% 


Bastad je jeden z najstarších turnajov na okruhu. Krásne ale veľmi špecifické prostredie. Tento turnaj patrí rozhodne k najstabilnejším okruhom na turnaji, keďže po minulotýždňovom WTAčku, nasledovanom ATPčkom sa tu pravidelne hráva i challenger.

 

Keďže sa jedná o turnaj, ktorý je postavený hneď vedľa pláže na Švédskej riviére tak samozrejme najdôležitejším faktorom tu bude vietor. V kombinácii so studenším počasím je toto možno tá najpomalšia antuka na okruhu. Keď je chladno, veterno tak podmienky na kurte sú ozaj extrémne pomalé. Potvrdzuje to i štatistika tie-breakov, ktorých sa tu hrá vôbec najmenej na celom okruhu (len 21%). 

 

Lindell: "...differs a lot from those in the harbour. It is not easy when the wind blows .... a completely different game..." 

 


Podobne ako v Hamburgu ani tu sa nevyhneme dažďu pri teplotách medzi 18 - 26 stupňov. Bude to tu tak i tento rok pomalé. 

 

Turnaj je v posledných rokoch charakteristický pre enormné množstvo kurzových prekvapení počas celého turnaja. Po Wimbledone začína hluchá časť antukových 250tok, ktoré absolútne nevyvrchoľujú žiadnym turnajom. 

 

To, že sa to tu berie light, svedčí vysoký index prekvapení a pravidelnosťou je zvýšené množstvo kurzových prekvapení. Najčastejšie sa v posledných ročníkoch skloňovali mená Verdasco (2x finále, 4xSF) či Ferrer (3x titul, finále, 3x SF). Tituly brali predovšetkým ortodoxní antukári ako Fognini, Ramos-Vinolas, Paire, Cuevas, Berlocq, Almagro, Robredo, Paire, Soderling a ďalší. 

 

Od finále Davida Ferrera v roku 2012 žiadni TOP nasadení tenista nespravil ani finále. V Open ére sa finále však stále nepodarilo uhrať ani jednému kvalifikantovi. 

 

 

ATP Newport

 

FINÁLE 2019:  J. ISNER - A. Bublik 76 63

PREKVAPENIE 2019: 4 výhry Bublik v pozícii (malého) outsidera, výhra Andreozziho nad Karlovicom a Eubanksa nad Johnsonom v prvom kole

 

TOP 4 2021: Bublik, Querrey, Pospisil, Sandgren 

ODHLÁSENIA: Mannarino, Paul, Giron, Duckworth, McDonald

DIVOKÉ KARTY: Karlovic, Anderson, Sock 


Úspešnosť underodogov od roku 2011: 31,49% 


I turnaj v Newporte sa odohráva v blízkosti mora konkrétne na Rhode Island, tentokrát sa jedná o Atlantický oceán a je posledným trávnatým turnajom sezóny. Turnaj je známy najmä kvôli každoročnému uvádzaniu bývalých hráčov do tenisovej siene slávy. 


Tu nájdete úplne odlišné podmienky oproti tým londýnskym vo Wimbledone. Je to tu rýchlejšie na “old-school” tráve a i skáče to tu nižšie a tráva tu vydrží zelená často počas celého turnaja - zvyknú tu hracie kurty meniť/striedať v polke turnaja.  Hlavné priestranstvo je totižto rozdelené na tri kurty a počas turnaja sa hracie kurty striedajú kvôli opotrebovaniu kurtov a i kvôli slnku zasahujúcemu do tvári servujúcich hráčov. 


Hewitt: "It's totally different courts and conditions to playing in London."


Isner bol však naposledy iného názoru: “I don't think it's that big of a change coming from Wimbledon. Of course the grass isn't completely the same but it feels the same underneath your feet. Maybe the bounces are a little bit different but going from Wimbledon to here it's, in my opinion, it's pretty easy,” 


Sela: "The courts here bounce very low, even for grass, which is good for my game." 


Tuna je to každoročne kvalitou poľa o poznanie horšie oproti antukovým turnajom v Európe. V minulosti sa tu darilo bigserverom typu Isner, Ram či Karlovic, prekvapujúce finále sa podarilo uhrať trebárs Ramanathanovi či travárom ako Ebden (finále z kvaldy), Muller, Mahut či Johnson a i vzrastovo nižším tenistom ako Hewitt či Rochus.


