Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistráciaDEMO PRE TIPÉRA

Blog - TennisLovers

VIP Marrakech, Houston, Charleston a Bogota preview

04.04.2022 11:25

ATP Houston


FINÁLE 2019: C. GARIN - C. Ruud 7-6 4-6 6-3

PREKVAPENIE 2019: SF Galana z kvalifikácie 


TOP 4 2022: T. Fritz, R. Opelka, J. Isner, C. Garin

DIVOKÉ KARTY: N. Kyrgios, J. Sock, J.J. Wolf 

ODHLÁSENIA: L. Harris, K. Anderson, S. Kwon, C. Ruud, J. Munar, A. Mannarino, F.  Cerundolo  


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2011 : 33,33%


História U.S. Men's Clay Court Championship, čo je oficiálny názov turnaja, siaha až do roku 1910, kedy sa uskutočnil prvý ročník turnaja ako ideu založiť antukový turnaj na západe spojených štátov. Turnaj sa uskutočnil v rôznych mestách v USA až pokiaľ sa v roku 2001 usadil v najväčšom meste štátu Texas, v Houstone. 


Hrá sa na takzvanej Fast-dry antuke nafarbenej na hnedo, ktorá je položená na tvrdom podklade, na ktorom je vrchná antuková vrstva relatívne klzká. Podmienky o niečo zrýchľujú lopty Wilson US open. 


Čo to tu vo výsledku znamená? John Isner a Ivo Karlovic práve tu vyhrali svoje jediné ATP antukové tituly a výborné bilancie tu majú aj iní bigserveri.  Houston patrí v štatistike service holds medzi popredné antukové turnaje, keď odrátame turnaje v nadmorských výškach, patrí mu prvenstvo. Okrem bigserverov turnaj vyhrali i Monaco (2x), Verdasco, J. Sock, naposledy z toho bolo finále dvoch výborných antukárov. Za posledných 19 rokov vyhral titul americký tenista 9 krát, pričom runner upom skončili ďalších 10 krát odkedy sa turnaj hrá v Houstone.


Almagro: ,,The more traditional clay is more compact - the surface and the base are one and the same), whereas here the base is very hard, and the surface is softer, looser. Which makes it slippery."


Faktorom sú tu v tomto období vyššie teploty, vlhkosť a vietor. Pre podmienky na antukovom turnaji je faktorom počasie. Zvykne tu byť teplo, vlhko ale i daždivo a chladno. Lopty tu pri slnečnom a teplom počasí dokážu skákať naozaj vysoko. 


J. Isner: ,,If it's a warm day, the clay is a little bit fast, but it's also bouncing up high. That's perfect for me. I want a fast court for my serve, but I want a high-bouncing court for the rest of my game. So it's something that the more you play on, the more comfortable you are moving on clay.” 


Predpovede počasia hlásia pre najbližšie dni teploty od 25 až cez 30tky, vlhkosť tu nie je až tak vysoká ako v Miami, ale faktorom bude, rovnako ako i spomínaný vietor.


Zaujímavosťo je fakt, že nasadená jednotka nevyhrala turnaj od roku 2005 (Roddick). Posledným finalistom z kvalifikácie je Zabaleta z roku 2007.

 

ATP Marrakech


FINÁLE 2019: B. PAIRE - P. Andujar 6-2 6-3

PREKVAPENIE 2019: Benoit Paire 


TOP 4 2022: F. A. Aliassime, J. Evans, F. Fognin, A. Ramos Vinolas 

DIVOKÉ KARTY: E. Benchetrit, M. Jaziri, 

ODHLÁSENIA: A. Bublik, P. Martinez Portero, A. Rinderknech, J. L. Struff, S. Baez, B. Bonzi, A. Popyrin, I. Ivashka, B. Paire


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2016 (Marrakech): 39,82%


História jediného afrického turnaja v kalendári ATP siaha do roku 1984, kedy figuroval v kalendári ako challengerový turnaj. 250kou je od roku 1990 a až do roku 2016 sa odohrával pri mori v Casablance. Marrakech sa na rozdiel od Casablancy rozprestiera na úpätí pohoria Atlas v nadmorskej výške okolo 460 m.n.m. Podmienky sú vzhľadom na nadmorskú výšku, vnútrozemie a vietor dosť tricky: 


Kanepi: "In Marrakech we played with balls that flew off the racquet quite easily and bounced very high." 


