Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistráciaDEMO PRE TIPÉRA

Blog - TennisLovers

VIP Rím Masters preview

07.05.2021 16:23

Internazionali BNL d´Italia 


Turnaj v Ríme je jeden z najprestížnejších turnajov na okruhu s históriou už od roku 1930. Vtedy sa pod názvom Italian open hralo v Miláne do roku 1935. Odvtedy sa turnaj dodnes odohráva s prestávkou, kvôli vojne, v Ríme na Foro Italico. 


Rozdiel v podmienkach je medzi dňom, kedy to pri slnečnom počasí dokáže poriadne lietať a nocou, kedy pod reflektormi ide teplota dole. Samozrejmosťou pri akejkoľvek antuke je rozdiel medzi upršaným a slnečným dňom. Pre zaujímavosť v Ríme v tomto období často býva zvýšené množstvo peľu v ovzduší. Pre tento dôvod často krát skipla Rím Wozniacki či S. Graff. 


Pre Rím tento rok hlásia slnečné a teplé počasie od kvalifikačnej soboty až po pondelok. Od utorka by podľa predpovedí malo pršať a ochladiť sa niekde k 20 stupňom. V tom prípade to bude oproti Madridu výrazná zmena podmienok - v Španielsku pri slnečnom počasí a suchom vnútrozemskom vzduchu pri teplotách medzi 25-30 stupňov v nadmorskej výške to poriadne skákalo a lietalo, pri ochladení v podmienkach na úrovni mora a daždi budú podmienky opačné - a to podobné tým z prvých prevažne upršaných európskych antukových  turnajov v tomto roku. 


Edmund:  "It's just different coming from Madrid, it's one extreme to the other in the conditions. The ball flies there, whereas it's tough to get cheap points here, because it’s so heavy."


Zverev po titule v Madride a prvom kole v Ríme (Zverev v 2018 napriek tomu dokázal uhrať b2b finále na oboch Masters): “It's not easy to come from Madrid, where there's a lot of altitude, it's very fast, to here. So, I only had basically one day. And for that, I thought I played well. Still, I had some adjustments to do in the first set. But then, once I got going in the second set, I thought I played great." 


No na druhej strane Thiem v ten istý rok zažil po finále takisto pomalý štart a nakoniec s Fogninim prehral. Ak sme pri Fabiovi, tak ten tu mal spočiatku veľmi zlé výsledky a dočkal sa tu i piskotu, keď prehral napr. s Rosolom @4+ v 2014 či Garciom Lopezom v 2016 za @3. Avšak výsledky a výkony šli hore, porazil Dimitrova, Murrayho či Thiema a je opäť miláčikom domácich.


Tsitsipas porazil Nadala v Madride v 3 setoch v roku 2019, no v odvete o týždeň v Ríme prehral 36 46: 


"I think his game was the same, like last week. The court was different, much slower. I guess that helps him. He feels more sure with himself, has more time to execute his plan ... In Madrid, as I said, altitude, courts are faster, balls are faster. The shots that I played today, I played similar shots last week. Today those shots felt really slow and he had plenty of time to pass me when I was approaching to the net, which in Madrid it felt quite different. It didn't feel like I had much control of my shots... The court speed was the difference, I would say. But he played pretty much the same. Maybe a little bit better, but not a noticeable difference." (Nadal má v Madride 4 tituly, v Ríme 9) 


Tenisti tu neraz porovnávali rýchlosť medzi jednotlivými kurtmi. Podľa ich vyjadrení je ikonický Pietrangeli kurt najpomalším nasledovaný centrálnym dvorcom. Ostatné vonkajšie kurty sú menšie a podľa vyjadrení tenistov i rýchlejšie a to najmä Grandstand:


Cecchinato v 2019 po prehre s Kohlim na jednom zo štvorice zadných menších kurtov: "I was hurt by the small court, fast and with little clay. I was hoping for the Pietrangeli or the Grandstand. I had no landmarks, it almost seemed like an indoor match."


Simona Halep po zápase na Pietrangeli: "It’s tough to make winners on this court, for me, but it’s good when I can build the point,"


Taliani rok čo rok sa postarajú v kvalifikácii i v hlavnej súťaži o nejedno prekvapenie najmä na nádhernom Pietrangeli kurte, ktorý je akýmsi magickým miestom pre všetkých talianskych tenistov.  Tu sa dokážu vypnúť k výborným výkonom a  uhrať tesné výsledky i s najlepšimi. V tom im pomáha od samotných kvalifikacii fantastické fanatické domáce publikum, keďže tenisové turnaje všetkých úrovní v Taliansku majú veľmi dobrú návštevnosť a podporu domácich. To bude tento rok kvôli pandémii limitované na 25%.


Aj samotný Fabio Fognini pri našej návšteve v roku 2019 šiel hrať veľký zápas s Tsitsipasom na menší Pietrangeli ako na center. O divoké karty do kvalifikácie (tento rok o 3 muži, o 2 hrajú ženy) hrajú talianski tenisti v prekvalifikácii, ktorá sa hrá v týždni pred hlavným turnajom.


