Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistráciaDEMO PRE TIPÉRA

Blog - TennisLovers

VIP Miami Masters PREVIEW

21.03.2022 19:43

MIAMI open 


História turnaja siaha do roku 1985 kedy sa prvý ročník Miami open odohral v Laver's International Tennis Resort v Delray Beach. Od prvého ročníka prakticky doteraz hľadá Miami open optimálne miesto konania - už po roku bol turnaj premiestnený do areálu Boca West na Floride, ale už v tomto čase sa hľadalo ďalšie miesto pre turnaj s ambicióznym cieľom vybudovať a pravidelne usporadúvať jeden z najväčších turnajov na svete. V roku 1989 sa začalo s výstavbou tenisového centra v Crandon Parku. Prvý turnaj v novom areáli bol naplánovaný na ročník 1993 avšak proti boli hurikány a tak sa prvý ročník v tomto areáli, v ktorom sa hralo do roku 2019, napokon uskutočnil v roku 1994. V roku 2006 bola práve v Miami prvý krát použitá technológia jastrabieho oka na území USA. Mužský i ženský turnaj sa hrá s 96 tenistami v hlavných pavúkoch od roku 1990. 


Na Key Biscane tenistom na turnaji najviac prekážali každodenné presuny z hotelov na kurty. Pokiaľ v “konkurenčnom” Indian Wells tenisti bývajú v bezprostrednej blízkosti, v Miami pri špičke to bývalo i vyše hodiny a tak sa po dlhšiu dobu hľadalo ďalšie miesto bližšie k centru a tak sa v roku 2019 premiérovo uskutočnil v prerobenom športovom areáli Hard Rock Cafe - v stánku súčasného amerického futbalového tímu Miami Dolphins. Ani tento areál však určite nemožno považovať za dlhodobé riešenie problému lokácie turnaja.


Turnaj neraz obdržal dávky kritiky štýlu, že pokiaľ Indian Wells každoročne napreduju, Miami naopak upadá. Súperiť však s Indian Wells, ktorý by mohol byť pokojne piatym Grand Slamom, je mimoriadne náročné, čo sa prejavuje i v turnajovej návšteve, keď v Indian Wells dokáže byť i o 100 000 divákov za ročník viac ako v Miami. Minulý ročník sa hral pred obmedzeným množstvom divákov na čo organizátori zaregovali zvýšením vstupného. A tak o kritiku bolo postarené opäť. 

 

Podmienky:

 

Turnaj aj po presune ostal pri Laykold kurte. Na rozdiel od suchého a púštneho IW sa tenisti sťahujú do tepla a vlhka typické pre tropické prímorské podnebie. Pokiaľ vlhkosť v IW bola pod úrovňou 30%, v Miami je to pohodlne cez 80% a to je sakramenský rozdiel. Od rokov 2009 po 2017 bol vždy vo finále Djokovic alebo Murray a aj keď aj tento turnaj vyhovuje “antukárom” a baselinarom, Nadal turnaj nikdy nevyhral a nevyhrá ho ani tento rok, pretože sa z turnaja opäť odhlásil (Rafa v Miami nehral od roku 2017). Predpovede na prvý týždeň hlásajú prevažne slnečné počasie s teplotami okolo 28 stupňov, prehánky vylúčené nie sú.


Pravého sunshine double (spojenie používané pre Masters turnaje v IW a Miami) sa dočkáme po prvý krát od roku 2019. V minulých ročníkoch, kedy sa turnaj odohrával po Indian Wells, sa pravidelne stávalo, že tenisti, ktorí sa zdržali v púštnom prostredí na západe USA, tu veľmi často vypadli kvôli odlišným klimatickým podmienkam hneď v úvode v zaujímavých kurzoch. No a minulý rok to platilo i o tenistoch, ktorí sem prišli z púštneho Dubaja, kde to bolo rozhodne rýchlejšie ako v Indian Wells.


Misaki Doi po príchode z Dubaja a Dohy: "I arrived in Miami. I practiced a lot with emphasis on hitting a lot of balls because the court is slow and I wanted to get used to it."


Rozdielom v novom pôsobisku oproti Key Biscane medzi obrovským centrálnym kurtom a vonkajšími kurtmi je absencia vetra. Absentujú i slnečné lúče kvôli streche obrovského štadióna, čím sú podmienky o niečo menej živšie a pomalšie počas dňa oproti vonkajším kurtom. Celkovo však tenisti oproti pôvodnému pôsobisku veľké rozdiely nevideli:


K. Anderson na rozdiel od pôvodného pôsobiska: "It's fairly typical of Miami I think. Slightly higher-bouncing, the serves are moving a little bit, the ball bounces, it grips."


