Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistráciaDEMO PRE TIPÉRA

Blog - TennisLovers

VIP Ženeva, Lyon, Strasbourg a Rabat preview

19.05.2022 11:06

ATP Ženeva 


FINÁLE 2021: C. RUUD - D. Shapovalov 76 64

PREKVAPENIE 2021: SF Cuevasa z kvalifikácie / QF Strickera 


TOP 4 2022: D. Medvedev, C. Ruud, R. Opelka, D. Shapovalov 

DIVOKÉ KARTY: L. Riedi, R. Berankis, D. Medvedev 

ODHLÁSENIA: R. Bautista Agut, L. Djere, M. Fucsovics, J. L. Struff, S. Wawrinka 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2015: 29,19%


Turnaj v Ženeve sa odohráva v najväčšom a najstaršom tenisovom klube vo Švajčiarsku v Parc des Eaux-Vives od roku 2015. Podmienkami je o niečo rýchlejší než bežné európske antuky, keďže sa hrá v o niečo vyššej nadmorskej výške okolo 500m.n.m. vo vnútrozemí na úpätí Álp len pár kilometrov od druhého ATP turnaja hraného v tomto týždni. Dôkazom rýchlejších podmienok je i vyšší počet TB v minulých ročníkoch (37% čo je zhruba rovnaké číslo ako v Madride). 


P. Gojowczyk: ,,Normally clay isn't my best surface - I usually prefer hard court and grass. But here it is quite quick and that helps my aggressive game."


Hrá sa s Babolatkami podobne ako na Roland Garros akurát, že to tu vďaka nadmorskej výške skáče vyššie a lopty tu lietajú rozhodne rýchlejšie ako na iných antukových turnajoch. Na predchádzajúcich Masters turnajoch v MC, Madride a Ríme sa hralo s Dunlopkami.  


Zapata Miralles: "I like the conditions in Geneva a lot. There is around 500 meters of altitude, which is good for my game because it makes the ball move faster. It's a surface that I like a lot and in Geneva I feel comfortable."


Dôkazom sú finále Gojowczyka v 2018,  M. Zvereva v 2017, QF a SF Alexa Kuznetsova, titul Bellucciho, ktorý hráva pravidelne dobre v nadmorských výškach na rýchlejších antukách. Servis je tu veľkým plusom - trebárs k nim pripočitajme Nicolasa Jarryho, ktorý si tu ním razil cestu do finále, kde mal niekoľko matchballov na Zvereva v roku 2019. 


T. Bellucci pri svojej jazde za titulom: "The conditions in Geneva are good for me. The ball bounces high and I like the clay courts here."


Podobne ako na iných antukových turnajoch i tu podmienky bude ovplyvňovať počasie a to má byť pre tento turnaj minimálne v prvej polovici turnaja slnečné a teplé. Očakávame rozhodne rýchle podmienky ako tomu bolo i minulý týždeň na ostatných turnajoch. Teploty budú siahať podľa predpovedí počasia az k tridsiatkam. V druhej polovici týždňa by sa mali objaviť prehánky a búrky. 


Špecifické podmienky tu so sebou prinášajú jeden betting pattern - 5x v 6 ročníkoch tu niekto z pavúka spraví minimálne dve kurzové prekvapenia. V 6 ročnej histórii turnaja Pablo Cuevas a  Mischa Zverev postúpili spomedzi kvalifikantov za štvrťfinálové brány. Avšak každý rok kvalifikant spraví minimálne 1 kurzové prekvapenie. 


Turnaj doposiaľ vyhrala nasadená jednotka 3x (Zverev, Wawrinka 2x) 2x nenasadený tenista (Bellucci, Fucsovics) a minulý rok bolo finále stretom turnajovej dvojky s trojkou. 

 


ATP Lyon 


FINÁLE 2021: S. TSITSIPAS - C. Norrie 63 63

PREKVAPENIA 2021: Rinderknech / Norrie / Gasquet 


TOP 4 2022: C. Norrie, P. Carreno Busta, G. Monfils, A. De Minaur 

DIVOKÉ KARTY: L. Pouille, H. Gaston, J. Tsonga 

ODHLÁSENIA:  D. Goffin, L. Musetti 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2017: 30,84%


Turnaj v Lyone je pokračovaním indoorového turnaja, ktorý sa tu konal na jeseň v rokoch od 1987 do 2009 pričom v kalendári nahradil od roku 2017 turnaj v prímorskom Nice. Lyon je “len cez kopec” od Ženevy, takisto na úpätí Álp v malej nadmorskej výške. 


Pozn.: Minulý rok po turnajoch v Lyone a Ženeve nasledoval ešte 1 týždeň antukových turnajov pred začiatkom French open. Preto na týchto turnajoch sa objavili aj zvučné mená s vysokými ambíciami na French open, ktoré by sa tu bežne v iných ročníkoch neukázali. 


