Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistráciaDEMO PRE TIPÉRA

Blog - TennisLovers

VIP Canadian Masters PREVIEW

08.08.2021 16:09

Rogers cup 


Alebo inak Canadian Masters je po Wimbledone a US open tretím najstarším tenisovým turnajom na svete. Pôvodne na ňom hrali iba muži a to od roku 1881, ženská časť turnaja sa hráva od roku 1892. Až do roku 1979 sa turnaj hrával na antuke, odvtedy sa odohráva rok čo rok na harde. V roku 1982 sa turnaj po prvý krát hral v Montreale (muži) , pokiaľ ženy ostali v Toronte. Od tohto roku sa rok čo rok Montreal s Torontom striedajú v hostení ATP a WTA turnaja. V roku 2004 bol kanadský turnaj zaradený do takzvanej US open series. Ženský turnaj sa však naďalej odohrával týždeň pred US open čo malo za následok, že top hráčky ako sestry Williamsové či Maria Sharapovova turnaj vynechávali. WTA reagovala pravidlom, že každá tenistka, ktorá skončí na konci roka v TOP 10 musí mať za sezónu odohrať minimálne 4 z 5 Premier 5 turnajov inak budú hráčkam udelené pokuty či straty bodov. Až od roku 2011 sa WTA i ATP turnaj kanadského Masters odohrávajú v jeden týždeň v tejto podobe, akú poznáme dnes. 


Podmienky: V Montreale i v Toronte sa hrá na rýchlom Decoturf kurte, čím oba turnaje patria medzi tie rýchlejšie na okruhu. V Toronte naposledy (2018) namerali CPI 28,6 čo už padá do kategórie slow, v Montreale naposledy (2019) namerali cez hawk-eye až 43,4 čo je medium fast a takéto vysoké čislo v súčasnosti je zriedkavosťou. Každopádne podmienky môžu byť po ročnej odmlke opäť iné. 


Raonic (Toronto, 2016): "Conditions here are very quick. It's not easy to break serve. It’s quick. I know that during the days I practiced here the balls are going through the court quite a bit."


Federer (Montreal, 2017): "On this surface you can't make it physical, it's too quick, you have to keep attacking, accept mistakes."


Sabalenka (Montreal, 2019): ,,I really like the courts. It's a perfect surface for me, and I enjoy staying here… Everything feels small and contained, which is more comfortable for me."


I tu je rozdiel v podmienkach medzi dennými a nočnými sessions. A samozrejme podmienky záležia od počasia - keď Rogers cup zasiahlo relatívne chladné a vlhké počasie okolo 20 stupňov, tak to v týchto podmienkach lietalo podľa viacerých tenistov pomaly: 


Kasatkina: "Ball is flying so slow."


V Toronte je oproti Montrealu zväčša o niečo vyššia vlhkosť, v Montreale zas vyššia teplota. Podľa predpovedí pred týmto týždňom konkrétne 26 až 28 stupňov respektíve 27 až 32. 


Čilič, ktorý sa nie vždy dobre cíti vo vlhkom prostredí, na Toronto: "Conditions are a little different to Montreal and maybe Toronto has been one of those tournaments that I have not felt too good at but the conditions are quick and the ball goes through the air quite well, so that suits me. Though some years it was extremely humid and you have to fight through it."


Hrá s loptami Penn, ktoré sú rýchle a ťažšie sa kontrolujú. 


ATP Toronto Masters


FINÁLE 2019:  R. NADAL - D. Medvedev  6-3 6-0

PREKVAPENIE 2019: SF G. Monfilsa

 


TOP 4 2020: D. Medvedev, R. Nadal, S. Tsitsipas, A. Rublev

ODHLÁSENIA: : Djokovic, A. Zverev, Thiem, Berrettini, Federer, Carreno Busta, Goffin, Raonic, Wawrinka, Coric

DIVOKÉ KARTY: J. Brooksby, N. Kyrgios, V. Pospisil 

 

Úspešnosť underodogov od roku 2011 v Toronte: 30,14% 


Rankingovo najnižšie postaveným tenistom, ktorý vyhral kanadské Masters je Andrei Pavel (#43, 2001). Odvtedy Toronto vyhrali len Nadal, Djokovic, Murray a Zverev, ktorý ako vôbec prvý dokázal vyhrať Washington - Canadian Masters double od roku 1995 (Agassi). Od roku 2004  Canadian Masters ovládol vždy niektorý z hráčov veľkej 4 len na výnimku Tsongu (2014) a práve Zvereva (2017). V Toronte až 5 krát z posledných 8 edicií vyhrala nasadená jednotka. Posledným šokom na ich úkor bolo vypadnutie Djokovica v treťom kole na rakete Tsongu, ktorý napokon turnaj vyhral po víťazstvách i nad Murraym a Federerom. 


