Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistráciaDEMO PRE TIPÉRA

Blog - TennisLovers

VIP Dubai, Acapulco, Santiago, Doha a Guadalajara PREVIEW

20.02.2022 12:04

ATP Acapulco


FINÁLE 2021: A. ZVEREV - S. Tsitsipas 64 76

PREKVAPENIE 2021:  Musettiho SF z kvalifikácie 


TOP 4 2022: Medvedev, Zverev, Nadal, Tsitsipas 

DIVOKÉ KARTY: Hernandez, Lopez, Verdasco

ODHLÁSENIA: Tiafoe


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2014: 24,9 %


Do roku 2014 v Acapulcu hrali prvých 20 ročníkov na antuke. Povrch zmenili na hardcourt za účelom prilákať kvalitné štartovné pole ako ideálny warm-up turnaj pred 1000kami v Indian Wells a Miami. Stal sa pochopiteľne veľmi obľúbeným turnajom a nemožno sa čudovať - vždy krásne počasie v bezprostrednej blízkosti mora v atraktívnej dovolenkovej destinácii, kurty sú tu pár metrov od pláže, zápasy hrané až od 18tej. Turnajom roka vo svojej kategórii sa stal 3 krát.


Pred týmto ročníkom dochádza k zmene pôsobiska. Po novom sa bude hrať údajných 5 minút od starého miesta v ARENA GNP SEGUROS. Avšak podľa zalistovania nedochádza k zmene povrchu a naďalej sa má hrať na pomalom Soflex kurte s Wilson loptami. Často je tu v tomto období horúco a vlhko pričom ako v prímorskom letovisku je faktorom vietor. 


A.Zverev: "It's one of the most difficult venues to play at because it's always windy."


Ako sme spomenuli väčšina zápasov sa hrá pod umelým osvetlením so štartom o 18-00 miestneho času, aby boli podmienky pre tenistov čo najprijateľnejšie. Turnaj máva takisto veľmi dobrú návštevnosť, v mimo pandemické roky s častokrát fanatickým publikom a v roku 2019 si stanovil vlastný rekord na úrovni 55 000 fanúšikov. Na atraktivite mu pridáva fakt, že sa bežne hrával ako joint event spoločne s WTA turnajom, ktorý však od 2020 v kalendári absentuje.Na turnaj je treba byť kvôli podmienkam rozhodne 100% fit ak chce celý týždeň tenista miestne podmienky vydržať.


Isner po výhre nad Millmanom v nočnom zápase: “I feel very tired, 2:30 in the morning. I think I went through 10 shirts, 14 hats, two shoes, three pairs of shorts and three pairs of socks.”


Predminulý rok tu namerali pomocou jastrabieho oka CPI len 30 co sa radí už medzi pomalé povrchy čo je na úrovni niektorých antukových povrchoch. Pre porovnanie sa jednalo vôbec o najpomalšiu 500ku hranom na tvrdom povrchu: Rotterdam 38, Dubai 37, Washington 41, Beijing 36, Tokyo 38, Vienna 33, Basel 37. Po Dubaji sa v Acapulcu hráva najmenší % tie-brejkov na zápas (31%), pričom servis tenisti držia priemerne v 77% prípadoch, čím sa zaradzuje niekde medzi antukové turnaje hrané v nadmorskej výške ako Gstaad či Ženeva.


Thiem: "It's a slower hard court with a high bounce, so it's what I like."


Lopty sú tu ťažšie vďaka vlhkosti a naberajú vyšší odskok:


Gavrilova: "I was trying to get [the ball] high, and thankfully the court is bouncy here so it helps." 


Kombinácia pomalého povrchu, vysokej vlhkosti, nočných podmienok sadnú predovšetkým baselinarom s trpezlivou hrou a dobrou konštrukciou bodov. Nejaký strelec v slabšej forme tu býva skôr bez šance. 


