Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistráciaDEMO PRE TIPÉRA

Blog - TennisLovers

VIP Indian Wells PREVIEW

06.10.2021 11:17

BNP Paribas open 


Po 31 mesiacoch sme späť v Indian Wells. Turnaj sa odohráva v štáte California neďaleko Los Angeles v oblasti Coachella Valley, známej najmä pre svoju slnečnosť - slnko tu svieti v priemere 354 dní v roku, čo vytvára fantastické podmienky pre tenis. Turnaj je hneď po Grand Slamoch najnavštevovanejším turnajom na okruhu, ocenenie turnaj roka získal niekoľkokrát a centrálny kurt s kapacitou viac ako 16 000 miest na sedenie je druhým najväčším tenisovým štadiónom na svete po štadióne Arthura Asha v New Yorku.


Rafael Nadal: “I love being here and not being in a big city. I love the calm that we have here in the desert comparing to when we play in the big cities (that’s almost all the time). And the organisation is one of the best without any doubt. We don’t need to call it the fifth Grand Slam. This tournament is big enough to be important by its own name.”


Turnaj vlastní americký biznisman Larry Ellison, ktorý je zakladateľom veľmi silnej spoločnosti Oracle Enterprise, ktorý je do tenisu úplný maniak - v lóži ho vidieť takmer každý hrací deň a do turnaja vráža každý rok niekoľko miliónov dolárov čím sa Indian Wells Tennis Garden drží neustále o krok vpred oproti ostatným turnajom a práve preto často počujete označenie “piaty Grand Slam”. Ako turnajového riaditeľa si najal Tommyho Haasa a spolu vytvárajú pre všetkých nezabudnuteľný turnaj, z ktorého sa nikomu nechce ísť preč. V roku 2011 bolo práve na Indian Wells po prvý krát zavedené jastrabie oko na všetkých kurtoch (aj v kvalifikácii) a v roku 2012 bol vôbec prvým turnajom, kde víťazi ženského i mužského pavúka získali odmenu vo výške 1 milión dolárov. 


Podmienky:


Tie si zaslúžia v tomto špecifickom prostredí dlhší a detailnejší popis, ktorý treba pri výbere tipov používať. V Indian Wells sa hrá na Plexipave s loptičkami od Penn - rozhodne pomalší povrch akým bol Laykold na predchádzajúcich US turnajov počas leta. Tu si takýto povrch ani dovoliť nemôžu. Keďže v tomto vzduchu lietajú lopty rýchlo, potrebovali organizátori podmienky spomaliť drsným a pomalým kurtom, na ktorom tak vedia lopty poriadne vyskakovať. V roku 2018 namerali CPI na úrovni 32,1 roky predtým len 27,8 respektíve 27,9 čo je na stupnici charakterizovaný za pomalý povrch na úrovni antukových turnajov - také Monte Carlo má CPI cca 25 (!). Hrá sa tu dokonca i menší počet tie brejkov ako na niektorých antukových turnajoch. 


Podmienky ako na iných outdoor turnajoch ovplyvní v IW predovšetkým teplota vzduchu, ktorá bola v posledných rokoch podpriemerná a podmienky boli tak ešte pomalšie:


Schwartzman: "It's really cold, the courts are slow."


Turnaj sa v bežnom kalendári odohráva v strede marca, pre tento októbrový týždeň hlásia meteorológovia teploty medzi 24-34 stupňov, kedy by to malo poriadne lietať. Obrovský rozdiel v podmienkach bude v noci, keď by počas niektorých mali teploty klesnúť až na 10 stupňov. 


Treba povedať, že tieto podmienky nesadnú každému, nájdu sa tenisti, ktorým sadne ale i takí, ktorým vyslovene nesedí - najmä tým, ktorí hrajú predovšetkým priamky, ktoré sú na tomto vysoko skákajúcom, pomalom a drsnom harde úplne neefektívne. Priamky sa navyše hrajú s menšou net clearance ako také top spiny a tak to týmto tenistom dokáže v tomto vzduchu poriadne zaletieť. 


Slová G. Simona toto len potvrdzujú: "It's the desert. It's really hard for me. I feel that if I let a ball go flat, I can kill someone in the third row. Several times today I hit, the ball goes seven meters long."


Tuna trebalo byť vo výmenách trpezlivý s dobrou konštrukciou bodov. 


Wozniacki: "The courts are extremely slow and the bounce is extremely high. You definitely have to grind out there. There's no easy points." 


Povrch pomáha tenistom využívajúci top spin a kick servis - preto sa tu nestratia “antukári” či servismani typu John Isner (finále 2012), keď v denných podmienkach dokáže mať jeho servis takmer nereturnovateľnú trajektóriu, naopak nočné pomalšie a ťažšie podmienky tento fakt úplne mažú a servis už takou zbraňou ako cez deň nie je. 


