Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistráciaDEMO PRE TIPÉRA

Blog - TennisLovers

VIP preview pred ATP turnajmi v Umagu, Gstaade a Los Cabos a WTA turnajmi v Palerme a Gdynii

16.07.2021 19:10

ATP UMAG:

 

FINÁLE 2019:  D. LAJOVIC - (Q) A. Balazs 75 75 

PREKVAPENIE 2019: Finále Balazsa z kvalifikácie

 

TOP 4 2021: A. Ramos Vinolas, D. Lajovic, F. Krajinovic, R. Gasquet 

ODHLÁSENIA: L. Musetti, T. Daniel 

DIVOKÉ KARTY: H. Rune, D. Ajdukovic, N. Serdarusic 


Úspešnosť underodogov od roku 2011: 32,92%


Nádherný turnaj pri mori, ktorý odporúčame každému, kto túži si spojiť dovolenku s tenisom - tuna sa nudiť nebudete: do 17 skombinujete more/pláž s otvorenými tréningami tenistov, o 17tej začínajú prvé zápasy a po ich odohraní nasleduje každý večer party, o ktorú sa v neCOVID časoch starajú domáci interpreti či slávni svetoví DJi. Večer je v areáli skutočne veľa ľudí - návštevníkov turnaja i domácich ľudí z celej Istrie. 


Toto bude už 31.vydanie turnaja. Okrem domácich tu majú pravidelne vytvorené domáce prostredie aj ďalší tenisti z Balkánu či strednej Európy. Pre veľký počet ľudí a to predovšetkým dovolenkárov, pre ktorých to býva niekedy jedna z prvých skúseností so živým tenisom, sa to tu niekedy podobá na futbalovú balkánsku atmosféru. Ak plánujete návštevuje ATP turnaja, Umag by mal byť na popredných miestach.


Tuna je každoročne mimoriadne teplo, hrá sa vo vyššej vlhkosti typickej pre prímorské oblasti. Pamätáme si aj 35ky - to už je naozaj reality show Survivor - kto dlhšie vydrží, tak vyhrá. Výhodou je rozhodne hrať večerné zápasy pod umelým osvetlením.


R. Haase: ,,It was very humid, the conditions on the court were difficult and we spent a lot of energy while playing."


Haider Maurer: "The conditions are extreme with the heat and the humidity. During the day one just tries to find the coolest possible spot. Matches and training are in any case only possible in the evening,"


Hrá sa na relatívne pružnom podklade, na ktorom to vyskakuje o niečo vyššie ako na ostatných turnajoch so špecifickými Tretorn loptami.  V minulosti turnaj často zožal od hráčov vlnu kritiky za nekvalitný kurt, na ktorom sa často objavovali diery. 


Turnaj nahráva veľkému množstvu vysokých a nečakaných kurzových prekvapení. Darí sa tu enormne kvalifikantom - 2014 Cuevas víťaz, 2017 Rublev titul v pozícii Lucky Losera, 2018 SF Trungellittiho, 2019 finále Balazs, semifinále Caruso. Každý rok urobí minimálne 1 kvalifikant min. 1 kurzové prekvapko.  


V minulosti vyhrali turnaj také mená ako Čilič, Thiem, Fognini, Moya, Caňas, Ferrero, Ferrer, Muster, Rios a ďalší. S výnimkou Čiliča sa predovšetkým jedná prevažne sa o ortodoxných antukárov. Nasadená jednotka tu neurobila finále od roku 2009 kedy sa to podarilo N. Davydenkovi. 

 


ATP Gstaad 


FINÁLE 2019:  A. RAMOS VINOLAS - C. Stebe 63 62  

PREKVAPENIE 2019: Finále Stebeho

 

TOP 4 2021: R. Bautista Agut, D. Shapovalov, C. Ruud, C. Garin 

ODHLÁSENIA: D. Thiem, F. Coria, N. Gombos, R. Carballes Baena, F. Verdasco, F. Kohlschreiber, K. Majchrzak

DIVOKÉ KARTY: D. Stricker, L. Riedi, ?    


