Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistráciaDEMO PRE TIPÉRA

Blog - TennisLovers

VIP PREVIEW ATP Barcelona, Belehrad WTA Stuttgart a Istanbul

17.04.2022 13:03

ATP Barcelona 


FINÁLE 2021: R. NADAL - S. Tsitsipas 6-4 6-7 7-5

PREKVAPENIE 2021: C. Norrie


TOP 4 2022: S. Tsitsipas, C. Ruud, F. Auger Aliassime, C. Norrie

DIVOKÉ KARTY: J. Munar, T. Robredo, F. Lopez, F. Auger Aliassime 

ODHLÁSENIA: Nadal, Hurkacz, Sinner, Shapovalov, van de Zandschulp, Struff, Griekspoor


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2011: 26,02%


Turnaj v Barcelone je jedným z najstarších turnajov na okruhu, ktorý píše svoju históriu už od roku 1953. Podľa tenistov sa hrá na rýchlejšej antuke ako v Monte Carle s Dunlop loptami. 


D. Thiem: "This surface I like more than Monte Carlo because it is faster and adapts better to my game." 


Faktorom však ako na každom inom antukovom turnaji je počasie, ktoré býva spravidla v tomto období v Barcelone veľmi premenlivé. Tento rok bude mať dve tváre s pekným kvalifikačným víkendom a pondelkom kedy to bude rýchlejšie pri teplotách tesne nad 20, no od utorka má pršať s teplotami len po 18 stupňov až do soboty. 


Turnaj má za posledné desaťročie nie príliš vysoké % úspešnosti underdogov, ale od roku 2014 sa priemer zdvihol až k 28% pričom turnaj zažil rekord pred 5 rokmi, kedy vyhrali dogovia v 37% zápasoch. Najvyššiu percentuálnu úspešnosť majú underdogovia v prvom (29%) a v semifinálovom kole (30%). 


Od roku 2005 vyhral turnaj vždy niekto z TOP 5 nasadených tenistov. Posledným nenasadeným víťazom je Gaston Gaudio z roku 2002. Jediným ne-španielskym tenistom, ktorý vyhral turnaj dva krát od čias Thomasa Mustera (95-96) je Kei Nishikori (2014 a 2015). V posledných troch ročníkoch zo 4 vždy postúpil kvalifikant do štvrťfinále (2019 - dvaja Lucky Loseri Carballes Baena s Jarrym; 2018 M. Kližan; v 2017 - LL Sugita a Chung).   


Toto je vcelku dobre tipovateľný turnaj, kde funguje viacero betting patternov. Barcelona praje vysokým kurzovým prekvapeniam. Každoročne tu niekto spraví 2 kurzové prekvapenia a ďalej sa tu drží jeden veľmi silný pattern - do posledného ročníka už od roku 2004 - každý jeden rok tu rachol minimálne jeden antukár vo vysokom kurze (minimum 4,6+) pričom veľmi často bol v tom zapletený domáci borec:


2019: NADAL rachol proti Thiemovi @3,2 (Tsitsipas so Struffom @3,8; Zverev s Jarrym @4,7+; najvyššie prekvapenie spravil v prvom kole domáci Kuhn proti Delbonisovi @5+)

2018: GARCIA LOPEZ porazil Nishikoriho @4,6; Klizan Djokovica @5

2017: Sugita zdolal CARRENA BUSTU @7 a ROBREDA @4;  Montanes GARCIU LOPEZA@4; (Khachanov - Goffina @4+; Chung - Zvereva @4+)

2016 Khachanov - BAUTISTU @7 (Jaziri - Zvereva @4)

2015: Rublev VERDASCA @6,5; Fognini - NADALA @8;  Andujar - FERRERA @6

2014: Gabashvili FERRERA @11, Almagro NADALA @7,5...

2013: Tursunov FERRERA @17...

.

.

2004: Gaudio MOYU @3; Patience - Chelu @6,5; Vliegen Nalbandiana @6,5;  


Minulý ročník sme sa tohto prekvapenia nedočkali, vynahradí si to tento ročník rovno 2x?

