2.90
02.11.2018 21:00
Tip bol odoslaný: 02.11.2018 18:14

Kedy chce Nishikori poraziť Federera ak nie dnes ?

Roger tu nie je pripraveny ako zvykne byť, v Paríži mu to dlhodobo nesedí a je veľkým prekvapkom, že po titule v Bazileji  zapol Paríž v 37 rokoch. Jedna pravda sa vlečie s Feďom prakticky od začiatku sezóny a to fakt, čím dlhšie hrá (na turnaji či viac týždňov po sebe) tým horšie. Roger má v poslednej hre problémy s hráčmi s veľmi dobrou baseline hrou - stratene sety s Medvedevom v SHanghaji (v Bazileji bol Medvedev uz totalne vystaveny), Agutom, s ktorym predtym nikdy nestratil seta pri komfortnych vyhrach, Simonom (ktory stratil zapas na sevrise zo 40-15 4-5 a kľudne mohol vyhrať 2-0 na sety keď stratil vedenie 5-2 v prvom) a prehral s Millmanom či Čoričom. Veľmi blízko k setu bol i Nishikori, ktorý viedol 4-1 v TB v Shanghaji. Treba však povedať, že Shanghaj sedí Federerovej hre ako uliaty s rýchlejším povrchom a nižším odskokom zatiaľ čo Paríž je opakom - pomalší s vyšším odskokom.

Nishikori odohral skvelý druhý set s Mannarinom a oba s Andersonom, v zápase v ktorom výborne returnoval a sám prekvapivo dobre servoval (bez BP) a narobil dokopy len 10 UE. Federer je strašne up and down, forehand či servis ho často krát zrádza. Nishikori sa včera skvele pripravil na Andersona keď sa poučil z prehry vo Viedni pár dní dozadu a veríme, že rovnako sa mu to podarí i dnes. Trend je nám v Paríži veľmi naklonený, keď v QF kolách sa radujú underdogovia v presne 50% prípadoch za posledných 7 (a pol) rokov. Pôvodne sme chceli hrať set, ale kurzy naň stále klesajú, naopak na celkový triumf Nishikoriho v zápase šli kurzy hore. Nishikori bude mať šance, ide o to, či ich dnes využije.