Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistráciaDEMO PRE TIPÉRA

Blog - TennisLovers

VIP ATP Rotterdam, Buenos Aires, Dallas a WTA St. Petersburg preview

06.02.2022 15:00

ATP Rotterdam


FINÁLE 2021: A. RUBLEV - M. Fucsovics 7-6 6-4 

PREKVAPENIE 2021: Výhry Bublika nad Zverevom, Lajovica nad Medvedevom či finále Fucsovicsa z kvalifikácie 


TOP 4 2022: S. Tsitsipas, A. Rublev, F. Auger Aliassime, H. Hurkacz 

DIVOKÉ KARTY: J. Tsonga, A. Murray, T. Griekspoor 

ODHLÁSENIA: Medvedev, Sinner, Bautista Agut, Monfils, Čorič, Čilič


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2011: 31,74%


Tento turnaj kategórie ATP 500 sa odohráva v Ahoy arene, kde nádherný centrálny kurt pojme takmer 16 000 fanúšikov - po Arthurovi Ashovi a centri v Indian Wells je toto 3. najväčší štadión, na ktorom sa pravidelne hrá tenis. Na tomto kurte robí tenistom problém osvetlenie na centri - ak hrali predchádzajúci zápas na vedľajšom malom kurte, mali s ním v úvode zápasu na centri následne problém. Riaditeľom turnaja je jeho bývalý víťaz Richard Krajicek. Rotterdam patril kedysi k najrýchlejším turnajom na okruhu, spomaľovanie kurtov ho však neminulo, keď v roku 2012 sa začalo hrať na Decoturf avšak už o rok neskôr sa prešlo na Proflex na ktorom sa hrá dodnes. Minulý rok kurty premaľovali na čierno a v pohotovosti bolo elektronické instantné jastrabie oko. Podmienky sú tu relatívne pomalé s nižším odkoskom lôpt od Tecnifibre. 

 

Medvedev: ,,Tough conditions here, really slow."


Tu platí niečo podobné ako v Montpelier a to, že tenista po AO vs rozohratý tenista z kvalifikácie či z haly minulého týždňa je v nevýhode.  Naopak tenisti po prechode z Montpelier problémy nemávajú - Monfils dva roky dozadu dokonca oba turnaje vyhral, Krajinovic 2x SF v rade, no ale ani to nie je pravidlom, keďže minulý rok Goffin out v druhom kole a Bautista už v prvom, obaja ako favoriti. 


Rublev (2021): "It was a really tough first round match, playing against a qualifier. I wasn't feeling the ball so well, but it was my first match since taking a week off after Australia. I finished the second set much better than I started the first."


Minulý rok bola malá jednotka značne rýchlejšia než center, Barry Cowan:  "Hawkeye data suggests Centre Court is playing medium/slow, and Court 1 medium/fast. It's visibly quicker as well. The ball skips through. Totally different conditions to the Centre Court. You get rewarded on this court for hitting a good shot." 


Riaditeľ turnaja ešte minulý rok avizoval zrýchlenie povrchu na tento rok: "We will keep the ball but look to try to speed the surface up a bit next year," Nuž, uvidíme. 

 

Spomaľovanie podmienok sa odrazilo na percente udržaných servisov, ktoré šlo dosť rapídne dolu v posledných rokoch: 2017 - 85%; 2018 - 82%, v 2019 dokonca už len 79%; 2020: 82%; minulý rok: 80%;  čo je jasným znakom spomalenia podmienok. 


Roger Federer bol v roku 2018 jediným, kto za posledných 8 rokov vyhral Rotterdam v pozícii nasadenej jednotky.  Naopak darí sa tu kvalifikantom - minulý rok Fucsovics finále, predtým v rokoch 2016 až 2018 tri semifinále v rade pre Seppiho (ako LL), Herberta a Mahuta. 


Posledné dva roky sa tu nasadená jednotka vyznamenala, keď Daniil Medvedev vypadol minulý rok s Lajovicom a rok predtým i s Pospisilom, čo sa tu predtým nestalo od roku 2002. 