Úspešnosť underodogov od roku 2011: 31,28% 


Hrá sa vo vysokohorskom prostredí v nadmorskej výške tesne nad 1000m.n.m. - v Európe nenájdete turnaj hraný vo vyššej nadmorskej výške ako v Gstaade. Gstaad je aj na švajčiarské pomery mimoriadne drahý a tak musíte rátať s možným problémom s ubytovaním. Jedine, že sa ubytujete v hoteli, ktorý je priamo nad turnajom. Center kurt je veľmi útulný a na pomery maličký. Bočný kurt je veľmi malý a sused od vedľa len otvorí okno a má parádny televízny pohľad V areáli sú len tieto dva kurty. Zvyšné pre 4hru a tréningové kurty sú na opačnej strane mesta zhruba 3km od centra diania, takže sa trošku obeháte. 


Turnaj sa hrá v nádhernom alpskom prostredí, ktoré v kombinácii s nasledujúcim Kitzbuhelom ponúka skvelý zážitok pre milovníkov hôr a tenisu zároveň po celé dva týždne. Na čo však turnaje neraz trpia je počasie, ktoré tu nie vždy tenisu praje. Predpovede však pre nasledujúce dni v čase písania preview tenisu prajú. Tieto podmienky prinášajú isté špecifiká a treba vedieť v týchto podmienkach hrať. Rozhodne dôležitá je aklimatizácia a na svoje si prídu i tenisti s kvalitným servisom.  


Stosur: "it's really really bouncy, and we don't get to play at altitude very much, but I think it can help my game. But, yeah, it makes everybody's balls really hard to hit off."


Bellucci: “I love the conditions here in Gstaad, the high bounce suits my game."


Počas slnečného a teplého dňa to skáče o niečo vyššie a rýchlejšie a Gstaad je vtedy jedným z najrýchlejších antukových turnajov, opakom sú podmienky po daždi. Servis je v týchto podmienkach silná zbraň, čo deklarovali za posledné desaťročie titulmi tenisti ako Berrettini, Lopez (jediná nasadená jednotka, ktorá turnaj vyhrala od roku 2004 po Federerovi), Bellucci (posledný kvalifikant, ktorý Gstaad vyhral v roku 2009). 


Na koho a čo si treba dávať v Gstaade pozor? Veľký pozor na hráčov čo hrali víkendovú Bundesligu. Prechod z akýchkoľvek podmienok do nadmorskej výšky môže byť rozhodujúci. Títo tenisti môžu mať tenisu po víkende a prechode z iných podmienok dosť. 


Šanca sa tak naskytne aj  hráčom druhého sledu a najmä kvalifikantom - 2018 Zopp  SF, 2017 Hanfman finále 2012 Hernych QF... Posledné 4 ročníky boli extrémne čo sa do počtu kurzových prekvapení týka. Paradoxne najviac kurzových prekvapení sa štatisticky deje v záverečných troch kolách turnaja. Od roku 1994 sa tu nikomu nepodarilo obhájiť titul ani finále.

 

 

ATP Los Cabos 

 

FINÁLE 2019:  D.SCHWARTZMAN - T. Fritz 76 63

PREKVAPENIE 2019: Výhra Gunneswarana nad Millmanom 

 

TOP 4 2021: J. Isner, C. Norrie, T. Fritz, G. Pella 

ODHLÁSENIA: G. Dimitrov, A. Mannarino, S. Korda, R. Berankis, I. Ivashka, J. Duckworth 

DIVOKÉ KARTY: M. Raonic, ?, ? 


Úspešnosť underodogov od roku 2016: 29,91% 


Los Cabos vyzerá ako ďalšia perfektná dovolenková destinácia dosť pripomínajúca iný mexický turnaj v Acapulcu. Prostredie pôsobí luxusne a vyzerá to tu ako perfektné spestrenie kalendára pred náročnou sezónou na amerických hardoch. Sú tu i dosť podobné podmienky vzhľadom na poveternostné podmienky - vysoká vlhkosť, zápasy sa hrajú prevažne pod umelým osvetlením a nie v priateľskom čase pre európskych televíznych fanúšikov tenisu, keďže sa zápasy hrávajú po polnoci nášho času až do skorého rána. Hráme na Soloflex kurte s loptami US open od Wilsonu.


Lajovic: "It is a little tough to play in these conditions. It is really humid and the balls were flying quite a bit."


Aj napriek tomu, že sa hrá prevažne v noci a vo vlhkom prostredí, nie je to tu podľa tenistov tak pomalé ako v Acapulcu. 


Berdych: ,,...in these conditions which are really fast."