J. Isner: "When I get out there and play the ball is sitting up in my strike zone. It's not a situation where the ball is staying lower and I'm not able to hit down on the ball. It gives me a lot of time to go for my shots, and, you know, it's up on my shoulders, which I like. I can't ask for better conditions for me." 


Polansky na rozdiel medzi dňom a nocou: “It got really, really slow out there – really slow. With the drop in temperature once the sun went down. It’s a completely different kind of match playing from the day time into the evening.”


Dovolíme si tvrdiť, že tu je ľahší prechod z antuky ako z nejakej európskej haly. 


Delbonis po prechode z juhoamerickej antuky s pár dňovou aklimatizáciou: "Coming from the tour in South America on clay, then to here on hard courts that are a bit slower than usual always helps the adaptation, to be ready in the shortest possible time. You have a few days to be ready for the first match."


Wawrinka: "I like the tournament. I think in general the conditions are good for my game. A hard court and quite slow, I would say. You can really play your game. I think for me this year it's for sure special because I'm happy to be back."


Kohlschreiber: “...desert dry heat makes the ball bounce very high...”


M. Keys, ktorej sa tu pravidelne nedarí, po prehre počas chladného dňa: "I definitely think these slow, high-bouncing, gritty courts don’t completely play to my favour  and especially days like this where it’s heavier and kind of rainy." 


D. Kasatkina (finále 2018) s jej “loopy” hrou: "I love to run, especially here in Indian Wells, and I love that the ball is bouncing so high, so I love this place, really."  


Kerber tu hrala naposledy finále, no jej hra takisto nie je optimálna pre tieto podmienky: "For sure it's maybe not the favourite court for me, because it's really slow. I make a lot of mistakes, easy ones, and not my day at the end.”


Príprava a aklimatizácia na tento turnaj je naozaj nesmierne dôležitá.  Tá sa naposledy vyplatila Thiemovi, ktorý sem prišiel v dostatočnom 11 dňovom predstihu, mal pred IW po začiatku sezóny 2019  bilanciu 3-7. Napriek tomu tu vyhral vôbec svoj prvý Masters titul, kto by však povedal, že by prišiel na harde - na druhej strane perfektne podčiarkuje popis podmienok vyššie. 


Thiem: "The previous days here in Indian Wells helped me a lot to get back to my top level physically and also to play good tennis again. It was 11 days of good practice. I’ve had really good practise and preparation, but I will see how it’s going in matches. That's where I got my good feeling and my good tennis and also the good physical health back."

 

 

 

ATP Indian Wells 


FINÁLE 2019: D. THIEM - R. Federer 36 63 75

PREKVAPENIE 2019: Prvý Masters titul Thiema


TOP 4 2021: D. Medvedev, S. Tsitsipas, A. Zverev, A. Rublev 

DIVOKÉ KARTY: J. Wolf, Z. Svajda, J. Sock, A. Murray, H. Rune, 

ODHLÁSENIA:  Djokovic, Nadal, Thiem, Federer, Humbert, Goffin, Wawrinka, Raonic, Coric, Cilic, Bublik, Ivashka, Bedene, Chardy, M. Ymer, P. Cuevas 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2011: 29,01% / posledné 3 ročníky: 35,36% 


Titul Dominica Thiema znamenal, že od roku 2000 sa stalo po druhý krát, že by turnaj vyhral niektorí z tenistov, ktorí nevyhral Grand Slamový turnaj (2010 - Ivan Ljubicic). Rekordérmi turnaja sú Roger Federer a Novak Djokovic s 5 titulmi, Rafa vyhral IW 3 krát, naopak z big 4 sa tu nikdy nedarilo Andymu Murraymu. 


Indian Wells je ako stvorený na vysoké kurzové prekvapenia. Nielenže je ich celkovo nadpriemerne veľa spomedzi Masters turnajov, ale i každý rok si to tu niekto odskáče v poriadnom kurze: 


2019: Kohlschreiber porazil Djokovica @10+, Struff A. Zvereva @5+ 

2018 (ako cez kopirák): Taro Daniel porazil Djokovica @8+, J. Sousa A. Zvereva @5+

2017: Pospisil Murrayho @12+, Fognini Tsongu @6+

2016: Delbonis Murrayho @14+, Ramos Vinolas Kyrgiosa @5+

2015: Haase Wawrinku @8+, Berrer Gasqueta @5+...

2014: Dolgopolov Nadala @6+; Gonzalez Dodiga @5+  

2013: Del Potro Noleho @5,8; Berlocq Nishikoriho @6,3+; Anderson Ferrera @4,7 

2012: Isner Djokovica @6,5+; Istomin Ferrera @6,3+; Ebden Fisha @5; Garcia Lopez Murrayho @17 (!) 


Práve Andy Murray je tu na vysoké kurzy špecialista - až 4 krát vypadol na turnaji v kurzoch cez @10. Najviac kurzových prekvapení sa stalo v prvom a treťom kole (32,94% resp. 32,64%). V roku 2019 v prvom kole bolo úspešných až 15 z 32 underdogov v prvom kole - nad ktorýmkoľvek underdogom by ste zavreli oči, v konečnom sumáre by ste skončili v profite. 