Kanadské Masters je najprekvapivejším turnajom spomedzi všetkých turnajov Masters na okruhu, u ktorého jediného ide úspešnosť underdogov cez 30%. Najviac prekvapení sa deje v prvom kole a to až cez 35% a štatisticky nadpriemerne vychádza i tretie, QF a SF kolo. Naopak v Toronte je anomáliou druhé kolo, v ktorom za posledné 4 edície bolo minimum kurzových prekvapení (len 9  / 14%).  Pre mnohých tenistov je to prvý hardový turnaj počas US series po letnom odpočinku. Od roku 2002 čakáme, kedy nejaký kvalifikant postúpi do QF. 


Rafa je v Toronte 15-3 a celkovo v Kanade 44-8 s 5 titulmi, pričom vyhral oba posledné kanadské Masters v Toronte i Montreale. Finalových parťákov našiel v Medvedevovi, resp. Tsitsipasovi. 


1.štvrtina Daniila Medvedeva:


US hardy a Daniil to proste ide k sebe. Kým celú sezónu musel Daniil trpieť turnaje, ktoré mu nevoňajú tak teraz prichádza jeho chvíľa. Ak Daniil bude v pohode, je rozhodne ťažko zastaviteľný. To čo predviedol počas poslednej kompletnej US series v roku 2019 ťažko niekto napadobní s 3 finále (Washington, Kanada a US open) a s titulom v Cincinnati.  V tejto časti je ešte Jannik Sinner, ktorý ale asi po Washingtone tažšie nájde dostatok síl aby cez ruského tenistu prešiel. Nemožno odpisovať ani De Minaura ani Hurkacza. Avšak Alex má tento rok veľmi priemernú sezónu na hardoch a Hubie je ako deň a noc. Ten môže pokojne vypadnúť aj v prvom zápase.

 

2.štvrtina Andreya Rubleva:


Tu si dovolíme tvrdiť, že Rublev nepostúpi do semi. Na víťaza štvrtiny máme iného adepta - Denisa Shapovalova, ktorý hrá pohodovú sezónu a doma bude rozhodne extrémne motivovaný. Práve doma prišli jeho prvé úspechy na ATP okruhu, na ktoré bude chcieť nadviazať. V Montreale 2017 porazil Nadala a Delpa a bolo z toho semi, rok predtým v Toronte v kurzoch na úrovni @12 porazil Nicka Kyrgiosa ešte ako pre verejnosť neznáma. Prekvapiť môže Sebastian Korda, lenže už v druhom kole narazí práve na Shapovalova. Veľmi veľmi ťažký los pre oboch. V tejto časti sa nachádza aj John Isner. Ten začal US series titulom v obľúbenej Atlante, avšak v Kanade našiel podmienky pre svoju hru nevyhovujúce, keďže na výnimku 1 QF a SF tu končí pravidelne v úvodoch turnaja. 


3.štvrtina Stefanosa Tsitsipasa:


Úvodný Masters prináša prekvapenia. A toto je tá časť, kde si nedovolíme odhadovať postupujúceho. Tsitsipas trošku vypadol z rytmu po náročnej antuke a ani olympiáda nebola nič extra a je možné, že ešte chvíľku potrvá kým sa naštartuje. Nečaká ho rozhodne nič jednoduché - v životnej a pohodovej forme Norrie, strieborný Khachanov či dvojica Ruud a Auger-Alliassime. Felix je tipovateľný. Hráč s extrémnym potenciálom, ktorý však dokáže vybuchnúť na počkanie, pričom nervy a hlava hrajú svoju rolu. Každopádne posledné roky hral v Kanade veľmi dobre a prehral po tesných zápasoch. Taký Ruud si už ani nepamätá, čo je to prehra na ATP okruhu, pričom progres zaznamenal aj na tvrdých povrchoch. Prekvapiť navyše kľudne môžu aj Humbert so Sonegom. Úplne otvorená časť pre kohokolvek.


4.štvrtina  Rafu Nadala:


Možno budete prekvapení, ale Rafa napriek skorému vypadnutiu vo Washingtone ukázal dobrú formu. So Sockom to bolo síce 76 v treťom ale vo veľmi kvalitnom zápase. Vzhľadom na to, že to bol prvý zápas po pauze tak to bolo ďaleko lepšie od Rafu ako sa všeobecne čakalo. Druhé kolo a vypadnutie nebolo prekvapenim, predsa len tie tituly bude Rafa radšej zbierať niekde inde ako vo Washingtone. Hral dobre a treba s nim istotne rátať aj v Kanade, pretože jeho level pôjde pravdepodobne hore. To, že tu vyhral 2x po sebe nie je náhoda. Táto časť je veľmi zaujímavá, lebo je pestrá škála štýlov v podobe Schwartzman s Bautistom či nebezpeční bigserveri Opelka s Kyrgiosom. Zaujimavostou je, ze prvý zápas Nadala v Kanade môže byť práve proti Harrisovi, ktorý ho porazil vo Washingtone, každopádne si nemyslíme, že s ním vypadne dva krát v rade. Kľúčové by mohlo byť tretie kolo, kde očakávame zápas Nadal vs Opelka/Kyrgios, keďže Dimitrov momentálne márne hľadá formu, ale i tomu US hardy k jej návratu môžu pomôcť.