K. Nishikori na rozdiel od pôvodného pôsobiska: "I think it's quite similar. Maybe the courts a little bit different, surface a little bit slower. Maybe a little less windy than Key Biscayne."


R. Federer na prechod z IW: "I don't think it's necessarily slow, but the ball travels through the air slower, the kicker doesn't kick as much as Indian Wells. These subtle changes are tricky for any player making that transition." 


D. Schwartzman (2021): "It is a very slow court where the ball does not bounce very high and it is less windy than last year."


J. Munar: ,,These courts are a bit slower than others."   Delbonis: ,,...quite slow..."


Y. Putintseva: ,,The court seems very comfortable for me, pretty slow. I feel good here."


L. Mayerovi sa nepáčili lopty: "The balls cause a difference, they are not the best in the circuit. When the ball is new it grabs [the court] and when it gets old it is a ball that has no body, and when you hit it, it goes anywhere. A kick serve, it goes long because it does not catch the spin, that's why we fail on so many services."


Pozn.: Ženy tu hrajú s o niečo ľahšími loptami Penn 3

 

V Miami sa dokážu pravidelne vyhecovať držitelia divokých kariet. V Miami sa nachádza jedna z najlepších tenisových akadémii na svete - IMG Academy, ktorú založil Nick Bollettieri v ešte v roku 1976 a divoké karty si od organizátorov zaslúžia samozrejme len tí najlepší - preto tu uvidíte plejádu mladých tenistov s divokou kartou i zo štátov mimo USA.. Mnohí z nich sú nielen odchovanci akadémie, ale i víťazi prestížneho juniorského Orange Bowlu, ktorý vyhrali napr. Kecmanovic (2x), Gauff, Ousigwe, či Bianca Andreescu (2x), v minulosti z veľkých mien napr. D. Thiem, R. Soderling, R. Federer, A. Costa, C. Wozniacki, A. Kontaveit, S. Kenin a ďalší (aktuálne až 16 svetových jednotiek vyšlo práve z tejto akadémie). Čerstvými víťazmi z posledných ročníkov, ktorí stoja za zmienku sú C. Gauff, P. Marcinko, A. Krueger, A. Fils, R. Montgomery, T. A. Tirante. Preto sa nemožno čudovať, že pre širokú verejnosť neznámi tenisti tu dokážu už od kvaldy urobiť poriadne prekvapká. 


Keďže je v Miami množstvo juhoamerických prisťahovalcov, tak sa nemožno čudovať, že okrem držiteľov divokých kariet sú tu ako doma i hráči pochádzajúci z  Južnej  Ameriky či neďalekých ostrovných štátov, ktorí pravidelne na turnaji vytvárajú svojim hráčom domácu atmosféru najmä na vonkajších kurtoch. Nebuďte teda prekvapení, že ak si otvoríte stream zápasu, v ktorom bude hrať tenista napr. z Chile na nejakom vonkajšom štadióne, tak bude plno a poriadne hlučno! Dokonca i hlavný sponzorom turnaja je brazílska banka, ktorá pravidelne sponzoruje turnaje v Južnej Amerike.

 

 

ATP MIAMI MASTERS 

 


FINÁLE 2021: H. HURKACZ - J. Sinner 7-6 6-4

PREKVAPENIE 2021: Hubertov titul cez 5 kurzových prekvapení  


TOP 4 2022:  D. Medvedev, A. Zverev, S. Tsitsipas, M. Berrettini

DIVOKÉ KARTY: A. Murray, N. Kyrgios, J. Draper, J. Shang, E. Nava, 

ODHLÁSENIA:  N. Djokovic, R. Nadal, R. Federer, Nishikori, Krajinovic, Ivashka, Thiem, Duckworth, Andujar, Molčan


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2011: 28,4% (posledné 3 ročníky 34%) 

 


Naposledy sa tu po 138 Masters turnajoch v rade stalo, že bude absentovala kompletná big trojka a tento rok tomu nebude inak. Minulý rok sa z turnaja odhlásila tretina entry listu a drasticky bola znížená i celková dotácia turnaja. Vo finále si to napokon rozdala turnajová #26 s #21 a turnaj ovládol prekvapivo Hubert Hurkacz, ktorý v tom čase figuroval na 37. pozícii v rebríčku ATP.  Hubert Hurkacz sa tak v krátkom slede pripojil k J. Isnerovi (2018), ktorý tu nasekal “len” 4 kurzové prekvapenia (Zverev, Del Potro, Chung, Čilič) ale i faktom, že sú jediní od roku 1991, ktorí turnaj vyhrali mimo TOP 10 (J. Courier) a prvými, ktorý nikdy nebol svetovou jednotkou, keď okrem Davydenka v roku 2008, turnaj nikdy nevyhral nik iný ako bývala či budúca svetová jednotka. Zdá sa, že na prekvapenia tu môže byť zamiesené i pre tento rok. 