Prehľad posledných najväčších úspechov domácich v kvalifikáciach či v main draw: 


2020 - Musetti porazil Wawrinku @4 (a aj NIshikori @2,00+) , Travaglia Čoriča @2,9; Sinner Tsitsipasa @3,8 (v kvalifikácii len Zeppieri Norrieho @2,4 inak sa taliani dopustili negatívnych prekvapení na svoj úkor.)


2019 - Baldi v kvalde Klizana @6+, v main draw Berrettini Zvereva @2,4+, Sinner Johnsona @2,2+


2018: Baldi v kvalde porazil Fucsovicsa @6+ a Garciu Lopeza @4+ v 1R zobral Basilashvilimu set, 1R Cecchinato zdolal Cuevasa @2,80, 1R Berrettini Tiafoeho @2,7, Fognini porazil Thiema @3+ a s Nadalom uhral set 


2017: Fognini porazil Murrayho @3, Mager zobral set Bedenemu @9, v kvalde Arnaboldi Estrellu @2,4+


2016: Cecchinato zobral set Raonicovi @9+, Sonego set Sousovi @6,5+, Volandri Ferrerovi @7+ (v kvalde ako dog porazil Jaziriho a Stepanka)


2015: Fognini Dimitrova @2,5, Donati Giralda @5+, Arnaboldi zobral set Goffinovi @7+, v kvalde hned 5 kurzovych prekvapeni od Arnaboldiho, Fabbiana, Magera v kurzoch od 2,4 po 4+, Caruso zobral Coricovi set @6


2014: Travaglia v kvalde porazil Montanesa za @6+ a Rolu @3 


2013: Starace v 1R Stepanka @3, v kvalde Cecchinato Donskoya @4+

 

 

ATP Rím


FINÁLE 2020: N. DJOKOVIC - D. Schwartzman 75 63

PREKVAPENIE 2020: Diego Schwartzman, Dominic Koepfer  


TOP 4 2021: N. Djokovic, R. Nadal, D. Medvedev, D. Thiem

DIVOKÉ KARTY: S. Caruso, L. Musetti, S. Travaglia, G. Mager 

ODHLÁSENIA: Federer, Raonic, Wawrinka, Coric, Isner


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2011: 27,98% 


Od triumfu Carlosa Moyu v roku  2004 nevyhral Rím nik mimo trojky Nadal, Djokovic a Murray. Práve Murray v roku 2016 bol prvým, kto pretrhol 11 ročnú sériu triumfov Nadala (7x) a Djokovica (4x) a v roku 2017 sa k nemu pridal i Alexander Zverev svojím prvým Masters titulom v divokom závere turnaja. Nadal doteraz nikdy nevyhral Monte Carlo, Barcelonu, Madrid a Rím v jednom roku. 


Najviac prekvapení sa tu každoročne udeje v prvom kole (32,5%), naopak od roku 2004 sa neudialo v semifinálovom kole ani jedno kurzové prekvapenie. Napriek dominancii Djokovica s Nadalom, za posledných 11 rokov vyhral turnaj nasadená jednička len 3x. 


Tu sa až tak výrazne kvalifikantom oproti Madridu nedarí, keď od 2009 len Lucas Pouille ako LL v roku 2016 (dostal sa priamo do druhého kola a následne porazil iného kvalifikanta Gulbisa, Ferrera ako @4+ underdog a po Monacovom odhlásení sa ocitol zrazu až v spomínanom SF)  a na jeseň minulého roku Dominic Koepfer (od kvaldy porazil až 5 tenistov ako kurzový underodog) prešli cez tretie kolo. 


Keď sme pri minulom ročníku, vtedy tu počas celého týždňa na jeseň bolo teplé a slnečné počasie. Zaznamenali sme rekordný počet úspešných underdogov (až 41%) a len 4 z nasadenej TOP 8, ktorí mali bye v prvom kole,  prešli cez svoj prvý zápas proti rozohratému súperovi.

 

 

 


WTA Rím 


FINÁLE 2020: S. HALEP - Ka. Plíšková 60 21 ret. 

PREKVAPENIE 2020: Vysoká úspešnosť kvalifikantiek v úvode turnaja


TOP 4 2021: A. Barty, N. Osaka, S. Halep, S. Kenin

DIVOKÉ KARTY: E. Cocciaretto, C. Giorgi, M. Trevisan 

ODHLÁSENIA: O. Jabeur, D.Vekic, S. Kuznetsova, K. Bertens, E. Rybakina, A. Kontaveit, 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2011: 27,94%


U žien sa tu darí kvalifikantkám, keď v posledných rokoch tu postupuje z prvého kola zhruba každá druhá a za posledné štyri roky sa až dva krát stalo, že jedna z nich postúpila do semifinále (2013 - Halep, 2015 - Gavrilova), v roku 2017 sme mali v QF dve tenistky, v  2018 zas ani jedna neprešla do tretieho kola, v 2019 Sakkari semifinále a minulý rok na jeseň  len dve kvalifikantky / LL neprešli cez prvé kolo! 