Napriek tomu, že sa jedná o turnaj kategórie ATP 500, si Rotterdam dlhodobo drží stabilne vysoké priemerné číslo úspešnosti underdogov.


Od roku 2018 možno pozorovať trend vypadnutí jedného z TOP 4 nasadených tenistov v big kurzoch:


2021 - Zverev s Bublikom @5+

2020 - Medvedev s Pospisilom @5 

2019 - Tsitsipas s Dzumhurom @4,7 a Khachanov s Griekspoorom @7,5+

2018 - Wawrinka s Griekspoorom @6,5+ 

 


ATP Buenos Aires


FINÁLE 2021: D. SCHWARTZMAN - F. Cerundolo 6-1 6-2

PREKVAPENIE 2021: finále Cerundola z kvalifikácie 


TOP 4 2022: Ruud, Schwartzman, Sonego, Fognini 

DIVOKÉ KARTY: Del Potro, Baez, Rune 

ODHLÁSENIA: Thiem, J M Cerundolo 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2011: 25% 


Turnaj sa odohráva v Lawn Tennis clube, označujúci sa za katedrálu Argentínskeho tenisu. Oproti Cordobe je rozdiel v podmienkach - Buenos Aires je situované pri mori, je tu spravidla vyššia vlhkosť, hrá sa s inými loptami, ktoré tu lietajú pomalšie a tak dostať sa k winnerom v týchto podmienkach je ťažšie, preto si prídu na svoje predovšetkým ortodoxný antukári. 


Podmienky však ako na každom inom antukovom turnaji závisia predovšetkým od počasia - oproti Cordobe by sa tu malo ochladiť a to predovšetkým od kvalifikačného víkendu, kdežto na konci týždňa by sa mali teploty šplhať k tridsiatkam pri slnečnom počasí počas celého týždňa. 

Napriek len necelej 600km vzdialenosti od Cordoby ten prechod nie je jednoduchý a ten kto sa po prvých troch ročníkoch v Cordobe zdržal, v Buenos Aires dlho nevydržal. Lopty v Cordobe lietajú totižto rýchlejšie než ako tu v Buenos Aires, ktorý sa považuje vôbec za najpomalší turnaj na tour. 


Pella (lostol finále v Cordobe 2019, prehral prvý set s Cerundolom v BA): "...Today was very hard ... get used to completely different conditions, other balls…”


2021 - T. Etcheverry spravil druhé kolo v Cordobe z kvalifikácie, o jedna a pol dňa vybuchol v prvom kole kvaldy s Dominguesom v kurzoch @4,5; Bagnis po SF v Cordobe z kvalifikácie prehral tu v even odds s Tiafoem 1-6 3-6: "I was uncomfortable in many ways with the conditions and the little time I had to adjust, although this is no excuse for me. My rival did not give me chances at any time."; Ramos po finále v Cordobe bol dole 2-6 0-2 s Runem, no cez skúsenosti to dokázal otočiť a ocitol sa tu až v semifinále cez poriadne utrápené zápasy. 


2020 - Andrej Martin po SF v Cordobe v prvom kole s kvalifikantom Bagnisom fyzicky odpadol, Schwartzman po SF v Cordobe nenastúpil na SF v BA, Ramos Vinolas zdolal v prvom kole Mayera, ktorý hral finále debla v Cordobe ale v ďalšom kole nestačil na Cuevasa, Djere po SF v Cordobe OUT v druhom kole s Londerom


2019 - Londero (titul v Cordobe) spoločne s Delbonisom (semifinále v Cordobe) OUT v prvom kole, ktorých agresívnejšie poňatie hry nestačilo na baselinarov v podobe Sousu a Munara (Delbonis Munara naopak v QF Cordobe zdolal 2-0, tu však prehral 1-2). 


V Buenos Aires sa darí TOP nasadeným tenistom - od roku 2010 absentovala nasadená jednotka turnaja vo finále len 3x no až dva krát v posledných 3 ročníkoch - v roku 2020 Schwartzman, v roku 2019 zas Thiem skončil na Schwartzmanovi v semifinále a v roku 2016 kedy skončil Rafa Nadal práve na Thiemovi takisto v semifinále. Jediným nenasadeným víťazom od roku 2007 je Alexander Dolgopolov (2017). Od roku 2006 tu nasadená jednotka prešla vždy minimálne do semifinále. 


