SONEGO
2.90
29.10.2020 14:30
Tip bol odoslaný: 29.10.2020 11:36

Hubert je po reštarte ničím špeciálnym. Bolo tam pár zábleskov ale prakticky len v Ríme, kde zdolal Rubleva a  zobral set Schwartzmanovi inak to bol maximálne priemer. V Kolíne odohral nízko kvalitné zápasy s Polmansom či Zverevom a v SF dostal od Bautiho 6-0 v treťom. za ktorým sa neskôr objavili problémy s brušným svalstvom.  Tu v prvom kole odohral solid prvý set s Balazsom, no v druhom robil viacero ľahkých nevýnutených chýb a nakoniec mal i šťastie, že v hale neskúsený Balazs si privodil zranenie kolena a LTT ten set vyhral 7-5. Sonego je Lucky Loserom, keď v kvalde prehral 3 setter s Bedenem, no ako to neraz v prípade LL býva predviedol výborný uvoľnený výkon v prvom s Lajovicom s ktorým komfortne vyhral 64 63.

Obaja sa doteraz stretli 4x pričom stav na zápasy je vyrovnaný 2-2. Vždy sa jednalo o veľmi tesné zápasy, v ktorých rozhodovalo pár lôpt, okrem toho posledného, ktorý sa však hral na outdoor harde v Aucklande, na ktorých má Sonego najhoršie výsledky, navyše v tom čase to bola deviata prehra v rade pričom naopak Hurkacz bol v tom čase na začiatku sezóny nezdolaný po výhrach nad Čoričom, Thiemom, Schwartzmanom z ATP cupu. Za súčasnej situácie v týchto dňoch to vidíme na otvorený match, v ktorom by mala dominovať servis hra.