Historicky sa turnajovým jednotkám na turnaji nedarí, keď len Novak Djokovic (2016) a Roger Federer (2006) vyhrali turnaj v pozíciach nasadených jednotiek. 


Vyššie sme načrtli, že sa tu nedarí tenistom, ktorí sa zdržali v IW dlhšie ako ostatní. Pripájame list najväčších  hitparád: 


2010: Ljubicic víťaz IW v Miami skreč v 1R za @3.4+, Murray QF v IW - out v prvom kole @5.5+


2011: Wawrinka QF v IW / v Miami out v prvom kole @6.5+

 

2012: Federer víťaz v IW / v Miami out v druhom kole @8.0+ a Isner ako finalista out v druhom kole @4.0+


2013: Del Potro finalista IW out v prvom kole @11.0+..neskôr šoky Djokovica proti Haasovi @10+ či Berdycha s Gasquetom


2014: Gulbis QF IW / out v prvom kole @3.3+ s Benneteauom


2015: Nadal stvrtfinalista / out v druhom kole @6.0+  s Verdascom


2016 : Nadal SF IW , skrec v druhom kole proti Dzumhurovi @10+ 


2017 : Thiem QF IW, OUT v prvom kole s Coricom @4+, 


2018 - Federer F IW, OUT v prvom zápase s Kokkinakisom @8+


2019 - Khachanov QF IW, OUT v prvom zápase proti Thompsonovi @4+, Thiem po titule na IW, OUT v prvom zápase proti Hurkaczovi @3+


2021 - Keď sa v Indian Wells nehralo mali problémy tenisti prichádzajúci z púštneho Dubaja - Chardy (QF Dubaj) OUT v 1R s Kudlom @3,5; Shapovalov (SF Dubaj) OUT v druhom zápase s Hurkaczom @2,8

 

Časť Daniila Medvedeva:

 

Vyhra ruský tenista svoj prvý turnaj v tejto sezóne práve v Miami a vráti sa opäť na post svetovej jednotky ? Neverili sme mu na IW a nebudeme mu veriť ani tu. Jednoducho i ked Miami by malo Medvedovi sadnúť viac ako IW, tak stále je to pomerne dosť pomalé a to je presne ten typ povrchu, kde Medved stale neprekonal svoj tieň. Jeho naj výsledok v Miami je stále len štvrťfinále. Navyše jeho štvrtina je solídne nabuchana. Nachádza sa tu Bautista, ktorý práve v minulej sezóne vystavil v Miami stopku Medvedovi po fantastickom zápase a výsledku 64 62. Bautista hra aj tento rok veľmi v pohode a neúspech v IW si myslíme, že tu napravi. V posledných dvoch rokoch tu odohral štvrťfinále a semifinále a treba aj tento rok s nim rátať. Okrem nich je tu nevyrazny Garin, ktorý ale vyhodil trénera a vyzerá to tak, že sa moze uz len zlepsovat. Rozhodne to horsie byt nemoze. No a jeho prebudenie by nás neprekvapilo. Od Basilashviliho nečakáme veľké výsledky. Evans je na tom v Miami tragicky a prípadný úspech by bol veľkým prekvapením. Karatsev stále nehrá svoje optimum a preto s nim v Miami taktiež nepočítame. Ale čo zvyšuje silu tejto štvrtiny je dvojica Shapovalov a Hurkacz. Hubi je prekvapujúci obhajca titulu a on uz ukázal, že sa naučil zvládať veľké turnaje. Navyše má amerického trénera, na Floride zvykne trénovať a vyhral aj iný ATP turnaj na Floride v blízkosti Miami - Delray Beach takisto minulý rok hneď v úvode. Jednoznačne nemôžete podceňovať obhajcu titulu a čo Denis ? Ten neodohral práve najlepší turnaj v IW čo prekvapením istotne nebolo. Ale Denis je presne ten typ hráča, ktorý v IW horí a naopak v Miami hrá dobre. Z Miami už ma jedno semifinale a minulý rok skončil na rakete neskoršieho víťaza Hurkacza. Aby toho nebolo málo, tak ešte aj medzi nenasadenymi sú veľmi kvalitné mená ako Murray, Rinderknech, Harris, Majchrzak, Baez ci Struff s Martinezom. No predsa len tu jedno nanesadené meno doslova svieti a to je Jenson Brooksby. Na tohto tenistu by sme si dali obzvlášť pozor a to počas celej sezóny. Rozhodne sa nestratí ani v tejto nadupanej štvrtine. Tak kto nakoniec postupi ? Bude to Denis Shapovalov ?