Na druhej strane by sme neodpisovali ani big serverov. Tým to tu perfektne skáče, čo v tituly pretavili vo vysokých predturnajových kurzoch Kyrgios (@50) v 2019 či v 2017 Querrey (@90), ktorí obaja ako kurzoví underdogovia spravili na turnaji zhodne po 4 kurzové prekvapenia. Pred nimi turnaj vyhral Delpo či  “antukári” Thiem, Ferrer, Nadal a naposledy A. Zverev.


Kyrgios: ,,...I think it is the court conditions, The court surface is very bouncy and is good for serving..."


Výhodu bigserverov však predsa len ešte pomalšie nočné podmienky negujú, keďže to vtedy o niečo menej skáče:


M. Kecmanovic: "The night sessions are better to play. The ball doesn’t jump as much and I think that really helped me today."


Rafael Nadal tu v roku 2020 zlomil prekliatie nasadených jednotiek na turnaji, keď ako prvý z tejto pozície vyhral Acapulco na tvrdom povrchu pričom pred ním boli nasadenými jednotkami okrem neho aj Djokovic, Nishikori či Ferrer.. Za 7 rokov, počas ktorých hráme v Acapulcu na harde, kvalifikanti uhrali 2x SF (R. Harrison 2015 a Musetti 2021) a 3x QF (Paul 2020, Nishioka 2017, Fritz 2016). 

 

 

 

 

 


ATP Dubai


FINÁLE 2021: A. KARATSEV - L. Harris 63 62

PREKVAPENIE 2021:  Finálová dvojica


TOP 4 2022: N. Djokovic, A: Rublev, F. Auger Aliassime, J. Sinner

DIVOKÉ KARTY: Musetti, Murray, Jaziri

ODHLÁSENIA: Monfils, Čorič


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2011: 24,82%


Turnaj v Dubaji sa v kalendári nachádza pravidelne od roku 1993. Hráme v rovnakom areáli v akom sa hrá ženský turnaj. Turnaj častokrát býva oceňovaný ako turnaj roka medzi 500vkami kvôli spomínanej vynikajúcej organizácii turnaja. 


V Dubaji zvyknú byť relatívne veľké teplotné rozdiely medzi dňom a nocou, čo sa odráža v podmienkach. Podobne ako v Dohe je i tu faktorom vietor avšak s tým rozdielom, že pokiaľ v Dohe ten vietor je akýsi konštantný, v Dubaji býva nárazový a zvykne často krát meniť smer:


Strýcová: "It’s really tough conditions over here and the ball is flying everywhere. But I was really happy to keep the ball in the court. I was talking to myself, a lot in the third set, telling myself to keep fighting, to keep spinning the ball and keep moving my legs."


Djokovic: ,,Took me a first few games to really kind of get used to the tricky conditions today. It was pretty windy on the court, even though maybe it doesn’t seem like that from outside. The wind was changing directions all the time. It was not really easy to get the rhythm. It was completely different from any other day." 


V Dubaji hráme stále na Decoturf II s Wilson loptami ako v predchádzajúce roky. Oproti Dohe je Dubaj od minulého roka rozhodne rýchlejším a to, čo sa hovorilo minulý rok platí po sledovaní uplynulého týždňa stále: 


Pegula: ,,The conditions here are completely different from Doha last week."


Ka. Plíšková po prvom zápase day session (pre ktorú však v poslednej dobe je každý turnaj “prirýchly”): ,,This court is quite fast, like every year,"


Nishikori: "It's a fast court and the bounce is high, so I had to step in a little more on return." 


Tento týždeň nás čaká slnečné počasie s teplotami medzi 23 až 30 stupňov. 


Rekordérom turnaja je Roger Federer s 8 titulmi, roky predtým tu triumfovali  i baselinari ako Djokovic (5x), Bautista Agut či Murray. Od roku 2008 do roku minulého vyhral Dubaj vždy niekto z nasadenej TOP 4. 