Tunajšie prostredie kvalifikantom moc neprialo, keď medzi ročníkmi 2019-2014 nik z nich neprešiel ďalej než za druhé kolo a posledným semifinalistom bol Feliciano Lopez v roku 2002. Tomuto trendu sa však zdá sa odzvonilo,keď minulý rok postúpil do finále z kvalifikácie Francisco Cerundolo, avšak nejednalo sa o až tak veľké prekvapenie, keďže na ceste do finále bol v každom zápase kurzovým favoritom avšak väčším prekvapením bolo finále  Pedra Sousu v roku 2020 z pozície lucky losera. 

 


ATP Dallas 


TOP 4 2022: Fritz, Opelka, Isner, Brooksby

DIVOKÉ KARTY: Sock, Krueger, Chakravrthi 

ODHLÁSENIA: Kyrgios, Tiafoe, Dimitrov, Paul, Duckworth, Nishikori 


Tento turnaj sa presunul do Dallasu z New Yorku len po 3 ročníkoch, predtým sa hrávalo v Memphise a to už od roku 1975. ATP tour sa do Dallasu presunie po 30 rokoch a turnaj sa uskutoční v Styslinger/Altec Tennis Complex na univerzite Southern Methodist. 

V New Yorku od prvého ročníku bolo jasné, že sa v kalendári dlho neudrží. Turnaj nevedel prilákať ani tenistov, ktorých to tu moc nebavilo a ani fanúšikov, pretože bol situovaný na Long Islande ďalej od mesta. Podmienky pred turnajom nie sú známe. V New Yorku sa v celku darilo big serverom, ktorí i okupovali najvyššie nasadené priečky a niečo podobné sa môže opakovať i tu. Turnaj v New Yorku vyhrali Edmund, Opelka a Anderson. 

 


WTA St. Petersburg 


FINÁLE 2021: D. KASATKINA - M. Gasparyan 6-3 2-1 RET.

PREKVAPENIE 2021: Duo Gasparyan a Gasanova 


TOP 4 2022: Sakkari, Kontaveit, Rybakina, Pavlyuchenkova

DIVOKÉ KARTY: Kvitova, Rakhimova, Zvonareva 

ODHLÁSENIA:  Pliskova, Badosa, Jabeur, Kasatkina, Sorribes Tormo, Putintseva, Kalinina


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2011: 32,08%

 

V Petrohrade sa hrával ženský turnaj už od roku 2003, avšak iba ako turnaj kategórie 25k a 50k. Pred 6 rokmi prešiel veľkým skokom keď turnaj upgradovali na turnaj kategórie Premier. Hrá sa podobne ako mužský turnaj v Sibur aréne na Rebound Ace povrchu s loptičkami od Babolat. Je to tu dosť pomalé s relatívne nízkym odskokom, čo odmeňuje tenistky s trpezlivou hrou: 


Goerges - ,,We play with different balls here and the courts are generally slower here. It's not as bouncy as you might expect when you see the court. You have to make sure to take advantage of the new balls to hit some early winners." 


Kvitova: "The court’s not really fast, and also not really slow. So I think it’s good for both sides; if you want you can have rallies, but it can quick if you hit it hard." 


Gavrilova  "On this surface, the ball bounces very low."


Simona Halep: "Conditions here in St. Petersburg are quite slow. You have more time to think. It is softer and not as hard and tough as the US Open or the Australian Open."


Pavlyuchenkova po zápase s Cornet: "The surface is kind of special that is not bad for her game style. The court is slow. She had an opportunity to slice and to add spin to the ball. Here you need to play rallies and be patient, dictate the point, dictate the game and then go for winners. For some reason, early on, I made the mistake of trying to win the rally from the first ball."