 

Časť Stefanosa Tsitsipasa:

 

Keď už bol Stefanos takmer v kurzovej rovine v IW proti Brooksbymu tak sme si vraveli, že Stefanos môže na hardcourtoch snáď len prekvapiť a ani bookies mu už neveria. Za súperov v tejto časti mu budú Fritz a Alcaraz, ktorí hrali extrémne dobre v IW, ale tu im už az tak neverime. Fritz nie je fit a Alcaraz B2B turnaj vôbec nemusí zvládnuť. Každopádne Carlita nepodceňujeme.  Okrem nich sú tu Auger A., De Minaur, CIlic ci Khachanov. Spomedzi nenasadených Korda, Kecmanovic, Davidovich, Musetti, Popyrin, De Zandschulp. Pri pohľade na túto štvrtinu nas nenapada nič ine, len to že v tejto časti by to mohlo byt pohrebisko favoritov. Tá plejada nenasadených hráčov je dosť kvalitná na to, aby sa presekala cez vyššie spomenutých nasadených hráčov . No a postupujúci hráč ? Zopakujeme to iste co v IW. Tam nas Felix Auger Alliassime veľlmi sklamal. Lenže on má Miami dobre a hral tu podobne ako Denis už jedno semifinále a po skorom vypadnutí v Kalifornii by sa mohol včas aklimatizovať a potvrdiť, že v tejto sezóne ma solídnu formu. De Minaur, Cilic ani Khachanov tu nikdy nehrali top tenis a na tomto tvrdeni by sa nic nemuselo menit ani po tomto rocniku. Náš tip je,že aspoň jeden z dvojice kanaďanov sa do semifinále prebojuje. Aj Denis aj Felix by mali ist este vyššie ako sú v súčasnosti a obaja už semifinále v Miami hrali. Tak verime, že aspoň jeden to zopakuje.

 

Časť Mattea Berretiniho:

 

Alebo aj časť Reillyho Opelku. Nas Reilly v IW nesklamal a tak ako sme v preview pisali, že môže byť ten co Nadala zastaví, tak daleko od toho nebol. Veľká škoda, že v druhom sete nezvládol situaciu, keď mal brejk hore a tri BP na double brejk. Každopádne keď Miami vyhral Isner, tak nevidime dôvod, prečo by tu Opelka nemal mať tiež dobré výsledky i ked je tu odskok nižší a nemalo by mu to sediet az tak ako v IW. Reillyho by sme nepodceňovali a ak bude hrať ako v zápase s Nadalom má svoje šance. Lenže okrem neho a Mattea, ktorému stále chyba po zraneni top forma a bohvieaký vplyv má naňho rozchod s Tomljanovic, je tu aj Rublev, Fognini, Carreno Busta, Sinner ci Monfils. O Jannikovi sme toho popisali uz vela. Podla nas si musi sadnut jeho spolupraca s novym trenerskym timom. Navyše odhlásenie sa zo zápasu s Alcarazom tiež nesvedci o pohode. Pablo je tohto roku veľmi zranitelny a momentalne to nevyzerá velmi nádejne s jeho obhajobou semifinále, ktoré tu naposledy dosiahol. Semi tu obhajuje aj Rublev. Proti nemu hra fakt, ze B2B dobry vysledok tu robilo len malo tenistov. Ale jeho forma je v tejto sezóne vynimocne dobra a Rublev by sa predsa len mohol zaradit medzi elity, ktoré v jednej sezóne zvládli dobre aj IW aj následne Miami. Spomedzi nenasadených hráčov musime spomenúť Brandona Nakashimu. Obrovský talent, ktorý žiaľ nenapĺňa potenciál a ak nechce spadnúť do špirály, kde mu psychika z vysledkov bude vystavovat stopku tak by mal konečne ukázať dobrý výsledok. A kde inde ako na Floride, ktoru pozna dokonale. Brandon sa podla nas spamata a bude hrat dobre. No a potom je tu este jedno meno s ktorým asi treba ratat a to Nick Kyrgios. To co hral Nick v IW bol high level a pokial sa nezblazni a predvedie to co v IW tak je to velky kandidat na semifinále. Pikantne bude hned druhe kolo, kde by sme mali vidiet suboj Rublev vs Nick. No a tento zapas nam asi napovie, kto bude postupujucim z tejto štvrtiny.