 

 


ATP Belehrad 

 

FINÁLE 2021: M. BERRETTINI - A. Karatsev 6-1 3-6 7-6

PREKVAPENIE 2021: Výhra Karatseva nad Djokovicom a (LL) T. Daniel 


FINÁLE 2021 (2): N. DJOKOVIC - A. Molčan 6-4 6-3

PREKVAPENIE 2021 (2): SF A. Martina a finále A. Molčana 


TOP 4 2022: N. Djokovic, A. Rublev, A. Karatsev, K. Khachanov 

DIVOKÉ KARTY: Medjedovic, Kukushkin, Tabilo 

ODHLÁSENIA: Monfils, Čorič, Molčan, Bonzi, Gaston


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV 2021: 30,19%


ATP turnaj sa do Belehradu minulý rok vrátil po prvýkrát od roku 2012. Medzitým sa hralo v Bukurešti a posledné tri roky v Budapešti. Hráme v príznačnom Novak Tennis Center, kde turnajovým riaditeľom je Djordje Djokovic. Je to veľmi pekný areál, ktorý sa nachádza v blízkosti Belehradskej pevnosti v bezprostrednej blízkosti sútoku veľkých riek Dunaj a Sáva. Od týchto riek tu zvykne dosť fúkať a tento vietor sa tu dokáže dosť točiť od spomínaných hradieb. Myslíme, že kto tu je dlhšie tak si zvykne a má výhodu.


Doposiaľ si z domáceho Belehradu zobral tri tituly Novak Djokovic, o prekvapivé finále sa tu v roku 2010 postarali americkí big serveri Isner s Querreym (pre Querreyho je toto jediný antukový ATP titul, pre Isnera zas jediné antukové finále mimo Houstonu). 


I tu podmienky bude ovplyvňovať počasie. Minulý rok sa v Belehrade odohrali rovno 2 turnaje. Prvý sa hral v rovnakom týždni spoločne s turnajom v Barcelone ako tento rok, druhá edícia sa hrala v týždni pred posunutým French open. Podmienky boli pri oboch turnajoch prevažne pomalé pri prehánkovom počasí. Tento rok by malo byť počasie typicky premenlivé pre toto ročné obdobie s teplotami od 13 po 22 stupňov. Center má k dispozícii umelé osvetlenie, ktoré minulý rok bolo využité pre hranie night sessions. Vtedy to bolo skutočne pomalé. 


M. Moraing: "The courts are not too fast, which means that you have to play a lot of rallies."


V Belehrade sa podobne ako predtým v Budapešti mimoriadne zadarilo kvalifikantom. V prvej edícii hral Mager QF a Daniel dokonca semifinále ako Lucky Loser, v druhej edícii potešili slovenských tenisových fanúšikov duo Martin / Molčan, mimo nich Carballes Baena skončil v QF. 

 

 

WTA Stuttgart 


FINÁLE 2021: A. BARTY - A. Sabalenka 3-6 6-0 6-3

PREKVAPENIE 2021: bez veľkých prekvapení 


TOP 4 2022: I. Swiatek, P. Badosa, A. Sabalenka, M. Sakkari 

DIVOKÉ KARTY: J. Neimeier, B. Andreescu, L. Siegemund

ODHLÁSENIA: E. Svitolina, V. Azarenka, A. Pavlyuchenkova, B. Krejcikova, D. Collins, J. Ostapenko


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2011: 33,46% (posledné 2 ročníky len 21%)


Porsche Tennis Grand Prix je najstarším ženským európskym halovým turnajom.. Prestížny a obľúbený turnaj získal v posledných rokoch niekoľko krát ocenenie turnaj roka kategórie Premier - po novom 500ka. Turnaj sa pôvodne hral na tvrdom povrchu no od roku 2009 sa odohráva na antuke a je perfektným štartom do európskej antukovej sezóny na ženskom okruhu. Hráme na antuke v hale čo podmienky zrýchľuje a odskok tu nie je taký vysoký ako na iných klasických antukách. Že sa jedná o úplne iný antukový dvorec potvrdzujú úspechy hráčiek, ktoré skôr tak trošku preferujú hardy. 


Plíšková: "To be honest, I think this is the fastest clay that I've ever played on, so it's not really behaving like a clay outdoors. It's indoors, so for me I think the conditions here can be perfect." 