Turnaj síce nie je zázračne bohatý na počet prekvapení, no v posledných rokoch podobne ako v Dohe kvôli púštnym podmienkam (rovnaké to býva napr i v Indian Wells)  tu zvykne vybuchnúť jeden z TOP favoritov vo veľmi vysokom kurze: 


2021 minuloročná finálová dvojica zdolala 3 z 4 TOP nasadených Thiema @4; Shapovalova @3,1+ a Rubleva @4,5 

2020 Struff porazil R. Bautista Aguta v 1R @4; Evans Rubleva v QF @4 


2019 Medvedev padol s Berankisom @6+, Raonic so Struffom @5+, Nishikori s Hurkaczom @6

2018 1R Dimitrov s Jazirom (@8)

2017 Federer s Donskoyom (@12+), Wawrinka s Dzumhurom (@6+) 

2016 Djokovicov skreč po prvom sete s Lopezom (@14+)

2015 Murray s Čoričom (@12+)

2014 Delpov skreč po 1. sete proti Devarmanovi (@8+) atď…

2013 (5) Tsonga s Llodrom @4,5+ 

 


ATP Santiago


FINÁLE 2021: CH. GARIN - F. Bagnis 64 67 75 

PREKVAPENIE 2021:  4 kurzové prekvapenie v podaní Bagnisa


TOP 4 2022: Garin, Ramos Vinolas, Delbonis, Martinez

DIVOKÉ KARTY: Tabilo, Seyboth Wild, Jarry 

ODHLÁSENIA: Thiem


Úspešnosť underdogov od 2020: 42,59%


Chile má od roku 2020 opäť ATP turnaj keď sa do roku 2014 hrávalo vo Vina del Mar. Turnaj v kalendári nahradil nie príliš obľúbené upršané Sao Paolo, ktoré tak vydržalo na okruhu 8 rokov. 


Po prímorských turnajoch v Buenos Aires a Riu sa sťahujeme na záver juhoamerickej tour opäť do hôr - mesto sa nachádza vo výške zhruba 570 m.n.m. ale dejisko turnaja je nad ním o pár stoviek metrov vyššie v horách niekde na úrovni až 1000 m.n.m.na úpätí Ánd.


Monteiro na prechod z Ria: "I came from Rio, where it is also very hot. But here it is also quite complicated with the altitude because the ball runs faster. Anyway, I was able to adapt well."

 

Pre porovanie s Riom sa tu hralo až v 43% zápasoch aspoň 1 TB (Rio 31%) a servis tenisti držali v 78% servis gemoch (Rio 74%). To sú stále ešte vyššie čísla ako na hardoch v Acapulcu či v Dubaji.  


Nadmorská výška tu má rozhodne na podmienky vysoký vplyv. V premiérových ročníkoch to tu skutočne lietalo, kurty boli dosť vyfúkané a podobne tomu bude pravdepodobne i tento rok pri predpovedi prevažne slnečného počasia s teplotami do 30 stupňov v suchom vzduchu, faktorom bude opäť vietor. 


V úvodných dvoch ročníkoch turnaja zaujala vysoká úspešnosť underdogov (v 1. kole vyhral presne každý druhý underdog), premiérový ročník vyhral vtedajší i tohtoročný držiteľ divokej karty Seyboth Wild, Renzo Olivo ako kvalifikant spravil 3 kurzové prekvapenia. Minulý rok vyhral domáci miláčik a nasadená jednotka Garin, ostatní nasadení tenisti však vyhoreli, spadlo o 1 kurzové prekvapenie viac, kvalifikanti v úvodnom kole stopercentní. 