 

Časť Alexa Zvereva:

 

Skor slabšia časť pavúka. O Alexovi sme rovnako pisali vela uz minulý mesiac a naše tvrdenie plati stále. Jeho prebudenie pride az na antuke a Miami by malo byt ukoncenim jeho trapenia. Podla nas sa na turnaji dlho neohreje. Lenže tu ani medzi nasadenymi nie su az tak nebezpeční hráči. Dimitrov, Schwartzman, Norrie, Isner, Bublik aj Ruud budú mať vyrovnané šance na postup. Spomedzi neznámych hracov upozorňujeme na meno Jack Draper. Verime, ze Jack bude na konci sezóny stabilným hráčom ATP okruhu a top 100. Je este len marec a Jack uz ma na konte tri challengerove tituly. Podla nas netipovatelna štvrtina.

Pri neucasti Nadala a Djokovica je opat Miami turnaj s otvorenymi sancami na titul. Najvacsi favorit je jednoznacne Medvedev, ktoremu ale na zisk titulu neverime. Je dost mozne, ze sa zopakuje rovnaky scenar ako minuly rok ze oba turnaje ako IW ci Miami vyhraju prekvapujuce mena. Minulý rok sa turnaje nehrali za sebou v marci a o to viac tomu tvrdeniu o prekvapeniach nahra ich postupnost. Kym minuly rok sa z titulov tesili Norrie a Hurkacz, tak tento rok tu mame ako vitaza Fritza ktoreho podla nas moze doplnit niekto ako  Shapovalov/Auger A./Kyrgios/Opelka/Rublev a teoreticky aj Alcaraz, ktoremu ale nedávame az take sance. Verime, ze nas caka dalsi turnaj zo serie prekvapujucich. V IW nam tip z preview ze vitazom sa nestane nikto z top 8 vysiel. Bude to rovnake aj v Miami ?

 

 


WTA MIAMI MASTERS 

 


FINÁLE 2021: A. BARTY - B. Andreescu 6-3 4-0 ret. 

PREKVAPENIE 2021: Sakkari / Sorribes Tormo / Konjuh / Andreescu 


TOP 4 2022: A. Sabalenka, I. Swiatek, A. Kontaveit, M. Sakkari 

DIVOKÉ KARTY: N. Schunk, L. Fruhvirtova, A. Eala, A. Krueger, R. Montgomery, S. Kenin, H. Baptiste, D. Saville 

ODHLÁSENIA: Barty, Krejčíková, Pavlyuchenkova, Osorio, Petkovic, Cristian, Gracheva, Peterson


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2011 : 28,28% (posledné 4 ročníky 32,8%)


Najúspešnejšou tenistkou histórie turnaja je nik iný ako Serena Williams s 8 titulmi, no ten posledný bol až pred 7 rokmi, čo bol zároveň posledný titul nasadenej jednotky na tomto turnaji až do posledného ročníka a titulu Ash Barty, ktorá zároveň obhájila titul z roku 2019. Medzitým turnaj vyhrali Azarenka, Konta, Stephens.


Najväčším úspechom kvalfikantky za posledné roky je semifinále domácej D. Collins z roku 2018, pre ktorú to bol jej prvý veľký úspech na okruhu WTA. 


Neorientujte sa na formu a výsledky tenistiek z Indian Wells. Tie to tu zvyknú schytať a neraz i v prvom kole vo vysokých kurzoch. To čo platilo v Indian Wells, v Miami jednoducho platiť nebude - zmena podmienok, presun, únava hrajú svoju rolu. Pre predstavu toto sú vybrané vypadnutia tenistiek v zaujímavých kurzoch po presune z IW: 


2019 - Sabalenka vyhrala debla v IW / v Miami ihneď easy OUT s Tomljanovic @3,5+  (vyleteli v úvode aj ďalšie finalistky debla) 

           Andreescu vyhrala singla v IW / v Miami v 4. kole 16 02 ret. s Kontaveit @3         


2018 - Kasatkina F IW / OUT v prvom kole s Kenin @4,5+; Halep SF v IW / v Miami 3R s Radwanskou @3,6+ 


2017 - Mladenovic SF v IW / v Miami okamžitá stopka proti Tig @5  


2016 - Pliskova SF v IW / v Miami okamžite OUT s Babos @3,3+; Radwanska SF / v Miami v 4. kole OUT s Bacsinzsky @3,1+........   