Garcia: "It's a very fast clay court, so it's a little bit different. It's kind of the same game as on hard court."


Strýcová: "It's very different. It's very dry, and it's like very specific. It's very slidy but also very sticky, so both… The surface is great for me. I can slide, I can run a lot of balls."


Bertens:  ,,I think it's more a hard court. It's also tough to slide, to have the grip on the court, so it's tough to defend here, so I think for [Kerber] that's also not, like, the best court."


P. Kvitová: ,,Of course the movement is a bit different here [from hard courts] but overall we are playing indoors, so I think I can use something from the hard courts, but it has to be very in balance, sometimes with the spin, and maybe I should play a few more slices, which [Sevastova] did today pretty well, so she made me really work hard."


Dementieva: ,,The surface is very fast and almost identical to the one in Roland Garros."


Novučičké Porsche si tu za víťazstvo v posledných rokoch odniesli domáce tenistky (2 tituly pre Kerber; po jednom pre J. Goerges a senzačne pre L. Siegemund) či strelkyne s dobrým servisom - Maria Sharapova (vyhrala Stuttgart tri roky po sebe od roku 2012); v 2018 Karolíne Plíškovej (ktorá tu po Prahe vyhrala svoj druhý antukový titul na hlavnom okruhu), Petre Kvitovej a naposledy A. Barty. Dobre tu hrajú tenistky, ktoré vedia hrať rýchlo a agresívne naopak typické antukárky ako Simona Halep alebo taka Daria Kasatkina to tu radi nemajú. Tu sa nedá hrať taká tá typická antuková defenzíva. Simona hrala Stuttgart 6x a 6x vypadla ako favoritka, vždy pred finále s bilanciou 7-6. 


Turnaj je známy vysokým počtom kurzových prekvapení,  nemecké tenistky tu vedia spraviť prievan, ktorým sa tu darí i v kvalifikáciach. Posledné 4 ročníky boli do počtu prekvapení extrémne - v rokoch 2017 a 2018 tu vyhrávala zápasy takmer každá druhá outsiderka, naopak posledné dva ročníky boli chudobné na kurzové prekvapenia.


Turnaj je pravidelne nevyspytateľný, množstvo tenistiek bude po FED cupe a minimálne v  úvode by sme sa kurzovým favoritkám určite vyhli. 

 

 

WTA Istanbul


FINÁLE 2021: S. CIRSTEA - E. Mertens 6-1 7-6

PREKVAPENIE 2021: Titul S. Cirstea bez straty setu


TOP 4 2022: E. Mertens, S. Cirstea, V. Kudermetova, A. Kalinina

DIVOKÉ KARTY: N. Bartunkova, P. Ozgen, I. Oz

ODHLÁSENIA: C. Osorio, C. Garcia, C. Tauson, M. Kostyuk, Q. Zheng, K. Siniakova, K. Kucova


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV v novom areáli od roku 2020: 23,33%


Istanbul kedysi hostil turnaj v obrovskom areáli Koza Sports Centrum i mužské ATPcko, ktoré nemalo neraz problémy prilákať i svetovú tenisovú špičku. Ten však už skončil a ženský turnaj sa presunul v roku 2020 do nového tenisového centra, ktorý je na opačnej strane mesta. Ani ženský turnaj nemal problém prilákať veľké mená veď v minulosti ho vyhrali také hráčky ako Venus Williams, Dushevina, Pavlyuchenkova, Wozniacki a ďalšie. 


Pri premiére nového pôsobiska sem tenistky prišli na jeseň priamo po US open. Minulý rok sa turnaj vrátil v kalendári späť na svoje pôvodné miesto. Opäť to počasie - od nedele až do stredy dážď a teploty len od 12 po 14 stupňov, v ostatné slnečné dni 17 až 20 stupňov. 


V minulosti v starom areáli mali tenistky problémy s vetrom po FED cupe, ktoré hrali najmä v halách. Každopádne o obrovský šok sa v Istanbule v roku 2018 postarala Parmentier, ktorá porazila Wozniacki, Putintsevu, Hercog ci Begu a to bola po FED cupovom víkende čiže automatickým pravidlom tento fakt nie je. 