Do tohto ročníka bol Rím u žien o kategóriu nižším turnajom oproti Madridu o level nižším turnajom - takzvaným Premier 5 pokiaľ Madrid bol Mandatory turnajom. To sa však týmto ročníkom mení, keď sú po novom oba ženské turnaje WTA 1000. 


Od titulu Sereny Williams v roku 2013 nevyhrala žiadna tenistka Madrid - Rím double. V minulosti tenistky, ktoré sa zdržali v Madride do záverečných kôl, sa často krát odhlasovali, prípadne leteli v úvodných kolách. Tým, že bol Rím o kategóriu nižšie a že v Madride treba vyhrať k titulu až 6 zápasov za približne 8-9 dní + prechod a zmena podmienok boli hlavnými dôvodmi. Tento rok však Rím vyzerá byť v čase písania dokonca lepšie obsadeným turnajom a tak je možné, že sa nižší prehľad zastaví. 


Prehľad: 


2019: Halep po finále OUT hneď v prvom zápase s Vondroušovou @3,5+; Bertens došla para až v semi s Kontou za @3+; Bencic po semifinále v treťom kole OUT @2,2+; Stephens v prvom zápase OUT takisto po semifinále @2,2+ proti Konte 

2018: Bertens OUT ako finalistka v druhom kole (do ktorého bola nasadená) so Sakkari @4+

2017: Mladenovic OUT ako finalistka v prvom kole s Goerges @3

2016: Halep OUT v 2R (do ktorého bola nasadená) s Gavrilovou za @4+

2015: Kvitovej došla šťava v QF s Navarro @2,4+

2014: Sharapova tesnotka už v prvom kole a potom OUT v druhom s Ivanovic za @3,5


Ak sme hovorili u mužoch o prekvapeniach v kvaldách či main draw, tak pri taliankach je to úplne opačne - čítajte dobre: od roku 2015 do minulej jesene ťahali talianky 15 zápasovú šnúru prehier v main draw! Túto bilanciu sa podarilo zastaviť Paolini minulý rok, avšak od spomínaného roku 2015 majú talianky v main draw neuveriteľne tragických 1-20 !

 

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP Australian open PREVIEW

14.01.2022 14:39 zobraziť...

VIP PREVIEW Sydney a Adelaide

09.01.2022 15:11 zobraziť...

VIP ATP Stockholm a WTA Linz preview

08.11.2021 14:57 zobraziť...

VIP Paris Masters preview

01.11.2021 16:35 zobraziť...

VIP Viedeň a Petrohrad preview

24.10.2021 23:11 zobraziť...

VIP Moskva a Antwerp PREVIEW

17.10.2021 23:11 zobraziť...

VIP Indian Wells PREVIEW

06.10.2021 11:17 zobraziť...

VIP ATP Sofia PREVIEW

27.09.2021 15:59 zobraziť...

VIP ATP Nur-Sultan, Metz a WTA Ostrava pre...

20.09.2021 15:47 zobraziť...

VIP US open preview

30.08.2021 16:29 zobraziť...

VIP Winston Salem open PREVIEW

22.08.2021 17:13 zobraziť...

VIP Cincinnati Masters PREVIEW

16.08.2021 13:54 zobraziť...

VIP Canadian Masters PREVIEW

08.08.2021 16:09 zobraziť...

VIP ATP Washington a WTA San Jose preview

01.08.2021 20:49 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Kitzbuheli...

25.07.2021 14:02 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Umagu, Gst...

16.07.2021 19:10 zobraziť...

VIP preview pred ATP Hamburg, Bastad a New...

10.07.2021 10:49 zobraziť...

VIP WIMBLEDON PREVIEW

27.06.2021 12:24 zobraziť...

VIP Mallorca, Eastbourne a Bad Homburg PRE...

18.06.2021 21:15 zobraziť...

VIP Queens, Halle, Birmingham a Berlin PRE...

13.06.2021 14:24 zobraziť...

ATP Stuttgart a WTA Nottingham VIP PREVIEW

07.06.2021 14:30 zobraziť...

VIP French open PREVIEW

29.05.2021 11:49 zobraziť...

VIP WTA Strasbourg preview

26.05.2021 16:44 zobraziť...

ATP Ženeva, Lyon WTA Belehrad a Parma pre...

16.05.2021 17:12 zobraziť...

VIP Rím Masters preview

07.05.2021 16:23 zobraziť...

VIP Madrid PREVIEW

01.05.2021 11:42 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Mníchove ...

25.04.2021 20:51 zobraziť...

VIP Barcelona, Belehrad, Stuttgart, Istanb...

22.04.2021 09:36 zobraziť...

VIP Monte Carlo preview

11.04.2021 09:19 zobraziť...

VIP Charleston a Bogota preview

05.04.2021 09:42 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 15:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 15:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 11:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 13:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 12:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 12:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 16:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 18:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 20:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 12:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 12:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 11:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 17:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).