I tu sme s prekvapeniami nad 30% a to najmä vďaka poslednému ročníku, kedy vyhralo dokonca svoje zápasy väčšina underdogov - a to až 56%. WC zobral vtedy napokon John Isner, ktorý vyhral turnaj po 4tý krát a to vždy ako nasadená jednotka. V tejto pozícii turnaj nik iný nedokázal vyhrať od roku 1976. 

 

 

WTA Lausanne 

 


FINÁLE 2020:  F. FERRO - A. Cornet 61 26 61

PREKVAPENIE 2020: Titul a 4 kurzové prekvapenia v podaní Ferro

 

TOP 4 2021: Zidansek, Ferro, Teichman, Garcia 

ODHLÁSENIA: Samsonova, Stephens, Cornet, Kawa, Cirstea

DIVOKÉ KARTY: TBA, TBA, TBA 


Úspešnoť underodogov v roku 2019: 39%


Lausanne nahradil WTA turnaj v Gstaade v roku 2019, ktorý sa udržal na WTA okruhu len tri roky. To len odzrkadľuje fakt, ako ťažko robiť turnaj v tomto období po Wimbledone a pred štartom US series na WTA okruhu.


Každopádne organizátorom sa napriek tomu podarilo priviesť atraktívny mix mien. Turnaj sa bude odohrávať v tenisovom klube Tennis du Clube - Lausanne: v jednom z najväčších vo Švajčiarsku, kde trénujú Timea Bacsinzsky či Stan Wawrinka. V klube nájdete 19 kurtov + ďalších 8 pod “bublinami”. 


Lausanne sa nachádza na samom juhozápade Švajčiarska pri Ženevskom jazere vo frankofónnej oblasti na úpätí Álp v nadmorskej výške zhruba okolo 500m.n.m. No a francúzskym tenistkám sa zadarilo, keď sa duo Ferro - Cornet postarali o francúzske finále.


Predpoveď počasia na nasledujúci týždeň v Lausanne hovorí o chladnejšom počasí s teplotami medzi 17-26 stupňov pričom dažďu sa nevyhneme ani tu. V prvom ročníku sa tenistky sťažovali na nárazový vietor. 

 

 

WTA Budapešť  

 


FINÁLE 2013:  S. HALEP - Y. Meusburger 63 67 61

PREKVAPENIE 2013: Výhra Solovievovej 61 60 nad Šafářovou v prvom kole @9+ 

 

TOP 4 2021:Putintseva, Collins, Siegemund, Tig, Pera

ODHLÁSENIA: Kovinic, Sevastova, Podoroska, Hercog, Frech

DIVOKÉ KARTY: TBA, TBA, TBA


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV v rokoch 2009 - 2013: 22,73%


WTA Budapest je späť. Ale nedajte sa pomýliť, toto nie je návrat turnaja zo sezón 2017-2019, ktorý sa hrával vo februári v halových podmienkach. Späť je totižto tradičný letný antukový turnaj, ktorý sa tu naposledy hral v sezóne 2013 a následne bola licencia turnaja presunutá do Bukurešti. Turnaj sa vrátil späť na pôvodné miesto do areálu, ktorý sa nachádza neďaleko Dunaja. Ak sa nič za tie roky nezmenilo, tak sa jedna o klasický malý turnaj. Výnimkou je snáď veľmi veľký center court, ktorý nie je na turnaji tohto typu úplne tradičný. Bočné kurty sú už podľa očakávania veľmi maličké. 


Na čo treba dávať pozor je počasie. Budapešť bola vždy známa tým, že sa tu hralo v mimoriadne horúcich podmienkach a turnajom dokázali prechádzať najmä dobre kondične pripravené tenistky. No a zároveň tu netreba očakávať žiadne prekvapenie na úkor európskych antukárok. Tie tu mali dobré výsledky takmer predplatené a tradične sa tu darilo balkánskym a domácim tenistkam. No a medzi favoritky treba prirátať aj ortodoxné španielske a talianske antukárky. Reštart turnaja môže priniesť niekoľko zmien, ktoré zrejme zistíme počas prvých dní, každopádne vyššie spomenuté fakty by mali ostať v platnosti. Z toho budeme vychádzať aj pri tvorbe tipov. Poslednou víťazkou sa v sezóne 2013 stala neprekvapujúco Simona Halep.