Na jeseň sa v novom areáli neudialo jediné kurzové prekvapenie, ktoré by čo i len siahalo ku kurzu 3. Každopádne až tri tenistky na turnaji v 2020 spravili po 2 prekvapenia - Badosa, Tig a Martincová. Minulý rok Cirstea spravila rovno 3 cez Mertens, Kostyuk a Ferro. Podľa ohlasov boli miestne Head lopty ťažké s ktorými sa ťažšie zakončovalo. 


Oba turnaje v novom pôsobisku vyhrali nenasadené tenistky, v 2020 z kvalifikácie urobila Martinocová semifinále a Bouchard rovno finále, naopak minulý rok spomedzi kvalifikantiek nepostúpila ani jedna čo i len do druhého kola (!). 

 

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP Paris Masters PREVIEW

31.10.2022 08:43 zobraziť...

VIP Viedeň a Bazilej preview

23.10.2022 18:57 zobraziť...

VIP preview Antwerp, Stockholm, Napoli a G...

16.10.2022 16:36 zobraziť...

VIP Gijon, Florencia, Cluj a San Diego pre...

09.10.2022 15:11 zobraziť...

VIP Astana, Tokyo, Ostrava a Monastir prev...

03.10.2022 09:52 zobraziť...

VIP Sofia, Tel Aviv, Seoul, Parma a Tallin...

24.09.2022 13:47 zobraziť...

VIP Metz, San Diego, Tokyo a Seoul preview

18.09.2022 17:00 zobraziť...

VIP US open preview

29.08.2022 10:06 zobraziť...

VIP Winston Salem a Cleveland PREVIEW

21.08.2022 10:58 zobraziť...

VIP Cincinnati preview

15.08.2022 09:32 zobraziť...

VIP Canadian Masters preview

08.08.2022 09:34 zobraziť...

VIP PREVIEW Washington, Los Cabos a San Jo...

31.07.2022 12:01 zobraziť...

VIP PREVIEW Umag, Kitzbuhel, Atlanta, Prah...

31.07.2022 12:00 zobraziť...

VIP PREVIEW Hamburg, Gstaad a Palermo

17.07.2022 11:55 zobraziť...

VIP Bastad, Newport, Lausanne a Budapešť...

11.07.2022 09:46 zobraziť...

VIP WImbledon preview

02.07.2022 11:17 zobraziť...

VIP Eastbourne, Mallorca a Bad Homburg pre...

19.06.2022 08:24 zobraziť...

VIP PREVIEW Queens, Halle, Berlin a Birmin...

12.06.2022 08:38 zobraziť...

VIP PREVIEW Stuttgart, Nottingham a Hertog...

05.06.2022 18:50 zobraziť...

VIP French open PREVIEW

21.05.2022 08:52 zobraziť...

VIP Ženeva, Lyon, Strasbourg a Rabat prev...

19.05.2022 11:06 zobraziť...

VIP Masters Rome PREVIEW

07.05.2022 13:17 zobraziť...

VIP Madrid Masters preview

27.04.2022 19:07 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Estoril a Mníchov

24.04.2022 10:10 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Barcelona, Belehrad WTA St...

17.04.2022 13:03 zobraziť...

VIP Monte Carlo PREVIEW

09.04.2022 13:50 zobraziť...

VIP Marrakech, Houston, Charleston a Bogot...

04.04.2022 11:25 zobraziť...

VIP Miami Masters PREVIEW

21.03.2022 19:43 zobraziť...

VIP Indian Wells PREVIEW

10.03.2022 15:11 zobraziť...

VIP Dubai, Acapulco, Santiago, Doha a Guad...

20.02.2022 12:04 zobraziť...

VIP ATP Rotterdam, Buenos Aires, Dallas a ...

06.02.2022 15:00 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Pune, Montpelier a Cordoba

29.01.2022 16:51 zobraziť...

VIP Australian open PREVIEW

14.01.2022 13:39 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 14:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 14:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 10:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 12:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 11:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 11:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 15:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 17:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 19:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 11:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 10:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 09:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 15:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).