Minella: "The clay really fast because of the heat drying it really fast, and because the high altitude makes the ball fly a bit more." 


J. Sousa: “The conditions here are difficult to play, there is a little altitude and the ball also does not help much, besides that today was a little wind, which also made it difficult.”


Keďže sme relatívne ďaleko od mora a na úpätí pohoria navyše častokrát v suchom a teplom vzduchu, lopty “tu poriadne letia”. Navyše sa tu často sťažujú tenisti na lopty i na samotný povrch. 


Haase (2018): ,,'Fuck this court and fuck these balls'' preklad nepotrebujú. 


Predpovede na pondelok a utorok hlásia dážď a teploty len okolo 17-19 stupňov, čo je nezvyklé pre tento turnaj v tomto období. Dni potom a počas kvalifikácie má byť prevažne slnečno s teplotami od 21 po 26 stupňov. 


V minulosti tu bol streamovaný len centrálny kurt. Špecifické podmienky = vysoký počet prekvapení. V ročníkoch 2016, 2017 a 2018 sa tu chodilo po Davis cupe a favoriti tu mali neraz nižšiu motiváciu pred 1000kou v Monte Carle. Nesmierne ysoký počet prekvapení si však turnaj zachoval aj v roku 2019. Posledné 3 ročníky priniesli niekoľko vysokých kurzových prekvapení a šokujúcich výsledkov, turnaj patrí medzi najprekvapivejšie vôbec:


2019: Munar porazil (1, WC) Zvereva @4+; (Q) Menendez Maceiras (6) Verdasca @5; Paire 4 kurzy nad @2,00 a titul 


2018: (Q) Vatutin (1) Ramosa Vinolasa @4+; (WC) Ouhab (3) Kohlschreibera @6 /// až 10 (!) zápasov zo 16 v prvom kole vyhrali underdogovia 


2017: nezabudnuteľné výhry lokálnych tenistov Ahoudu @17,57 a El Amraniho @12,23 (pinnacle closing odds) nad Granollersom a Delbonisom (cez skreč) / Čoričov titul cez 3 kurzové prekvapenia 


Turnaj 3x zo 4 ročníkov vyhral nenasadený tenista (Paire, Andujar a Čorič) a len pri premiére štvrtý nasadený Delbonis. Najlepšími výsledkami kvalifikantov sú QF v podaní Sonega a Vatutina. 

 


WTA Charleston 


FINÁLE 2021: V. KUDERMETOVA - D. Kovinic 6-4 6-2 

PREKVAPENIE 2021: D. Kovinic 


TOP 4 2022: A. Sabalenka, P. Badosa, Ka. Plíšková, O. Jabeur 

DIVOKÉ KARTY: K. McNally, E. Navarro, L. Fruhvirtova, A. Sabalenka

ODHLÁSENIA:  Swiatek, Muguruza, Collins, Ostapenko, Svitolina, Martincova, Parrizas-Diaz, Petkovic, Ann Li, Sherif, A. Rus


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2011 : 28,13%

 


Turnaj v Charleston je jedným z najstarších a zároveň najväčším čisto ženským turnajom na okruhu s históriou siahajúcej až do roku 1973. Na listine víťazok turnaja nájdeme množstvo úspešných tenistiek ako  Steffi Graf, Justine Henin, Martina Hingis, Conchita Martínez, Martina Navratilova, Gabriela Sabatini, Arantxa Sánchez-Vicario, či sestry Williamsové. 


Toto je jediný turnaj na hlavnom okruhu, ktorý sa hrá na netypickej rýchlej zelenej antuke s označením Har-Tru. Toto nie je typická pomalá antuka, akú nájdete v Európe, ale dokonca rýchlejšia ako niektoré tvrdé povrchy. Sedí tenistkám s agresívnym poňatím hry, veď list víťazok obsahuje také mená ako Keys, Stosur, Williamsové, Lisicki, Petkovic a ďalšie. 


M. Keys: ,,I think this clay is actually pretty fast. So my serve is working, and it's not like the real clay."


R. Suitler: ,,In general, the green clay has a little higher bounce and also plays a little faster than the European red clay, but that also depends a lot on altitude and weather. Madrid for example has a higher bounce then Charleston, just because of altitude."”


Loptičky majú o niečo vyšší odskok, dobre tu funguje kick servis. Hráčky vnímajú ako dobrý prechod z hardu na antuku,  zvyknúť si treba na iný pohyb, keďže je to klzkejšie než minulý týždeň na harde.