 

 

WTA Praha 

 


FINÁLE 2020:  S. HALEP - E. Mertens 62 75

PREKVAPENIE 2020: SF Begu 

 

TOP 4 2021: Kvitova, Krejcikova,, Vondroušová, Bouzková 

ODHLÁSENIA: Bencic, Kasatkina, Tomljanovic, Tauson, Zvonareva, Jabeur, Watson, Liu, Pironkova, Niculescu

DIVOKÉ KARTY: S. Stosur, L. Havlíčková, V. Kužmová 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2015 (na Stromovke - antuka): 37,25%


Dejisko turnaja sa niekoľkokrát menilo, to súčasné je ďalej od centra na Stromovke od roku 2015. Miesto pre tento rok ostáva no opäť prechádza výraznou zmenou - tou najhlavnejšou je zmena kurtov z antuky na hard a druhou je zmena umiestnenia v kalendári, keď sa z tradičného jarného turnaja stáva letný. Minulý rok sa hralo v auguste, keď turnaj zaujal miesto v druhom týždni po reštarte okruhu po vynútenej pauze. História s prestávkami siaha do roku 1992. V Prahe nikdy nebola núdza o kurzové prekvapenia, darilo sa tu kvalifikantkám a v kvalifikáciach sa zas pravidelne darilo mladučkým domácim nádejám, ktorých je i v tomto roku požehnane a dá sa očakávať, že opäť niektorá z nich sa o prekvapenie postará.


Turnaj bude tento rok slúžiť najmä ako príprava pred Olympijskými hrami. Nemá však cenu sa zbytočne rozpísavať o trendoch a číslach, keďže na harde sa jedná prakticky o nový turnaj. Každopádne je predpoklad, že vo finále zas raz 1 česká tenistka bude, ktoré tvoria i nasadenú TOP 4 turnaja. To by bolo veľkým prekvapením, keby sa ani jedna z nich vo finále neocitla.  

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP Australian open PREVIEW

14.01.2022 14:39 zobraziť...

VIP PREVIEW Sydney a Adelaide

09.01.2022 15:11 zobraziť...

VIP ATP Stockholm a WTA Linz preview

08.11.2021 14:57 zobraziť...

VIP Paris Masters preview

01.11.2021 16:35 zobraziť...

VIP Viedeň a Petrohrad preview

24.10.2021 23:11 zobraziť...

VIP Moskva a Antwerp PREVIEW

17.10.2021 23:11 zobraziť...

VIP Indian Wells PREVIEW

06.10.2021 11:17 zobraziť...

VIP ATP Sofia PREVIEW

27.09.2021 15:59 zobraziť...

VIP ATP Nur-Sultan, Metz a WTA Ostrava pre...

20.09.2021 15:47 zobraziť...

VIP US open preview

30.08.2021 16:29 zobraziť...

VIP Winston Salem open PREVIEW

22.08.2021 17:13 zobraziť...

VIP Cincinnati Masters PREVIEW

16.08.2021 13:54 zobraziť...

VIP Canadian Masters PREVIEW

08.08.2021 16:09 zobraziť...

VIP ATP Washington a WTA San Jose preview

01.08.2021 20:49 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Kitzbuheli...

25.07.2021 14:02 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Umagu, Gst...

16.07.2021 19:10 zobraziť...

VIP preview pred ATP Hamburg, Bastad a New...

10.07.2021 10:49 zobraziť...

VIP WIMBLEDON PREVIEW

27.06.2021 12:24 zobraziť...

VIP Mallorca, Eastbourne a Bad Homburg PRE...

18.06.2021 21:15 zobraziť...

VIP Queens, Halle, Birmingham a Berlin PRE...

13.06.2021 14:24 zobraziť...

ATP Stuttgart a WTA Nottingham VIP PREVIEW

07.06.2021 14:30 zobraziť...

VIP French open PREVIEW

29.05.2021 11:49 zobraziť...

VIP WTA Strasbourg preview

26.05.2021 16:44 zobraziť...

ATP Ženeva, Lyon WTA Belehrad a Parma pre...

16.05.2021 17:12 zobraziť...

VIP Rím Masters preview

07.05.2021 16:23 zobraziť...

VIP Madrid PREVIEW

01.05.2021 11:42 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Mníchove ...

25.04.2021 20:51 zobraziť...

VIP Barcelona, Belehrad, Stuttgart, Istanb...

22.04.2021 09:36 zobraziť...

VIP Monte Carlo preview

11.04.2021 09:19 zobraziť...

VIP Charleston a Bogota preview

05.04.2021 09:42 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 15:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 15:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 11:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 13:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 12:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 12:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 16:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 18:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 20:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 12:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 12:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 11:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 17:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).