Turnaj doposiaľ doprial agresívnejším tenistkám, ktoré dokázali ditkovať tempo hry s titulmi pre Kvitovú, Bertens či Mladenovic ale i tenistkám, ktoré radi slajsujú a držia loptičky dolu mimo hitting zone súperiek - titul pre Vinci v premiérovom ročníku (celkovo 10-2) či finále Putintsevy. Turnaj figuroval v kalendári v týždni po Australian open, minulý rok sa posunul o týždeň neskôr. 


Turnaj vyprodukoval nemalé množstvo (i vyšších) kurzových prekvapení, čomu by sme neboli prekvapení ani tento rok. V 4 z 5 ročníkoch postúpili do QF úspešné kvalifikantky - Kozlova (2016), Rybakina (2018), Alexandrova (2019), Dodin, Potapova (2020), Gasanova, Cristian (2021). 

 

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP Paris Masters PREVIEW

31.10.2022 08:43 zobraziť...

VIP Viedeň a Bazilej preview

23.10.2022 18:57 zobraziť...

VIP preview Antwerp, Stockholm, Napoli a G...

16.10.2022 16:36 zobraziť...

VIP Gijon, Florencia, Cluj a San Diego pre...

09.10.2022 15:11 zobraziť...

VIP Astana, Tokyo, Ostrava a Monastir prev...

03.10.2022 09:52 zobraziť...

VIP Sofia, Tel Aviv, Seoul, Parma a Tallin...

24.09.2022 13:47 zobraziť...

VIP Metz, San Diego, Tokyo a Seoul preview

18.09.2022 17:00 zobraziť...

VIP US open preview

29.08.2022 10:06 zobraziť...

VIP Winston Salem a Cleveland PREVIEW

21.08.2022 10:58 zobraziť...

VIP Cincinnati preview

15.08.2022 09:32 zobraziť...

VIP Canadian Masters preview

08.08.2022 09:34 zobraziť...

VIP PREVIEW Washington, Los Cabos a San Jo...

31.07.2022 12:01 zobraziť...

VIP PREVIEW Umag, Kitzbuhel, Atlanta, Prah...

31.07.2022 12:00 zobraziť...

VIP PREVIEW Hamburg, Gstaad a Palermo

17.07.2022 11:55 zobraziť...

VIP Bastad, Newport, Lausanne a Budapešť...

11.07.2022 09:46 zobraziť...

VIP WImbledon preview

02.07.2022 11:17 zobraziť...

VIP Eastbourne, Mallorca a Bad Homburg pre...

19.06.2022 08:24 zobraziť...

VIP PREVIEW Queens, Halle, Berlin a Birmin...

12.06.2022 08:38 zobraziť...

VIP PREVIEW Stuttgart, Nottingham a Hertog...

05.06.2022 18:50 zobraziť...

VIP French open PREVIEW

21.05.2022 08:52 zobraziť...

VIP Ženeva, Lyon, Strasbourg a Rabat prev...

19.05.2022 11:06 zobraziť...

VIP Masters Rome PREVIEW

07.05.2022 13:17 zobraziť...

VIP Madrid Masters preview

27.04.2022 19:07 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Estoril a Mníchov

24.04.2022 10:10 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Barcelona, Belehrad WTA St...

17.04.2022 13:03 zobraziť...

VIP Monte Carlo PREVIEW

09.04.2022 13:50 zobraziť...

VIP Marrakech, Houston, Charleston a Bogot...

04.04.2022 11:25 zobraziť...

VIP Miami Masters PREVIEW

21.03.2022 19:43 zobraziť...

VIP Indian Wells PREVIEW

10.03.2022 15:11 zobraziť...

VIP Dubai, Acapulco, Santiago, Doha a Guad...

20.02.2022 12:04 zobraziť...

VIP ATP Rotterdam, Buenos Aires, Dallas a ...

06.02.2022 15:00 zobraziť...

VIP PREVIEW ATP Pune, Montpelier a Cordoba

29.01.2022 16:51 zobraziť...

VIP Australian open PREVIEW

14.01.2022 13:39 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 14:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 14:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 10:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 12:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 11:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 11:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 15:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 17:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 19:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 11:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 10:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 09:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 15:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).