Stále mladý turnaj, ktorý na prvý pohľad pôsobí s potenciálom na prekvapenia, no opak bol pravdou, keď to tu viac menej vyhrali predturnajoví adepti v pestrej škále hracích štýlov od Schwartzmana, cez Fogniniho k bigserverom Querreymu a Karlovicovi.

Aj vzhľadom na doterajšiu kvalitu kvalifikantov, ani tí tu doposiaľ nezažiarili až na Kwona, ktorý tu naposledy ako prvý kvalifikant za 4 roky postúpil do QF. Doposiaľ sa tu oplatilo poľovať po kurzových prekvapeniach v prvých dvoch kolách, v ktorých underdogovia zaznamenali zhodne 31,25% úspešnosť a vo finále, kde titul bral outsider doteraz v 3 zo štyroch finálových zápasoch.

 

 


WTA Palermo 

 


FINÁLE 2020:  F. FERRO - A. Kontaveit 62 75

PREKVAPENIE 2020: Domáce tenistky Errani, Cocciaretto, Giorgi a Paolini 

 

TOP 4 2021: D. Collins, J. Teichman, L. Samsonova,  V. Tomova 

ODHLÁSENIA: S. Cirstea, Zarazua, J. Paolini, Golubic, Pera, Konjuh, Tig, Rus, Trevisan, Errani, Cocciaretto

DIVOKÉ KARTY: S. Zhang, N. Brancaccio, L. Bronzetti, L. Stefanini 


Úspešnosť underodogov od roku 2011: 32,03% (5 ročníkov)


Tu sa to minulý rok začalo, tu sme minulý rok úspešne reštartovali tenisovú sezónu 2020 po korona prestávke našou osobnou účasťou turnaja a výborným profitom, keď sa v týždni od 1. augusta hral jediný turnaj na hlavnom okruhu práve tu. 

 

Palermo je súčasťou kalendára WTA od roku 1990 s prestávkou od 2014 do 2019, kedy počas 6 rokov organizátori turnaja predali licenciu malajzijskému Kuala Lumpur. Turnaj je kategórie International od roku 2009, kedy tituly postupne brali domáce tenistky Penetta, Errani, Vinci a ďalej Kaia Kanepi, Medina Garrigues a posledné dva Teichman a Ferro. Tento rok sa bude jednať už o 32. edíciu turnaja. 

 

Palermo sa nachádza na severozápade Sicílie na pobreží mora, ale tento malý tenisový areál je situovaný viac do vnútrozemia jemne do kopca v blízkosti obľúbeného letoviska Mondello. 

 

V tomto období je tu každoročne veľmi teplo a vlhko, na základe čoho sa tamojšie zápasy začínajú až o 16tej a končia niekedy okolo polnoci pod umelým osvetlením. Výnimkou nebude ani tento rok, kedy nám meteorológovia po búrkovom víkende hlásia slnečno s teplotami nad 30 stupňov, na čo sa bude treba pripraviť: 

 

A.Rus: "It's really warm here, so you really have to prepare for that.”

 

T. Zidansek: “It's really hot and there's not a lot of tournaments like this. I thought it was going to be hotter, but you just have to go with it.”

 

Prímorské a s tým súvisiace vlhko ovplyvňujú tamojšie podmienky, v noci po poklese teplôt sú lopty ťažšie a tak podmienky celkovo nahrávajú defenzívne ladeným tenistkám, pretože tu naozaj nie je ľahké triafať winnery:

 

R. Vinci: "It wasn't easy to play in the evening because the balls are much heavier than in the day."

 

L. Šafářová: "The court is slow and it was really hard to hit winners."

 

Z osobnej návštevy možno slová tenistiek len a len potvrdiť. Počas prvých zápasov dňa bolo v areáli skutočne horúco už len z pohľadu diváka. Každopádne je toto jeden z ďalších letných tenisových turnajov, ktorý sa dá pekne skombinovať s dovolenkou. 

 

Za posledné roky bolo minuloročné Palermo do počtu kurzových prekvapení najextrémnejšie s úspešnosťou underdogov až 42%. Darilo sa predovšetkým taliankám, ktoré všetky postúpili cez prvé kolo a dokopy spravili až 6 kurzových prekvapení. Zadarilo sa i kvalifikantkám, keď Juvan porazila Vondroušovú, Sasnovich Mertens či Lucky Loserka Dodin Tamaru Zidansek. Pravdepodobne to bolo i tým, že kvalifikantky mali po dlhej prestávke prvé súťažné zápasy z kvalifikácie už v kapse.

