RUUSUVUORI
3.02
17.06.2022 17:30
Tip bol odoslaný: 17.06.2022 07:39

Proti Emilovi sme hrali v prvom kole Halysa, ale po opozeraní prvých dvoch kôl tu v Londýne musíme zmeniť názor. Na začiatku týždňa sme tvrdili, že nehral minulý týždeň dobre a kvalda na papieri tak presvedčivá ako u Halysa nebola. Na druhej strane sme spomenuli jeho potenciál hrať trávu dobre. Na našu škodu v tom čase sa potvrdila druhá možnosť. On mal Halysa rozhodne ľahko zdolať s brejkmi 2-0 len to nedoservoval a v TB druhého setu stratil aj vedenie 4-0. Avšak v treťom sete sa dal dokopy, vytvoril si až 9BP a nakoniec Halysa v závere brejkol a vyhral. Boli sme zvedaví, čo predvedie v druhom kole a mali sme ciťák, že porazí aj Drapera. No a toho porazil na centri pred súperovým domácim publikom hladko 6-2 7-6. V tom zápase už žiadnu drámu nepripustil, zahral skvele a i na číslach to bolo famózne. V tomto týždni od kvalifikácie prehral len 2 servisy v 52 servis gemoch. Čilič je dvojnásobným víťazom turnaja avšak výbuchy si tu neodpustil. Po semifinále na FO máme za to, že tú formu si sem nepreniesol. S Broadym to zo začiatku vyzeralo v pohode viedol so setom a brejkom hore, no odvtedy to má ďaleko od ideálu. S nevýrazným Broadym postúpil až po výsledku 7-5 v treťom sete. V druhom kole dostal nedisciplinovaného Bublika, ktorý mal vedenie 5-0 v TB prvého setu aby si to prehral sám a v druhom sete aj keď bol Marin opäť brejk up predviedol zas raz horror servis game a vrátil svojho súpera do zápasu. Od favorita zápasu to skutočne na tomto turnaji nie je dobré, pokiaľ na druhej strane sa Ruusuvuori rozohral do výbornej formy. Cítime a vsádzame prekvapenie.