NAVA
3.40
31.08.2021 17:00
Tip bol odoslaný: 31.08.2021 14:44

Toto je repríza finále juniorského Australian open z roku 2019, kedy vyhral Musetti po rozhodujúcom TB tretieho setu 7-6 (12). Tesnejšia a krutejšia prehra to pre Navu byť nemohla. Medzi oboma je 4 mesačný rozdiel a pokiaľ Lorenzo vtrhol na ATP okruh ako uragán, Emilio Nava si svoju cestu smerom hore razí pomaly level po leveli. V aktuálnom rozpoložení má Emilio v týchto podmienkach mu túto tesnú a krutú prehru odplatiť. Musetti totiźto od prehry na French open s Djokovicom po tom, čo viedol 2-0 na sety neuhral absolútne nič. Vinou bolo zranenie i škola. Odvtedy 5 prehier, málo zápasov a len 2 uhrané sety a to proti Coriovi na harde (!) minulý týždeň a s Laaksonenom v Bastade. Minulý týždeň to bol otrasný výkon od Lorenza, jemu tieto rýchle podmienky nesedia. Coria v tom zápase bojoval sám so sebou a hlavne s ťažkými podmienkami, kedy sa zdalo, že po druhom sete mu srdce z hrude vyskočí no i tak to na Lorenza stačilo. Emilio má tento rok 31-8 z Futures a challenger levelu, premiéru na ATP okruhu si odkrútil na Masters turnaji v Miami proti Harrisovi, ktorému podľahol 46 67, kde výkonom rozhodne nesklamal. V domácom prostredí proti súčasnému Musettimu v týchto podmienkach sú jeho šance veľmi dobré.