POPYRIN
4.35
01.09.2022 20:00
Tip bol odoslaný: 01.09.2022 13:18

Ani jeden ani druhý neboli v posledných týždňoch v dobrej forme. Avšak prvé kolo bolo v podaní nich rozdielne. Schwartzman bol od začiatku kompletné dva sety jasne horším tenistom na kurte avšak čelil Jackovi Sockovi, ktorého kondičná pripravenosť nie je na vysokom leveli a najmä v tomto formáte a v týchto poverternostných podmienkach. Jacka zradilo zdravie a od konca druhého setu už nebol konkurencie schopným. Diego je 4-2 počas tejto US series, pričom však prvý set prehral v 5 prípadoch. Rozbehol sa skôr či neskôr alebo vôbec. Každopádne svoj top level nedosiahol ani na chvíľu a na svoj štandard robil veľa nevýnutených chýb. Napriek 4 víťazstvám treba jeho výsledky brať s rezervou. S Fokinom bol 16 dole po prvom sete a 03 v treťom, no dokázal to otočiť aj možno kvôli ADF, ktorý je proti nemu 0-4 na zápasy dole. Následne úplne jasne 46 26 s Ramosom, prvý set prehral i s Alexom Molčanom, ktorého už od záveru prvého setu trápilo rameno a nemohol servovať. Porazil Karatseva v troch setoch a easy prehral s Tsitsipasom a easy prehrával i so Sockom. Popyrin je prinajlepšom v priemernej forme na papieri. Ale prvé kolo bolo hlavne vo výmenách veľmi dobré a to má ešte veľký priestor na zlepšenie na servise hlavne s triafaním prvého servisu. Alexei je strong starter, v New Yorku to má aktuálne 5-2 keď tretie kolo uhral pri oboch štartoch. Minulý rok mal 2:0 na Evansa aby nakoniec zápas prehral v tie-brejku piateho setu. Na tomto rýchlom povrchu má k dispozícii všetky zbrane na to, aby Schwartzmana pretlačil a i porazil. V tomto prípade budeme rozdelovať po 1 jednotke na prvý set i zápas.