2014 - Jankovic QF IW / v Miami OUT v prvom zápase s Lepchenko @5,6; 


2013 - Wozniacki F IW / Miami OUT 3R s Muguruzou @4,4; Kirilenko SF IW / Miami OUT v 3R s Koukalovou @3,3; Kerber SF IW / Miami OUT v 3R s Cirsteou @3,8; Kvitova QF IT / Miami 3R OUT s Flipkens @3,6   

 


Časť Aryny Sabalenky:

 

Toto by mala byt najslabšia cast celého pavúka. Aryne neverime ani v Miami. Jej tragicke výkony pokračujú ďalej a Miami nie je turnaj, kde by sa to malo zlomiť. Stále je to na jej štýl hry pomerne dosť pomalé, súperky jej budu schopné viac vrátiť a držať ju v dlhých výmenách kde je veľká šanca,že to Aryna odpali. Minulý rok tu síce odohrala štvrťfinále. Ale to by teoreticky mohlo byť opäť jej maximom. Na postup zo štvrtiny to nevyzerá. Čo však môže hrať v jej prospech je zloženie ďalších favoritiek. Kasatkina je mimo formu a v Miami nikdy nehrala dobre. Bencic je stále otázna ako je na tom s kondičkou, ale nepredpokladame, že by mala byť schopná postúpiť do semi. Svitolina a Raducanu sú v tejto sezóne veľmi mimo očakávaní a taktiež si nemyslime, že sa u nich niečo zmeni. Pliskova je po zranení. Giorgi je totálne mimo a posledné dva zápasy zakončila dokonca s kanárom a tak tu ostala len Simona Halep alebo niekto z outsideriek. No a ak niekde reálne môžu outsiderky prekvapiť tak práve v tejto časti. Sasnovich nas zaskočila v IW, kde prehrala veľmi skoro. V Miami sa jej nezvykne vôbec dariť, ale tento rok hrá zatiaľ výborný tenis. Teoreticky jej skoré vypadnutie môže pomôcť sa lepšie aklimatizovať na Miami a svoju smolu na tomto turnaji môže zlomiť. Počítať by sa dalo aj s Tomljanovic. Ta je takmer všade jasna outsiderka, lenže turnaj v Miami doslova miluje a každý rok tu niekomu vyrazne zatopí. Z poslednych 7 rocnikov, ktoré tu odohrala tak hneď v piatich urobila vysoke kurzove prekvapenie a postupne tu porazila hráčky ako Pervak, Goerges, Petkovic, Muguruza, Tsurenko, Sabalenka a minulý rok Potapovu. Bude schopná prekvapiť aj tento rok ? Toto je bez debaty veľmi slabučká časť a logicky to vyzerá na Halep, ktorá má predsa len najlepšiu formu. Priestor sa naskytne aj na zlomenie nejakého negatívneho trendu. Napr Svitolina, Raducanu, Sabalenka, Bencic, Giorgi sú mimoriadne mimo formy, ale na základe slabších súperiek sa môže jedna z nich konečne rozohrať. Dost necitatelna štvrtina. Vela sa ukaze po druhom kole, ktora sa najlepsie adaptovala na turnaj.

 

Časť Anett Kontaveit:

 

Povedzme, ze trosku lepsia štvrtina ale stále nič extra. Anett podľa nás odtiaľto nepostúpi do semi a jej kriza z IW asi bude pokračovať. Ona tu už raz semifinále hrala, ale po tej dlhej šnúre super výsledkov by bolo asi aj logicke očakávať skôr herný úpadok. Tomu sa nevyhla žiadna z top tenistiek a to vyzeré, že môže veľmi ľahko postihnut aj Anett. Navyše nemusia jej vlhké podmienky až tak vyhovovať a to semi, čo tu uhrala pôsobí skôr ako výstrel do tmy. Dlhodobejšie jej Miami bude skôr nesedieť. Za superky tu bude mať Cornet, Collins či Zidansek, ktorým sa asi venovať nebudeme. Ale je tu minuloročná štvrťfinalistka Sara Sorribes Tormo či neprijemná  Jabeur. Sara sa však stále nevie dostať do optimálnej formy a uvidime, či pomerne obľúbený turnaj jej v tom pomôže. Od Jabeur po pravde nevieme čo očakávať, ta je stále nečítateľná. Pozor si však treba dať  na Angie Kerber. Ta už v IW ukázala, že je v dobrej forme ked porazila podľa nás kvalitné Q.Zheng a Ige Swiatek poriadne zatapala. Navyše Angie má v Miami pomerne solidne výsledky. Netreba zabúdať ani na Leylah Fernandez a nenasadené Kanepi s Garciou. Avšak zopakujeme tip z IW. Čiernym koňom minimálne na jedno solídne prekvapenie ostáva Qinwen Zheng. To je tenistka, ktorú odporúčame sledovať počas celej sezóny a nielen na tomto turnaji. Stále si myslíme, že sa môže jednať o kométu pre sezónu 2022, na konci ktorej môže byť hravo v top 50 a vyššie. Úspechy by mohla začať zbierať aj z veľkých turnajov. To, že jej nevyšlo IW neznamená, že v Miami opäť raz neukáže svoj potenciál. Naposledy na Floride vyhrala ITF60k po vysledkoch 60 62 v semifinále, či 60 61 vo finále s McHale.

