Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistráciaDEMO PRE TIPÉRA

Blog - TennisLovers

VIP WIMBLEDON PREVIEW

27.06.2021 12:24

WIMBLEDON 


The Championships, ako znie oficiálny názov turnaja, je najstarším a najprestížnejším tenisovým turnajom na svete odohrávajúci sa od roku 1877 v All England clube, Wimbledon SW19. Turnaj je známy dodržiavaním tradícii od svojho začiatku a je jediným Grand Slamom, ktorý sa odohráva na pôvodnom povrchu dodnes (kedysi sa všetky GS hrali na tráve). Turnaj je známy pre najstriktnejší dress code na tour - takzv. povinnej bielej, ktorý bol mierne upravený v roku 2014 keď bol povolený max 1cm široký pásik ľubovolnej farby na oblečení, bez reklám. Tie dokonca neuvidíte ani na kurtoch. Tradičným pokrmom sú takzv. “krémové jahody”, ktoré sú privezené každý deň ráno čerstvé najvyššej kvality z Kentu. Odhaduje sa, že počas turnaja sa skonzumuje až 28 000 kg jahôd a 7 000 litrov krému. 


Kvalifikácie sa hrajú takmer 4 míle od Wimbledonu, konkrétne v Roehamptone, čo oproti ostatným Grand Slamom tvorí výnimku. Mnohí kvalifikanti avizujú, že nemajú vôbec pocit, že by hrali vo Wimbledone práve kvôli špecifickej atmosfére, pretože areál je tak trochu od ruky. Je na to však rozumný dôvod - predstavte si, že by sa na kurte hralo takmer nepretržite 3 týždne. Vieme, ako kurty zvyknú niekde vyzerať už po týždni. 


Schnur na podmienky a prekvapenia v kvalifikácii v roku 2019: "The grass courts are playing very slow – not like the other grass courts I’ve played on here before. That’s why there were a bunch of surprise results in the qualies actually. A lot of clay-courters or grinders are coming though qualies."


Kvalfikáciu ako i hlavný program rozhodne odporúčame navštíviť, hlavný areál Vás nadchne atmosférou, v Roehamptone sa naopak vyhnete preplnenému priestranstvu.  Ak váhate alebo plánujete navštíviť Wimbledon po prvý krát, pripravte sa na veľmi neštandardnú cenovú politiku, ktorú má Wimbledon nastavenú a kvôli “čakačkám” na lístky v The Quee. 

 


Podmienky: 


Neil Stubley, ktorý sa o hracie plochy stará, tvrdil, že sa pokračuje v trende spomaľovania trávy. Posledné roky sme nemali pocit, že sa vôbec hrá na tráve - kurty boli dosť pomalé a rýchlo sa rozbili vďaka netradičnému teplému a suchému počasiu - Londýn postihli v tomto čase horúčavy a tak usporiadatelia majú po novom starosti nie s dažďom a nahusťovaním programu ale s teplom a suchom, ktoré vyžadujú úplne inú starostlivosť o trávu. 


Tento ročník po ročnej pauze by mohli kurty vydržať predsa len o niečo dlhšie zelenšie, na ktorých by to kĺzalo a skákalo nižšie, kdežto neskôr po väčšom opotrebovaní by kurty pripomínali viac hard ako trávu. Podľa predpovedí počasia nás minimálne v prvom týždni čaká to typické anglické počasie s teplotami medzi 18-22 stupňov a s častým dažďom. Bohvie aký podklad, aký zástrih trávy a podobne zvolili organizátori pre tento rok, no predsa len vzhľadom na počasie by to také tvrdé a rýchlo opotrebované nemalo byť. Podmienky sú s CPI 37 charakterizované ako “medium” čiže stredne rýchle. Faktorom môže byť vietor najmä na vonkajších kurtoch. 

 

Karolína Plíšková 2018 po trojseťáku s Dart, kedy bolo teplo, sucho a veterno v prvý hrací deň: "The grass dry and slower than before, it didn't help me."


Magda Rybáriková po šokujúcom vypadnutí v prvom kole s Cirsteou v rovnaký deň: "My game was different today than in Birmingham or Eastbourne. Outside it was 28 degrees, but the grass was slower and I struggled to perform on it. It wasn't this hot since 1978. It suits me better when the weather is some cloud but the conditions were the same for both of us and I didn't do anything to hurt my opponent."