 

Domáce nádeje na úspech budú však tento rok značne oklieštené, keďže plejáda domácich tenistiek ide na olympiádu. 

 

 

WTA Gdynia 

 

TOP 4 2021: Y. Putintseva, T. Zidansek, I. Begu, T. Martincova

ODHLÁSENIA: Stojanovic, Friedsam, Kalinskaya , Hercog, Dart

DIVOKÉ KARTY: ?, ?, ? 


Turnaj nesie názov WTA Poland open po turnaji, ktorý sa do roku 2010 konal vo Varšave. Avšak Gdynia nebude mať s týmto turnajom mimo názvu absolútne nič spoločné. Tuna prakticky nie je o čom písať a o podmienkach sa môžme pred štartom turnaja len domnievať. Gdynia sa nachádza na samom severe Poľska na pobreží mora. Podmienky na antuke i tu bude ovplyvňovať určite počasie a poloha areálu, ktorá je neďaleko pobrežia a tak vietor bude pravdepodobne podmienky ovplyvňovať. Rozhodne tu však nebude také teplo ako minulý týždeň v Budapešti alebo v Palerme. Predpovede počasia hlásajú sviežejších 20 - 25 stupňov, vylúčené nie sú ani zrážky. 


Môžme prezradiť, že tento turnaj a turnaj v Umagu poctíme svojou návštevou tento týždeň ;) 

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP Australian open PREVIEW

14.01.2022 14:39 zobraziť...

VIP PREVIEW Sydney a Adelaide

09.01.2022 15:11 zobraziť...

VIP ATP Stockholm a WTA Linz preview

08.11.2021 14:57 zobraziť...

VIP Paris Masters preview

01.11.2021 16:35 zobraziť...

VIP Viedeň a Petrohrad preview

24.10.2021 23:11 zobraziť...

VIP Moskva a Antwerp PREVIEW

17.10.2021 23:11 zobraziť...

VIP Indian Wells PREVIEW

06.10.2021 11:17 zobraziť...

VIP ATP Sofia PREVIEW

27.09.2021 15:59 zobraziť...

VIP ATP Nur-Sultan, Metz a WTA Ostrava pre...

20.09.2021 15:47 zobraziť...

VIP US open preview

30.08.2021 16:29 zobraziť...

VIP Winston Salem open PREVIEW

22.08.2021 17:13 zobraziť...

VIP Cincinnati Masters PREVIEW

16.08.2021 13:54 zobraziť...

VIP Canadian Masters PREVIEW

08.08.2021 16:09 zobraziť...

VIP ATP Washington a WTA San Jose preview

01.08.2021 20:49 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Kitzbuheli...

25.07.2021 14:02 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Umagu, Gst...

16.07.2021 19:10 zobraziť...

VIP preview pred ATP Hamburg, Bastad a New...

10.07.2021 10:49 zobraziť...

VIP WIMBLEDON PREVIEW

27.06.2021 12:24 zobraziť...

VIP Mallorca, Eastbourne a Bad Homburg PRE...

18.06.2021 21:15 zobraziť...

VIP Queens, Halle, Birmingham a Berlin PRE...

13.06.2021 14:24 zobraziť...

ATP Stuttgart a WTA Nottingham VIP PREVIEW

07.06.2021 14:30 zobraziť...

VIP French open PREVIEW

29.05.2021 11:49 zobraziť...

VIP WTA Strasbourg preview

26.05.2021 16:44 zobraziť...

ATP Ženeva, Lyon WTA Belehrad a Parma pre...

16.05.2021 17:12 zobraziť...

VIP Rím Masters preview

07.05.2021 16:23 zobraziť...

VIP Madrid PREVIEW

01.05.2021 11:42 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Mníchove ...

25.04.2021 20:51 zobraziť...

VIP Barcelona, Belehrad, Stuttgart, Istanb...

22.04.2021 09:36 zobraziť...

VIP Monte Carlo preview

11.04.2021 09:19 zobraziť...

VIP Charleston a Bogota preview

05.04.2021 09:42 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 15:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 15:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 11:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 13:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 12:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 12:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 16:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 18:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 20:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 12:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 12:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 11:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 17:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).