 

Časť Marie Sakkari:

 

Tak spodok už vyzerá poriadne nabitý. V tejto časti je hneď niekoľko zvučných mien ako Badosa, Vondrousova, Azarenka, Rybakina ci Keys. Každá jedna hráčka vie hrať semi. Možno menšiu šancu dávame Mertens či Pegule. Prekvapiť by mohla nenasedená Stephens a sledovať sa istotne oplatí dvojicu mladučkých držiteliek WC a to Schunk ci Lindu Fruhvirtovu. Prekvapiť by mohla aj Putintseva. Ta je na Floride doma a povrch je pre ňu absolútne ideálny. Náš tip na postupujúcu je Markéta Vondroušová. Tej by tento povrch celkom mohol sadnúť. Ma tu uz jedno štvrťfinále a štvrté kolo z minulej sezony. V IW sa prezentovala dost solidnymi výkonmi a zároveň vypadla pomerne včas na to aby jej aklimatizácia nerobila problém. Veľkým otáznikom je Azarenka. To je trojnásobná víťazka tohto turnaja ale jej súčasná forma je veľmi kolísavá. Pre Mariu Sakkari bude problem odohrať ďalsí dlhý dobrý turnaj a po super IW čakáme skôr rýchlejšie vypadnutie. Badosa a Rybakina sú pre nás po pravde otazniky, ale rátať s nimi rozhodne treba. Problém vidíme skôr u Keys. Ta ma v Miami strašidelnú bilanciu a ak sa nič nestane tak ani tento rok to ďaleko nedotiahne.

 

Časť Igy Swiatek:

 

Nuž a posledná časť je úplne nadupana. Okrem víťazky IW a absolútne in form Swiatek je tu hneď niekoľko mien, ktoré stoja za zmienku. Na úvod však jeden tip. Tak ako sme v IW už v preview označili Igu za náš tip na víťazku IW tak si myslime ze v Miami to ďaleko nedotiahne. Jednak jej IW viac sedi ako Miami a jednak B2B sa tieto turnaje často nevyhrávajú. Navyše už v IW to bolo dlho dosť otázne s jej formou a až v posledných kolách ukázala skvelý tenis. Okrem Muguruzy a Kvitovej, ktoré nemajú formu sú tu tenistky, ktoré sa doslova hlásia o skvelý výsledok na Miami. Sústredili by sme sa na trio  Kudermetova, Gauff a Ostapenko. U Samsonovej si nie sme istí, či jej tento povrch môže natoľko sedieť aby sme ju zaradili medzi favoritky. Vyzerá to však, že skôr toto nebude jej dobrý turnaj. Kým sa vrátime k spomenutej trojke tak upriamime pozornosť ešte na potenciálne prekvapenia u nenasadených hráčok. Nachádza sa tu Tauson, u ktorej sa tak nejak všeobecne predpokladá, že pôjde v sezóne poriadne vysoko. Na tip u nej si netrúfame, nakoľko sme ju v Miami hrať nevideli a môže to byt s otáznikom. Anisimova je s otáznikom po poslednom skreči proti Fernandez a Rogers sa v Miami až tak nedarilo. Zaujať by ale mohla Ashlyn Krueger. Amerika opäť raz vyprodukovala veľké množstvo skvelých junioriek ako sú Montgomery, Breitmeier atď., ale nám sa pomerne dosť páči Krueger. Tá ma zatiaľ neuspokojivé výsledky, ale niekde sa to istotne zlomí. Ale vráťme sa k najväčśím favoritkám na postup. Ostapenko ma famóznu sezónu, vypadla veľmi skoro v IW a teda bude mať dosť času na aklimatizaciu v Miami a v minulosti tu hrala finale. Potrebujete lepšie kombo na to aby ste našli veľkú favoritku ? Asi nie a aj u nás je Ostapenko jedna z tých, ktoré považujeme za favoritky na zisk celkového titulu. Kudermetova sa začína udomácňovať v top špičke a jej výkony tomu zodpovedajú. Ak by sa nachádzala niekde v hornej časti pavúka, tak by sme jej dávali veľké šance. V tejto nadupanej časti to bude ale problém. šance však má. Nuž a čo s Coco Gauff ? Kedy konečne príde dlho očakávaný zlom a poriadny prienik na úplnú špičku rebríčka ? Od Coco máme v poslednom čase viac sklamaní ako očakávaných výsledkov. Stále ju radíme medzi top favoritky a najmä v Miami, kde bude mať podporu fanúšikov. Každopádne na postup by sme tipovali Ostapenko. Ak Jelena prežije prvé dve kolá (čo zvykne byť jej problémom na väčśine turnajov), tak by sme ju označili za favoritku na titul.