 

Plíšková na rozdiely medzi tréningovými kurtmi a kurtmi v Eastbourne:  ,,I think the grass, it's kind of quite high, I would say, and long. So I don't know, the ball just stays, doesn't really go. Sometimes I thought I hit a great shot, but she still was there, she was still able to make it. I don't know if she's that good or the court is that slow."


F. Lopez po Queense cítil takisto veľký rozdiel v podmienkach: "The conditions here at the moment are very different from those of Queen's."

 

Wozniacki na podmienky na kurte číslo 2, na ktorom sa v roku 2019 zrodilo veľa vysokých a zaujímavých kurzových prekvapení: ,,I was down 0/4 (proti Sorribes Tormo) and it's very different to play on that court, which is extremely slow and much slower than the practice courts. It's hard to hit through it, so then you start to overhit. I thought, I just had to stop making errors and just start running down every ball. That I should wait for the right ball to hit. It wasn't grass-court tennis, but that was what was needed. Usually, when you change direction on grass, the ball becomes difficult to attack, but that wasn't the case today. So there was nothing else to do but try to keep a cool head and take one game at a time."

 

D. Goffin: ,,The grass courts are a bit slower here, but that didn't bother me. There are differences between each grass tournament. But the game remains the same: you have to be as aggressive as possible and move forward."

 

Čoric pri porovnaní Wimbledonu s Halle, kde vyhral prekvapivý titul: ,,The grass is definitely a little bit different.”


Herbert pri porovnaní s Antalyou: "I came from Antalya, where the bounce is completely different. Here it is almost another surface."


Mischa Zverev po titule v Eastbourne, na rozdiely v podmienkach i medzi samotnými kurtmi v areáli: ,,The conditions felt completely different from the last few weeks, it felt much slower. The older courts are slower than the newer ones. I played on courts 14 and 15 last year, and they were much quicker than 2."

 

Viacerí big serveri či netrusheri vo Wimbledone nemajú dobrú bilanciu, avšak posledné roky v tom teplom počasí si prišli na svoje tenisti ako taký Anderson, ktorý porazil Rogera z 0-2 na sety a skončil vo finále či Isnerovo semifinále, ktorý vo Wimbledone nikdy predtým neprešiel za tretie kolo. Dôvod bol jednoduchý - na tých suchých a rýchlejšie opotrebovaných kurtoch to skákalo vyššie ako obvykle, čo bolo práve po ich vôli a ich servis bol tak efektívnejší ako kedykoľvek predtým. Kurty boli “hnedé” (skôr či neskôr aj tak sú) veľmi rýchlo, dokonca na nich vznikli aj diery a došlo i k nepríjemným zraneniam. No a keď sa Vám na kurty sťažuje doma i Andy Murray, tak to je teda skutočne problém…


Pre známe anglické leto bola inštalovaná zaťahovacia strecha na centrálnom kurte v roku 2009. Jej zatiahnutie trvá približne 20 minút, počas ktorých je hra na kurte prerušená. Od roku 2019 je krytým kurtom i C1. Pri zatiahnutej streche sa eliminujú poveternostné podmienky a tak sa približujeme halovému prostrediu. 

 

 

ATP Championships 


FINÁLE 2019: N. DJOKOVIC - R. Federer 7-6 1-6 7-6 4-6 13-12 

PREKVAPENIE 2019: QF G. Pelly 


TOP 4 2021: N. Djokovic, D. Medvedev, S. Tsitsipas, A. Zverev 

DIVOKÉ KARTY: C. Alcaraz, L. Broady, J. Clarke, J. Draper, A. Murray, A. Bolt 

ODHLÁSENIA: K. Edmund, S. Wawrinka, R. Nadal, D. Goffin, M. Raonic, D. Thiem, T. Paul


Úspešnosť underodogov od roku 2011: 21,98%


Trend u mužov je jasný: od používania novej a pomalšej (označenie: rye grass) trávy od roku 2002 nevyhral titul nik iný ako zo štvorice Federer (8x), Djokovic (5x), Nadal (2x) a Murray (2x). Po 17 rokoch (Goran Ivaniševič 2001) vyhral Wimbledon v roku 2018 tenista, ktorý pred Wimbledonom od začiatku sezóny nevyhral turnaj (N. Djokovic). 