 


WTA Doha


FINÁLE 2021: P. KVITOVÁ - G. Muguruza 62 61 

PREKVAPENIE 2021:  bez prekvapení 


TOP 4 2022: Sabalenka, Krejčíková, Badosa, Kontaveit

DIVOKÉ KARTY: Cornet, Zvonareva, Garcia, Oz

ODHLÁSENIA: Ka. Plíšková, Pavlyuchenkova, Zidansek, Alexandrova


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2011: 30,70%

 

Doha si s Dubajom každoročne strieda status turnaja. Ten menší je vždy v týždni pred väčším turnajom. Hrá sa v rovnakom areáli v akom sa hral minulotýždňový mužský turnaj. Kurty tu pravidelne menia a nebolo tomu inak ani v januári minulého roku pred kvalifikáciou na Australian open, kde oproti minulým rokom sa nám podmienky zdali rozhodne pomalšie.


G. Muguruza (2021): ,,...the courts in Doha are grippier than in Melbourne. Finds they’re playing slower than AO, despite being the same surface and balls..."


Ka. Plíšková (2021): "I think the conditions here are a little bit slower. I like that. Of course it can be windy."


Čo má Doha rovnaké s Dubajom je fakt, že i tu sú značné rozdiely  medzi podmienkami počas dňa a v noci kvôli púštnemu prostrediu. V Dohe sa začína hrať main draw až po 14tej a tých nočných zápasov je tu viac. V noci je to totižto po ochladení a zvýšení vlhkosti pomalšie. Faktorom je tu vietor a treba sledovať, ktorý zápas sa hrá na chránenejšom veľkom centri či na niektorom z vonkajších nechránených kurtov.  Predpoveď počasia hovorí o teplotách od 24 do 29 stupňov, v noci môžu poklesnúť najnižšie k 14 stupňom. 


A.Murray: ,,...But you play at night here, when it cools down, and it has an affect on how the match is being played, so you have to construct the points better and be a bit more patient..."


Turnaj výrazne nefavorizuje určitý herný štýl, čo potvrdzuje zoznam posledných víťaziek: Sabalenka, Mertens, Kvitová, Plíšková, Suarez Navarro, Šafářová, Halep, Azarenka.


Kvalifikantky tu v posledných rokoch uhrali 5x QF od roku 2011, maximom je SF Peguly z minulého roka. 

 

 

 

WTA Guadalajara 


FINÁLE 2021: S. SORRIBES TORMO - G. Bouchard 62 75

PREKVAPENIE 2021: bez veľkých prekvapení


TOP 4 2022: Raducanu, Keys, Sorribes Tormo, Osorio Serrano

DIVOKÉ KARTY: McNally, Zarazua, Volynets

ODHLÁSENIA: Zheng, Peterson 


Úspešnosť underdogov od 2019: 35,48%


WTA turnaj v Guadalajari si svoju premiéru odbil v kalendári v roku 2019 ešte ako WTA 125k , v roku 2020 si dal kvôli pandémii pauzu a minulý rok sa vrátil do kalendára už ako 250tka. Toto je výnimočný turnaj svojimi podmienkami - vo vyššej nadmorskej výške (zhruba 1650m.n.m.) ako tu sa hrá / hralo už len na antukách v Quite či Bogote. Pri teplom, suchom a slnečnom počasí pri teplotách 29 až 32 stupňov tu nemožno čakať nič iné ako veľmi živé rýchle podmienky s vyšším odskokom a tak tu rozhodne bude potrebná aklimatizácia. 


Herbert 2014: "It flies here...altitude,"


Cocciaretto (2021): ,,The courts and balls are very fast here, and the high altitude makes the conditions even faster. I feel very good on these courts."


Podoroska: "In Guadalajara there is a lot of altitude and the ball goes very fast,"


Do roku 2018 sa tu hral i challengerový turnaj: 


Shapovalov tu v roku 2017 po prechode a titule z kanadskej haly tu dokázal uhrať b2b finále a tak prechod nemusí znamenať automatickú stopku ale:


“The first round here in Guadalajara was very tough for me. It’s difficult going from indoor hard courts to outdoor ones, dealing with the wind and the altitude, but hopefully I can keep playing well.”