 

WTA Montreal


FINÁLE 2019:  B. ANDREESCU - S. Williams 3-1 ret. 

PREKVAPENIE 2019: Titul Andreescu, semifinále Kenin a Bouzkovej 

 


TOP 4 2020: A. Sabalenka, B. Andreescu, E. Svitolina, Ka. Plíšková

ODHLÁSENIA: S. Kenin, I. Swiatek, N. Osaka

DIVOKÉ KARTY: S. Halep, R. Marino, S. Stephens, L. Fernandez, C. Zhao  

 

Úspešnosť underodogov od roku 2011: 35,56% 

 

Na rozdiel od mužov, kde za posledných 8 rokov sa len dvaja úspešní kvalifikanti dostali do štvrťfinále, u žien sa ich do štvrťfinále dostali hneď štyri za posledných 6 rokov, v roku 2016 Kika Kučová dokonca až do semifinále keď postupne vyradila vo vysokých kurzoch Wickmayer, Suarez Navarro, Bouchard aj Kontu. Jej úspech naposledy napodobnila M. Bouzková.


Ani tu sa ženám, v minulosti prichádzajúcim po náročnom týždni vo Washingtone, nedarilo. Len Magda Rybáriková ako jediná finalistka z Washingtonu prešla do štvrťfinále. Ostatné sa nedostali ani cez druhé kolo. Naposledy leteli ihneď v prvom kole aj finalistky Zheng a Sabalenka po finále v San Jose obe v pozíciach favoritiek.


Kanadský turnaj na WTA okruhu naposledy vyhrala na radosť domáceho publika Bianca Andreescu. Tento rok to s jej obhajobou nevyzerá nijak dobre. Ženy sa nám predstavia v Montreale. Tu sa hralo naposledy v sezóne 2018 a dominovala Simona Halep vo finále proti Sloane Stephens. 


1.štvrtina Aryny Sabalenky:


Aryna nemá pred sebou ľahkú úlohu. Okrem Azarenky či Sakkari tu na ňu čaká nevyspytateľná Keys, ktorá rozhodne bude hrať lepší tenis ako tomu bolo v San Jose a najma extremne silne mena medzi nenasadenými hračkami. Sloane Stephens sa zlepšuje a počas US Series ju rozhodne netreba podceňovať. San Jose bolo z jej pohľadu dobré, mala brejk hore na Collins, ktorej však od tohto momentu na naše nešťastie popadalo prakticky všetko. Myslíme si, že v tejto sezóne ešte na americkom harde uhrá veľmi dobrý výsledok. Paula Badosa či Kudermetova sú veľmi silné súperky a najmä Badosa by nemala brať úspechy len na harde, ale po vzore Muguruzy je to komplexná tenistka budúca členka TOP 10. Netreba zabúdať ani na Bouzkovú. Tá je na pohľad možno až kdesi v tretej vlne, ale naposledy hrala v Kanade senzačne semifinále ako kvalifikantka a tento výsledok netreba podceňovať. 


2.štvrtina Karoliny Plíškovej:


Tu by sme si dovolili tvrdiť, že prekvapiť môže Muchova. Ta sa tesne nedostala na olympiádu a bude tak hladná po úspechu a tak ako verime Stephens, tak aj Muchova podľa nás v US ukáže výbornú formu a výsledky. Pozor by sme si dali určite i na Samsonovu. Ta je hit or miss hráčka, ale na Montrealskom kurte by s jej servisom mohla patriť medzi neprijemné tenistky. Garbine Muguruza hrala na olympiáde dobre a bolo pre nás prekvapením, že odišla bez medaily. Ak zachytí úvod turnaja, tak verime, že by mohla byt nebezpečná. Chybou by bolo tento rok nezaradiť medzi nebezpečné tenistky ani Sorribes Tormo s Ostapenko. 