C. Wozniacki: "I think it’s a great start for me for the clay season because we go from hard court to a little bit of an easier clay transition. With the green clay, it’s a little bit less slippery. It’s a little faster. So I enjoy this surface a lot. And then from here to move on to the red clay, it’s much easier."


J. Ostapenko: "Of course you have to move different because here is very slippery. I kind of like clay courts. I was really happy I can play on clay again, especially on the green clay it is much faster than the red clay, so I’m enjoying my time here."


K. Kozlova na prechod z Miami a rozdiel medzi klasickou a zelenou antukou: "I haven't played on the green clay since 13, 14 years old, I think? I was always playing on the red clay, so in the beginning it was kind of weird. It's not a big difference but still, different movements. You can slide but less than the [red] clay, so I had to get used to it. It helped a lot that I came here one week before qualies, right after Miami, so I think I got used to the conditions really good."


J.Goerges na prechod: "Coming from hard court tennis, you have to adjust your running, sliding and stopping to hit the ball. You also have to be aware that there can be unusual bounces of the tennis ball, so be ready for small adjustments all the time."


Prechod z Miami nie je dlhý, tenistky z Miami v minulosti zvykli ísť i  autom. Každopádne tie, ktoré sa zdržia v singli alebo v debli na harde dlho, tu rachnú spravidla okamžite. Býva tu spravidla chladnejšie (21-24 v tomto týždni) a o niečo znesiteľnejšia je i vlhkosť. Vietor ostáva faktorom. 


Len jediný krát od roku 2005 vyhrala turnaj nenasadená tenistka (2017 Kasatkina). Zvyklo sa tu dariť kvalifikantkám no od finále E. Vesniny z roku 2016 (SF Hradecka 2015 / Bencic SF 2014 / Mirza QF 2011) sa za posledné 4 ročníky ani jedna nedostala za 3. kolo. 

 


WTA Bogota 


FINÁLE 2021: C. S. OSORIO - T. Zidansek  5-7 6-3 6-4 

PREKVAPENIE 2021: OSORIO


TOP 4 2022: Osorio, Haddad Maia, Peterson, Udvardy

DIVOKÉ KARTY: Lizarazo, Herazo Gonzalez, Monroy

ODHLÁSENIA: Bouzkova, Q. Wang, Podoroska, Hontama, Bucsa


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2011 : 30,1%

 

Turnaj v Bogote patrí jedným z najprestížnejších turnajov v Latinskej Amerike, ktorý sa hrá od roku 1993 na úrovni ITF, od roku 1998 ako WTA international - po novom WTA 250. Bogota je štvrtým najvyššie položeným hlavným mestom na svete. Hrá sa na antuke vo vysokej nadmorskej výške 2640 m.n.m., vyššie sa hralo len ATPčko v Quite. Na tieto podmienky je potrebné si zvyknúť, v úvode rozhoduje aklimatizácia. V týchto podmienkach sa lopty kontrolujú veľmi ťažko, navyše sa v takejto nadmorskej výške i ťažšie dýcha. Je tu tak ťažké produkovať svoj TOP level, zápasy nebývajú vysokej kvality a rozhoduje skôr menšie množstvo nevynútených chýb ako vyšší počet winnerov. 


B. Schoofs: "The first day I felt like anyone else, I couldn't breathe, but now a week has passed, and I really like the culture and the people, and I'm already over the altitude issue. It's something the players have to prepare for more, which makes things interesting. It's very interesting to see how various players handle the altitude. You think you're the only one having problems, but you realize that it bothers everyone. I didn't do anything special [to prepare]. The only thing is to fly here early, because the longer you stay here the better it gets."


B. Haddad Maia: "This is one of the toughest tournaments to play. The conditions make it so tough to play here in Bogota—the ball flies a lot."


Okrem nadmorskej výšky má turnaj problém i s lepším postavením v kalendári a má tak problém prilákať tenistky svetovej špičky. V minulosti sa v Bogote hrávalo v týždni po Charlestone, minulý rok v kalendári figuroval o týždeň skôr a tento rok pobeží zároveň s ním. 


Ako povedal raz A. Mannarino - v Bogote sa môže stať čokoľvek.


A.Mannarino: "In Bogota anything can happen. The ball bounces very high and flies more than usual so that you can make a few more unforced errors than usual."