 

Štvrtina Novaka Djokovica:


Celkovo je ťažké predikovať cely turnaj na Wimbledone najmä kvôli vyššie spomenutým podmienkam samotnej travy. Nie je iny turnaj, kde do prvého dňa si nie ste uplne isty ako vlastne sa podklad bude správať. Či už sa jedna o antukové či hardové turnaje, tam je to vždy jasne. Tráva sa da zmenit a Wimbledon posledné roky prechadza výraznými zmenami. Každopádne par tipov by sa našlo.


Ktokolvek iny v semifinále okrem Djokoviča by bol obrovskym prekvapenim. Nole v sebe našiel ohromnu motivaciu v podobe Golden Slamu a teda vyhrat v jednom kalendárnom roku všetky Grandslamy a olympijské zlato, čím by výrazne ovplyvnil neutichajúce G.O.A.T debaty. Rozhodne stat sa to môže. Navyše až do semifinále to má Nole totálne vypratane. Ako najväčší super sa tu javi Rublev, ale ten na trave zďaleka nie je taký super ako na inych povrchoch. Teda Nole do semifinále bez straty setu ? Je to dost mozne.Tip na prekvapenie sa tu hlada mimoriadne tazko, kedze v tejto časti nie je vela dobrych travarov. Tu je to velmi jasna štvrtina a útok Noleho na 20ty Grandslamový titul, ktorý by znamenal vyrovnanie sa na čele s Nadalom a Federerom. 

 

Štvrtina Stefanosa Tsitsipasa:

 

Stefanos by do semi postupit nemal. Jemu tráva až tak nevonia a po úspechu z RG a bez potrebnej trávnatej pripravy s nim tazko ratat medzi top kandidátov na titul. Navyše musí rátať že v jeho časti sú mena ako Bautista Agut (semi z roku 2019), Opelka s jeho delovým servisom, Andy Murray, Shapovalov, De Minaur, Evans ci Khachanov. V neposlednom rade už prvé kolo s Tiafoem bude náročné. Frances hral super v priprave a tak sa stat moze čokoľvek. Náš tip na semifinalistu je Denis Shapovalov. Ten hral v Nemecku prekvapujúco dobre. A ak v tej forme bude pokracovat, moze sa zrodiť solidne prekvapenie.

 

Štvrtina Alexandra Zvereva:

 

Ani Alex nie je pasovany medzi top favoritov, ale rozhodne bude mať väčšiu šancu ako Stefanos. V jeho štvrtine je ale vela prekazok, ktore nemusi zvladnut. Humbert, Auger Aliassime a Berrettini odohrali fantastické prípravy a jednoznačne ukázali, že vo Wimbledone s nimi treba ratat minimálne ako s čiernymi koňmi. Navyše je tu mimoriadne nevyspytateľný John Isner či dvojica Ruud, Karatsev. Aj v tomto prípade si myslime, že z tejto časti do semifinále nepostupi najvyššie nasadený. Náš tip je jeden z dvojice Auger A./Berrettini. Veľa ale bude závisieť od rýchlosti trávy a počasia. V prípade vyššieho odskoku a teplého počasia do hry výrazne vstúpi aj Isner, ak by prešiel prvými kolami.

 

Štvrtina Daniila Medvedeva:

 

Ak sa niekto zlepšil v hre na trave najvyraznejsie od sezóny 2019 tak Daniil. Úderovo mal na to vždy predpoklady, ale začal sa na nej hlavne hýbať o dosť lepšie. Navyše vyzerá ohromne motivovaný a treba s nim ratat. V jeho časti to nevyzerá až tak tazke. Problém je ale prvé kole kde ma Struffa. Ten je postrachom top hracov v tejto sezóne a to bude previerka ako hrom pre Ruského tenistu. Nachádza sa tu aj Cilic, na ktoreho moze narazit uz v tretom kole. Este na zaciatku turnaja Cilic moze mat dost sil a vie byt neprijemny. V tejto časti je aj Roger Federer. Ale pri všetkej úcte k hrajucej legende, roky sa oklamať nedajú a Roger od navratu v tejto sezóny je porazitelny v kazdom jednom zápase, súperi majú množstvo šancí, ktoré si vedia poľahky vypracovať a už je to len o tom, či ich aj premenia. Ani posvätná londýnska pôda na tom s vysokou pravdepodobnosťou nič nezmení. Podla nas je toto štvrtina obrovských moznosti. Odtialto nas neprekvapi postup asi ziadneho tenistu. Kludne v tejto štvrtine moze nastat najväčšie prekvapenie.