V  mexických mestách ako Monterrey či Guadalajara býva problémom i zhoršené ovzdušie:


Millman 2013: "Everyone getting sick here in Mexico. come on immune system, stay strong!"  


Zaujímavosťou je fakt, že keď sa tu hrala ženská 125ka, v prvom kole nevyužila svoju výhodu ani jedna tenistka z kvalifikácie, no minulý rok sa ich bilancia zlepšila a spomínana Cocciaretto z kvalfikácie dokráčala až do semifinále. Predtým u mužov to bolo v posledných ročníkoch niečo podobné, avšak titul dokázali vyhrať napr. Gilles Muller v roku 2014, Alves ako LL v roku 2012, Duclos v roku 2011 finále.

 

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP Paris Masters PREVIEW

31.10.2022 08:43 zobraziť...

VIP Viedeň a Bazilej preview

23.10.2022 18:57 zobraziť...

VIP preview Antwerp, Stockholm, Napoli a G...

16.10.2022 16:36 zobraziť...

VIP Gijon, Florencia, Cluj a San Diego pre...

09.10.2022 15:11 zobraziť...

VIP Astana, Tokyo, Ostrava a Monastir prev...

03.10.2022 09:52 zobraziť...

VIP Sofia, Tel Aviv, Seoul, Parma a Tallin...

24.09.2022 13:47 zobraziť...

VIP Metz, San Diego, Tokyo a Seoul preview

18.09.2022 17:00 zobraziť...

VIP US open preview

29.08.2022 10:06 zobraziť...

VIP Winston Salem a Cleveland PREVIEW

21.08.2022 10:58 zobraziť...

VIP Cincinnati preview

15.08.2022 09:32 zobraziť...

VIP Canadian Masters preview

08.08.2022 09:34 zobraziť...

VIP PREVIEW Washington, Los Cabos a San Jo...

31.07.2022 12:01 zobraziť...

VIP PREVIEW Umag, Kitzbuhel, Atlanta, Prah...

31.07.2022 12:00 zobraziť...

VIP PREVIEW Hamburg, Gstaad a Palermo

17.07.2022 11:55 zobraziť...

VIP Bastad, Newport, Lausanne a Budapešť...

11.07.2022 09:46 zobraziť...

VIP WImbledon preview

02.07.2022 11:17 zobraziť...

VIP Eastbourne, Mallorca a Bad Homburg pre...

19.06.2022 08:24 zobraziť...

VIP PREVIEW Queens, Halle, Berlin a Birmin...

12.06.2022 08:38 zobraziť...

VIP PREVIEW Stuttgart, Nottingham a Hertog...

05.06.2022 18:50 zobraziť...

VIP French open PREVIEW

21.05.2022 08:52 zobraziť...

VIP Ženeva, Lyon, Strasbourg a Rabat prev...

19.05.2022 11:06 zobraziť...

VIP Masters Rome PREVIEW

07.05.2022 13:17 zobraziť...

VIP Madrid Masters preview

27.04.2022 19:07 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Estoril a Mníchov

24.04.2022 10:10 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Barcelona, Belehrad WTA St...

17.04.2022 13:03 zobraziť...

VIP Monte Carlo PREVIEW

09.04.2022 13:50 zobraziť...

VIP Marrakech, Houston, Charleston a Bogot...

04.04.2022 11:25 zobraziť...

VIP Miami Masters PREVIEW

21.03.2022 19:43 zobraziť...

VIP Indian Wells PREVIEW

10.03.2022 15:11 zobraziť...

VIP Dubai, Acapulco, Santiago, Doha a Guad...

20.02.2022 12:04 zobraziť...

VIP ATP Rotterdam, Buenos Aires, Dallas a ...

06.02.2022 15:00 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Pune, Montpelier a Cordoba

29.01.2022 16:51 zobraziť...

VIP Australian open PREVIEW

14.01.2022 13:39 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 14:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 14:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 10:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 12:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 11:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 11:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 15:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 17:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 19:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 11:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 10:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 09:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 15:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).