Aj tu sú podmienky takisto výrazne odlišné oproti pomalému Rímu. Doposiaľ sa tu zadarilo predovšetkým bigserverom či bighitterom. 


J. Sousa hral finále debla v Ríme a následne prehral ako vysoký favorit v prvom kole s Horanským: "The ball, in particular, is quite different from the one I've been playing with in the last four weeks." 


B. Paire uviedol,  že podmienky sú tu rýchlejšie ako v Ríme: "Here the conditions are very fast, the ground is dry and inevitably it favours the big hitters."


Predpoveď počasie je veľmi podobná tej predpovedí k Ženeve akurát tu má byť o pár stupňov ešte teplejšie.


V krátkej histórii turnaja sme sa dočkali vcelku vysokého počtu prekvapení. Tuna to vysokým kurzom praje, tí ktorí sa v Ríme zdržia dlhšie tu obvykle majú problém: 


2021: (LL) Rinderknech porazil Sinnera @6,1; Norrie porazil Thiema @4,05; Gasquet Schwartzmana @3,83 


2020: korona pauza


2019: bez vysokých kurzových prekvapení, no až cez 42% underdogov vyhralo svoje zápasy


2018 - spomínaný Sousa vypadol s (Q) Horanským @6+, Kicker s (Q) Coriom @4+ a Delbonis s (Q) Albotom @4+. 


2017 - Del Potro rachol s (Q) Eliasom @5+, Kyrgios s (Q) Kickerom @5+, Čorič s Basilashvilim @4. 


Ukázalo sa tak, aká dôležitá je aklimatizácia a výhoda odohratých zápasov z kvalifikácie v tunajších podmienkach oproti tenistom, ktorí do main draw s voľným losom.

 

 

 

WTA Strassbourg 


FINÁLE 2021: B. KREJČÍKOVÁ - S. Cirstea 63 63

PREKVAPENIE 2021: SF Niemeier z kvalifikácie 


TOP 4 2022: Ka. Plíšková, A. Kerber, S. Cirstea, E. Mertens 

DIVOKÉ KARTY: Stosur, Monnet, Jacquemont 

ODHLÁSENIA: B.Krejčíková, E. Rybakina, J. Ostapenko, C. Giorgi, M. Vondroušová, J. Teichman, E. Alexandrova, C. Tauson, A.Riske, K. Siniakova, J. Paolini, Rogers, Brengle, Martincova 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2011: 29,94 %


Strassbourg sa stabilne drží v kalendári už 25 rokov. Sme týždeň pred Grand Slamom a mnohé tenistky už môžu byť hlavou v Paríži, iné zas budú chcieť nabrať zápasovú prax či chýbajúcu formu a tak tu môže vystreliť ktorákoľvek. 

 

Pred titulom Krejčíkovej predošlé ročníky vyhrali turnaj predovšetkým ranárky ako Yastremska, Pavlyuchenkova, Garcia či Stosur (2x):

 

F. Ferro: "The courts are fast here. And since they were covered quickly, they did not get wet (po upršanom ráne). The game goes fast, it's slippery and it's not easy to defend, so you have to take this into account with your game."

 

Aj na tomto antukovom turnaji bude podmienky ovplyvňovať počasie. Rovnako ako pri mužských turnajov i Strassbourg čaká nezvyklé teplé počasie na toto obdobie. Bežne na týchto turnajoch bývalo okolo 20 stupňov, no i v Strassbourgu by mali teploty siahať k 30tkam, výnimkou nebudú prehánky a búrky. 

 

Za posledné roky sme mali 2x kvalifikantku vo finále strassbourgského turnaja - Lucic v 2016 či Soler Espinosu v 2014. Tie to tu majú v posledných rokoch ako na hojdačke - už sme boli svedkami ako všetky rachli hneď v úvode alebo pokračujú vo forme z kvalifikácie a sú nezastaviteľné. Nie je to každoročným pravidlom, ale kvalifikantky prekvapenia na turnaji robia. 9x z posledných 10 ročníkov nejaká tenistka spravila 2 kurzové prekvapenia. 

 

Vo finále absentovala nasadená tenistka len dva krát za posledných 10 rokov, avšak od roku 2010, kedy turnaj vyhrala Maria Sharapova, Strassbourg nevyhrala nasadená jednotka turnaj ani raz.  

 

 

WTA Rabat 


FINÁLE 2019: M. SAKKARI - J. Konta 26 64 61

PREKVAPENIE 2019: Prvý WTA titul Sakkari (a stále jej posledný) 


TOP 4 2022: G. Muguruza, A. Tomljanovic, N. Parrizas-Diaz, M. Sherrif

DIVOKÉ KARTY: Sun, Marcinko, Muguruza 

ODHLÁSENIA: Q. Zheng, J. Putintseva, A. Van Uytvanck, M. Frech, Ann Li, L. Siegemund, Jorovic, Doi


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2015: 25,08 %


V Rabate sa hráva od roku 2016, keď bol predtým turnaj hraný vo vnútrozemí a v nadmorskej výške v mestách Marrakech a Fes. 