M. Linette: "It’s high altitude, so there’s some extra stress. The balls are flying, it’s definitely very difficult."


S. Errani: "It's quite tough to play here in Bogota, that's for sure. The ball flies a lot, the altitude takes getting used to—it's hard to breathe, hard to control the ball sometimes."


Špecifické podmienky na ktoré je potrebná aklimatizácia = úspech kvalifikantiek - 2021 H. Tan SF / Parrizs Dias QF; 2019 Haddad Maia SF / Errani QF; 2018 Seguel QF; 2016 C. Pella QF; 2014 Arruabarena QF; 2013 Pereira SF; 2012 Ormaechaeva a Shvedova QF; 2011 Garcia Vidagany QF...2008 Llagostera Vivez titul. Za 23 ročníkov vyhrala turnaj nasadená jednotka len 3x (Suarez 2001, Zuluaga 2004, Jankovic 2013), pričom nenasadeným tenistkám sa to podarilo až 11x (ako naposledy domácej Osorio, pred ňou  A.K. Schmiedlovej v roku 2018). 

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP Paris Masters PREVIEW

31.10.2022 08:43 zobraziť...

VIP Viedeň a Bazilej preview

23.10.2022 18:57 zobraziť...

VIP preview Antwerp, Stockholm, Napoli a G...

16.10.2022 16:36 zobraziť...

VIP Gijon, Florencia, Cluj a San Diego pre...

09.10.2022 15:11 zobraziť...

VIP Astana, Tokyo, Ostrava a Monastir prev...

03.10.2022 09:52 zobraziť...

VIP Sofia, Tel Aviv, Seoul, Parma a Tallin...

24.09.2022 13:47 zobraziť...

VIP Metz, San Diego, Tokyo a Seoul preview

18.09.2022 17:00 zobraziť...

VIP US open preview

29.08.2022 10:06 zobraziť...

VIP Winston Salem a Cleveland PREVIEW

21.08.2022 10:58 zobraziť...

VIP Cincinnati preview

15.08.2022 09:32 zobraziť...

VIP Canadian Masters preview

08.08.2022 09:34 zobraziť...

VIP PREVIEW Washington, Los Cabos a San Jo...

31.07.2022 12:01 zobraziť...

VIP PREVIEW Umag, Kitzbuhel, Atlanta, Prah...

31.07.2022 12:00 zobraziť...

VIP PREVIEW Hamburg, Gstaad a Palermo

17.07.2022 11:55 zobraziť...

VIP Bastad, Newport, Lausanne a Budapešť...

11.07.2022 09:46 zobraziť...

VIP WImbledon preview

02.07.2022 11:17 zobraziť...

VIP Eastbourne, Mallorca a Bad Homburg pre...

19.06.2022 08:24 zobraziť...

VIP PREVIEW Queens, Halle, Berlin a Birmin...

12.06.2022 08:38 zobraziť...

VIP PREVIEW Stuttgart, Nottingham a Hertog...

05.06.2022 18:50 zobraziť...

VIP French open PREVIEW

21.05.2022 08:52 zobraziť...

VIP Ženeva, Lyon, Strasbourg a Rabat prev...

19.05.2022 11:06 zobraziť...

VIP Masters Rome PREVIEW

07.05.2022 13:17 zobraziť...

VIP Madrid Masters preview

27.04.2022 19:07 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Estoril a Mníchov

24.04.2022 10:10 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Barcelona, Belehrad WTA St...

17.04.2022 13:03 zobraziť...

VIP Monte Carlo PREVIEW

09.04.2022 13:50 zobraziť...

VIP Marrakech, Houston, Charleston a Bogot...

04.04.2022 11:25 zobraziť...

VIP Miami Masters PREVIEW

21.03.2022 19:43 zobraziť...

VIP Indian Wells PREVIEW

10.03.2022 15:11 zobraziť...

VIP Dubai, Acapulco, Santiago, Doha a Guad...

20.02.2022 12:04 zobraziť...

VIP ATP Rotterdam, Buenos Aires, Dallas a ...

06.02.2022 15:00 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Pune, Montpelier a Cordoba

29.01.2022 16:51 zobraziť...

VIP Australian open PREVIEW

14.01.2022 13:39 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 14:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 14:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 10:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 12:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 11:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 11:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 15:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 17:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 19:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 11:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 10:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 09:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 15:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).