NAVONE
3.11
23.09.2022 19:30
Tip bol odoslaný: 23.09.2022 14:43

JM Cerundolo hrá tento turnaj po 1 a pol mesačnej pauze. Celá jeho sezóna je skôr sklamaním, po minuloročnom breakthroughe čakal rozhodne on i verejnosť viac, každopádne pravidelne ho brzdia počas celej sezóny zranenia a nevie sa dostať do tempa. Ono je to vidno i v tomto týždni. Čo sa jemu nedá vytknúť je bojovnosť, ale po tenisovej stránke je to v tomto týždni priemer a skôr hľadáme tenistu, ktorého by sme proti nemu vsadili. Olivieri v prvom kole - tak ten hral proti nemu takisto po mesiaci, prvý krát po tom, ako prehral na US open s Marcorom 46 16 (Marcora je v tejto sezóne 2-6). Napriek tomu dva krát servoval proti Cerundolovi na 1. set, mal 1 SP, no set nakoniec prehral v TB a s ním i celý zápas 67 36 pričom premenil len 4 z 12BP, pokiaľ JMC 6 z 10. Včera v druhom kole Otegui. Ten mal počas roku vôbec prechádzať kvalifikáciami na challengeroch. Aj tak viedol 64 20. Cerundolo robil na svoj štýl priveľa chýb no akonáhle sa len trošku zlepšil tak Otegui sa zrazu snažil zakončovať každú výmenu čo najrýchlejšie a v mori chýb nakoniec skončil on a prehral 64 36 46. JM vyhral len 38% lôpt na druhom servise  Navone je rovnaký ročník ako Cerundolo, domáci argentínec. Ten má oproti predchádzajúcim súperom Cerundola lepší ročník. V Argentíne v júni hral 2x b2b finále, na ktorých si pripísal skalpy Ficovicha (2x), Hardta, Villanuevu, Gomeza Herreru, v Prahe porazil talentovaného francúza Filsa a tu opäť Villanuevu a včera i Uga Carabelliho. Cerundolo na jedno turnaji v tomto roku vyhral 3 zápasy len jediný krát. 3,00+ prakticky všade, 3,25 možno nájst na nike :)