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP Paris Masters PREVIEW

31.10.2022 08:43 zobraziť...

VIP Viedeň a Bazilej preview

23.10.2022 18:57 zobraziť...

VIP preview Antwerp, Stockholm, Napoli a G...

16.10.2022 16:36 zobraziť...

VIP Gijon, Florencia, Cluj a San Diego pre...

09.10.2022 15:11 zobraziť...

VIP Astana, Tokyo, Ostrava a Monastir prev...

03.10.2022 09:52 zobraziť...

VIP Sofia, Tel Aviv, Seoul, Parma a Tallin...

24.09.2022 13:47 zobraziť...

VIP Metz, San Diego, Tokyo a Seoul preview

18.09.2022 17:00 zobraziť...

VIP US open preview

29.08.2022 10:06 zobraziť...

VIP Winston Salem a Cleveland PREVIEW

21.08.2022 10:58 zobraziť...

VIP Cincinnati preview

15.08.2022 09:32 zobraziť...

VIP Canadian Masters preview

08.08.2022 09:34 zobraziť...

VIP PREVIEW Washington, Los Cabos a San Jo...

31.07.2022 12:01 zobraziť...

VIP PREVIEW Umag, Kitzbuhel, Atlanta, Prah...

31.07.2022 12:00 zobraziť...

VIP PREVIEW Hamburg, Gstaad a Palermo

17.07.2022 11:55 zobraziť...

VIP Bastad, Newport, Lausanne a Budapešť...

11.07.2022 09:46 zobraziť...

VIP WImbledon preview

02.07.2022 11:17 zobraziť...

VIP Eastbourne, Mallorca a Bad Homburg pre...

19.06.2022 08:24 zobraziť...

VIP PREVIEW Queens, Halle, Berlin a Birmin...

12.06.2022 08:38 zobraziť...

VIP PREVIEW Stuttgart, Nottingham a Hertog...

05.06.2022 18:50 zobraziť...

VIP French open PREVIEW

21.05.2022 08:52 zobraziť...

VIP Ženeva, Lyon, Strasbourg a Rabat prev...

19.05.2022 11:06 zobraziť...

VIP Masters Rome PREVIEW

07.05.2022 13:17 zobraziť...

VIP Madrid Masters preview

27.04.2022 19:07 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Estoril a Mníchov

24.04.2022 10:10 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Barcelona, Belehrad WTA St...

17.04.2022 13:03 zobraziť...

VIP Monte Carlo PREVIEW

09.04.2022 13:50 zobraziť...

VIP Marrakech, Houston, Charleston a Bogot...

04.04.2022 11:25 zobraziť...

VIP Miami Masters PREVIEW

21.03.2022 19:43 zobraziť...

VIP Indian Wells PREVIEW

10.03.2022 15:11 zobraziť...

VIP Dubai, Acapulco, Santiago, Doha a Guad...

20.02.2022 12:04 zobraziť...

VIP ATP Rotterdam, Buenos Aires, Dallas a ...

06.02.2022 15:00 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Pune, Montpelier a Cordoba

29.01.2022 16:51 zobraziť...

VIP Australian open PREVIEW

14.01.2022 13:39 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 14:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 14:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 10:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 12:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 11:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 11:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 15:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 17:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 19:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 11:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 10:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 09:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 15:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).