3.štvrtina Eliny Svitoliny:


Elina zažila turbulentné obdobie plné úspechov. Svadba, po ktorej prišla nečakane prvá olympijska medaila v tenise pre Ukrajinu. Všetko jej to pomáha v pozitívnom myslení a na kurte je to vidieť. Elina v roku 2017 v Kanade už titul brala a teraz je na mieste otázka, či po týchto úspechoch nepríde nejaký hangover. Každopádne toto je podľa nás jednoznačne najslabšia časť a tu by nás neprekvapilo vôbec nič. Na postup by sme si tipli Cori Gauff. Petra Kvitová je veľký otáznik, ale jej forma rozhodne v posledných mesiacoch naberá smer spodné priečky a ak sa niečo nezmení, tak to môže byť dlhodobejšie trápenie a viac rýchlych vypadnutí. Predpoveď počasia sa jej nebude páčiť ani tu - aktuálne meteorológovia hlásajú pre Quebec výstrahy pred horúčavami. Pozor si treba dať aj na rychlo hrajúce Giorgi ci Linette, ktorá odohrala solídny turnaj v San Jose. 


4. štvrtina Biancy Andreescu:


V tejto časti sú posledné dve víťazky -  Bianca aj Simona. Obe maju za sebou zlé obdobie poznačené zraneniami a postup jednej či druhej by bol skôr prekvapenim. Turnaj im skôr poslúži ako rozohra pred zvyškom US series. I v tejto štvrtine absentuje výrazná favoritka a tak môžeme konštatovať, že horná polovica pavúka je nadupanejšia ako táto spodná, ktorá poskytuje veľký priestor na prekvapenia. Tu sa dostane priestor pre tenistky druhého sledu, ktoré čo to tento rok už uhrali - Pegula, Collins, Jabeur, Kasatkina či Pavlyuchenkova majú na to prehovoriť do celkového turnajového rezultátu. 


Ak sme v úvode spominali kvalifikantky, tak práve v tejto spodnej časti by mohli prekvapiť. Budú tu mať len 4 sloty, ale ak sa sem vylosujú hráčky s formou tak o prekvapenia mame postarané.

 

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP Australian open PREVIEW

14.01.2022 14:39 zobraziť...

VIP PREVIEW Sydney a Adelaide

09.01.2022 15:11 zobraziť...

VIP ATP Stockholm a WTA Linz preview

08.11.2021 14:57 zobraziť...

VIP Paris Masters preview

01.11.2021 16:35 zobraziť...

VIP Viedeň a Petrohrad preview

24.10.2021 23:11 zobraziť...

VIP Moskva a Antwerp PREVIEW

17.10.2021 23:11 zobraziť...

VIP Indian Wells PREVIEW

06.10.2021 11:17 zobraziť...

VIP ATP Sofia PREVIEW

27.09.2021 15:59 zobraziť...

VIP ATP Nur-Sultan, Metz a WTA Ostrava pre...

20.09.2021 15:47 zobraziť...

VIP US open preview

30.08.2021 16:29 zobraziť...

VIP Winston Salem open PREVIEW

22.08.2021 17:13 zobraziť...

VIP Cincinnati Masters PREVIEW

16.08.2021 13:54 zobraziť...

VIP Canadian Masters PREVIEW

08.08.2021 16:09 zobraziť...

VIP ATP Washington a WTA San Jose preview

01.08.2021 20:49 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Kitzbuheli...

25.07.2021 14:02 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Umagu, Gst...

16.07.2021 19:10 zobraziť...

VIP preview pred ATP Hamburg, Bastad a New...

10.07.2021 10:49 zobraziť...

VIP WIMBLEDON PREVIEW

27.06.2021 12:24 zobraziť...

VIP Mallorca, Eastbourne a Bad Homburg PRE...

18.06.2021 21:15 zobraziť...

VIP Queens, Halle, Birmingham a Berlin PRE...

13.06.2021 14:24 zobraziť...

ATP Stuttgart a WTA Nottingham VIP PREVIEW

07.06.2021 14:30 zobraziť...

VIP French open PREVIEW

29.05.2021 11:49 zobraziť...

VIP WTA Strasbourg preview

26.05.2021 16:44 zobraziť...

ATP Ženeva, Lyon WTA Belehrad a Parma pre...

16.05.2021 17:12 zobraziť...

VIP Rím Masters preview

07.05.2021 16:23 zobraziť...

VIP Madrid PREVIEW

01.05.2021 11:42 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Mníchove ...

25.04.2021 20:51 zobraziť...

VIP Barcelona, Belehrad, Stuttgart, Istanb...

22.04.2021 09:36 zobraziť...

VIP Monte Carlo preview

11.04.2021 09:19 zobraziť...

VIP Charleston a Bogota preview

05.04.2021 09:42 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 15:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 15:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 11:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 13:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 12:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 12:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 16:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 18:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 20:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 12:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 12:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 11:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 17:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).