Kvalifikantom sa tu podarí každoročne niekoľko kurzových prekvapení. Najvýraznejšie do celkového výsledku turnaja sa spomedzi nich podarilo prehovoriť Spadeovi (SF 2003) a naposledy Miomirovi Kecmanovicovi v pozícii LL v roku 2019 (QF).  

 

 


WTA INDIAN WELLS


FINÁLE 2019: B. ANDREESCU - A. Kerber 64 36 64 

PREKVAPENIE 2019: Titul Biancy Andreescu 


TOP 4 2020: Ka. Plíšková, I. Swiatek, B. Krejčíková, E. Monfils Svitolina 

DIVOKÉ KARTY: C. Liu, K. Scott, E. Raducanu, E. Jacquemont, K. Clijsters, K. Volynets, Krueger

ODHLÁSENIA:  Barty, Sabalenka, N. Osaka, Kenin, Brady, S. Williams, Muchova, Alexandrova , J. Konta, Vesnina, Mladenovic, Van Uytvanck, Blinkova 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2011: 28,96%


I u žien Indian Wells patrí medzi najprekvapivejšie turnaje a to síce ani tak nie počtom ako skôr, že tu vždy niekto nečakaný zažiari. Minulý rok Bianca Andreescu, pred ňou takisto nenasadená Naomi Osaka, predtým Vesnina, Azarenka (vtedy ďaleko mimo TOP 10), Penetta, Hantuchová (2x), Clijsters (takisto nenasadená).


Podobne ako pri mužoch aj ženským kvalifikantkám sa tu v úvode každoročne podarí niekoľko kurzových prekvapení. Najvýraznejšie sa zadarilo v poslednej dekáde Tsurenko a Dellacque v rokoch 2015 a 2014, kedy obe uhrali štvrťfinále. 


Podobne sa najviac prekvapení urodí v prvom kole (32,6%), no najviac prekvapivými sú semifinálové a finálové kolá, v ktorých majú kurzové outsiderky za posledných 10 rokov až 50% úspešnosť. 

 

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP Australian open PREVIEW

14.01.2022 14:39 zobraziť...

VIP PREVIEW Sydney a Adelaide

09.01.2022 15:11 zobraziť...

VIP ATP Stockholm a WTA Linz preview

08.11.2021 14:57 zobraziť...

VIP Paris Masters preview

01.11.2021 16:35 zobraziť...

VIP Viedeň a Petrohrad preview

24.10.2021 23:11 zobraziť...

VIP Moskva a Antwerp PREVIEW

17.10.2021 23:11 zobraziť...

VIP Indian Wells PREVIEW

06.10.2021 11:17 zobraziť...

VIP ATP Sofia PREVIEW

27.09.2021 15:59 zobraziť...

VIP ATP Nur-Sultan, Metz a WTA Ostrava pre...

20.09.2021 15:47 zobraziť...

VIP US open preview

30.08.2021 16:29 zobraziť...

VIP Winston Salem open PREVIEW

22.08.2021 17:13 zobraziť...

VIP Cincinnati Masters PREVIEW

16.08.2021 13:54 zobraziť...

VIP Canadian Masters PREVIEW

08.08.2021 16:09 zobraziť...

VIP ATP Washington a WTA San Jose preview

01.08.2021 20:49 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Kitzbuheli...

25.07.2021 14:02 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Umagu, Gst...

16.07.2021 19:10 zobraziť...

VIP preview pred ATP Hamburg, Bastad a New...

10.07.2021 10:49 zobraziť...

VIP WIMBLEDON PREVIEW

27.06.2021 12:24 zobraziť...

VIP Mallorca, Eastbourne a Bad Homburg PRE...

18.06.2021 21:15 zobraziť...

VIP Queens, Halle, Birmingham a Berlin PRE...

13.06.2021 14:24 zobraziť...

ATP Stuttgart a WTA Nottingham VIP PREVIEW

07.06.2021 14:30 zobraziť...

VIP French open PREVIEW

29.05.2021 11:49 zobraziť...

VIP WTA Strasbourg preview

26.05.2021 16:44 zobraziť...

ATP Ženeva, Lyon WTA Belehrad a Parma pre...

16.05.2021 17:12 zobraziť...

VIP Rím Masters preview

07.05.2021 16:23 zobraziť...

VIP Madrid PREVIEW

01.05.2021 11:42 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Mníchove ...

25.04.2021 20:51 zobraziť...

VIP Barcelona, Belehrad, Stuttgart, Istanb...

22.04.2021 09:36 zobraziť...

VIP Monte Carlo preview

11.04.2021 09:19 zobraziť...

VIP Charleston a Bogota preview

05.04.2021 09:42 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 15:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 15:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 11:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 13:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 12:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 12:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 16:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 18:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 20:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 12:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 12:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 11:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 17:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).