Turnaj sa hral naposledy v roku 2019, za tu dobu sa toho mohlo zmeniť v súvislosti s podmienkami mnoho. Turnaj sa predtým v kalendári nachádzal v týždni pred turnajom v Madride spoločne s turnajom v Istanbule.


V prímorskom meste sa hralo v pomalších podmienkach.


Pavlyuchenkova na večerné podmienky: ,,The ball is like a stone. I hit it and it doesn't go anywhere."

 

Hrávalo sa s loptami Wilson US open Regular Duty, ktoré boli ťažšie vo vlhkom prostredi a prišli si tu na svoje aj hráčky, ktoré hrajú dosť flat. Typickým príkladom bol posledný ročník, v ktorom Konta hrala finále a v semifinále sa objavila i Van Uytvanck, ktoré majú ďaleko od typických antukarok.  


Počas turnaja je hlásené počasie bez dažďa pri teplotach medzi 24 až 31 stupňov. A keďže i tu hráme na pobreží oceána - faktorom je vietor. V minulosti sa tu hralo I pod svetlami, kedy by podmienky boli oproti dňu v teoretickej rovine ešte pomalšie. 


Titul vyhrali doposiaľ Sakkari, Mertens, Bacsinzsky a Pavlyuchenkova, pričom posledne tri menovane boli nasadenými jednotkami. 


Kvalifikantky tu maju v kratkej historii solidnu bilanciu. Len v jedinom ročníku neurobila žiadna z nich kurzové prekvapenie a najvýraznejším úspechom je finále Erakovic v premiérovom ročníku. Tento rok však kvalita v kvalifikačnom pavuku chyba.

 

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP Paris Masters PREVIEW

31.10.2022 08:43 zobraziť...

VIP Viedeň a Bazilej preview

23.10.2022 18:57 zobraziť...

VIP preview Antwerp, Stockholm, Napoli a G...

16.10.2022 16:36 zobraziť...

VIP Gijon, Florencia, Cluj a San Diego pre...

09.10.2022 15:11 zobraziť...

VIP Astana, Tokyo, Ostrava a Monastir prev...

03.10.2022 09:52 zobraziť...

VIP Sofia, Tel Aviv, Seoul, Parma a Tallin...

24.09.2022 13:47 zobraziť...

VIP Metz, San Diego, Tokyo a Seoul preview

18.09.2022 17:00 zobraziť...

VIP US open preview

29.08.2022 10:06 zobraziť...

VIP Winston Salem a Cleveland PREVIEW

21.08.2022 10:58 zobraziť...

VIP Cincinnati preview

15.08.2022 09:32 zobraziť...

VIP Canadian Masters preview

08.08.2022 09:34 zobraziť...

VIP PREVIEW Washington, Los Cabos a San Jo...

31.07.2022 12:01 zobraziť...

VIP PREVIEW Umag, Kitzbuhel, Atlanta, Prah...

31.07.2022 12:00 zobraziť...

VIP PREVIEW Hamburg, Gstaad a Palermo

17.07.2022 11:55 zobraziť...

VIP Bastad, Newport, Lausanne a Budapešť...

11.07.2022 09:46 zobraziť...

VIP WImbledon preview

02.07.2022 11:17 zobraziť...

VIP Eastbourne, Mallorca a Bad Homburg pre...

19.06.2022 08:24 zobraziť...

VIP PREVIEW Queens, Halle, Berlin a Birmin...

12.06.2022 08:38 zobraziť...

VIP PREVIEW Stuttgart, Nottingham a Hertog...

05.06.2022 18:50 zobraziť...

VIP French open PREVIEW

21.05.2022 08:52 zobraziť...

VIP Ženeva, Lyon, Strasbourg a Rabat prev...

19.05.2022 11:06 zobraziť...

VIP Masters Rome PREVIEW

07.05.2022 13:17 zobraziť...

VIP Madrid Masters preview

27.04.2022 19:07 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Estoril a Mníchov

24.04.2022 10:10 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Barcelona, Belehrad WTA St...

17.04.2022 13:03 zobraziť...

VIP Monte Carlo PREVIEW

09.04.2022 13:50 zobraziť...

VIP Marrakech, Houston, Charleston a Bogot...

04.04.2022 11:25 zobraziť...

VIP Miami Masters PREVIEW

21.03.2022 19:43 zobraziť...

VIP Indian Wells PREVIEW

10.03.2022 15:11 zobraziť...

VIP Dubai, Acapulco, Santiago, Doha a Guad...

20.02.2022 12:04 zobraziť...

VIP ATP Rotterdam, Buenos Aires, Dallas a ...

06.02.2022 15:00 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Pune, Montpelier a Cordoba

29.01.2022 16:51 zobraziť...

VIP Australian open PREVIEW

14.01.2022 13:39 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 14:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 14:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 10:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 12:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 11:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 11:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 15:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 17:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 19:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 11:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 10:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 09:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 15:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).