 

Tohtorocny Wimbledon sa nesie v znameni Nole vs. zvysok startoveho pola. Srb je jednoznacnym kandidatom na titul. V súčasnej forme bude velmi tazke ho zastaviť. Dlhodobou formou tu nie je hrac, ktory by to dokázal. Ak Nole vypadne tak jedine ze natrafi na tenistu, ktory bude mat den a to najmä na servise, niekto ako Querrey v roku 2016 alebo že by sa stala nečakaná udalosť, ktorú nik nikomu nepraje. 

 

 

WTA Championships 


FINÁLE 2019:  S. HALEP - S. Williams 6-2 6-2

PREKVAPENIE 2019: nenasadené tenistky -  Strýcová (SF); QF pre Riske, Zhang, Muchovú


TOP 4 2021: A. Barty, A. Sabalenka, E. Svitolina, S. Kenin

ODHLÁSENIA: D. Yastremska, S. Halep, J. Brady, N. Osaka, Q. Wang, S. Zheng, K. Flipkens, M. Gasparyan

DIVOKÉ KARTY: Katie Boulter, Jodie Burrage, Harriet Dart, F. Jones, S. Murray, V. Williams, Emma Raducanu, Lyudmila Samsonova 


Úspešnosť underdogov od roku 2011: 27,37%


Od roku 2000 si sestry Williamsové rozdelili 12 titulov, pričom vo finále bola minimálne jedna z nich v 15 finálových zápasov z posledných 19! Od roku 1998 (J. Novotná) čakáme na tenistku, ktorá by vyhrala Wimbledon - Eastbourne double.

 


Štvrtina Ash Barty:

 

Hlavolam hneď na úvod: Ako je na tom Ash? Je už fit po RG ? Toto uvidime po prvom kole. Každopádne spoločnosť jej tu robí Azarenka a Kontaveit, ktoré jej môžu najviac zatopiť. Kasatkina ukazala ze travu hra super, ale v jej hre trosku chyba konzistencia a hlavne často krát vyššia agresivita, no napriek tomu sa môže stať čiernym koňom tejto časti. S Andreescu ci Krejčíkovou neratame. Barbora životný úspech asi len ťažko zopakuje. Navyše po uspechu býva bolenie brucha a v jej prípade by tomu nemalo byť výnimkou. Viac ako tretie kolo jej nedávame. Andreescu tá proste travu nevie hrat. Nie natoľko aby dosiahla na semi vo Wimbledone a v posledných týždňoch jej odišla i jej tak preslávená mentálna sila. Konta, Siniakova, Vandeweghe, Tauson, Petkovic, Kostyuk ci Ostapenko su hráčky, ktore maju solidny potencial na prekvapenie. Toto je extrémne otvorena štvrtina. Tu by malo podľa nás nastať prekvapenie a do semi nepostupi ani Azarenka ani Barty.

 

Štvrtina Eliny Svitoliny:

 

Vyhrá Serena vytúžený titul ? To je základna otázka pred každým z posledných GS turnajov. Aj tu si by sme si trufli povedat, že Serena na to skôr už nemá. Avšak táto legenda už veľakrát dokazala, že s nou treba ratat. Uvodne kola nam ukazu ako na tom bude. Kazdopadne toto je mimoriadne ťažká cast s hračkami ako Muchova, Giorgi, Bencic, Kerber, Gauff. Nas tip na postup do semi je Belinda Bencic/Muchova. Karolína mala nenapadnu pripravu, ale na Wimbledone 2019 a na ďalších veľkých turnajoch ukazala veľký potencial. Belinda sa postupne od začiatku sezóny len a len zlepšuje a tak by jej postup znel uplne logicky, ak by formu vygradovala práve v All England Clube. Myslíme si, že taká Kerber back to back turnaj neda. Giorgi hrala super Eastbourne ale prišlo zas ďalšie zranenie. Gauff je veeeelky otaznik a ťažko tipovat čo od nej očakávať. Svitolina je na trave stale prinajlepšom priemerna, ale potencionálne špecifické podmienky jej teoreticky môžu sadnúť.

 

Štvrtina Sofie Kenin:

 

Tu to Kenin nemôže dať. Ak by najvyššie nasadená postúpila do semi prave v tejto časti, bolo by to veľké prekvapenie. V jej časti sú totiž našľapané travárky ako Karolina Pliskova, Kvitova, Keys, Riske, Kudermetova, Samsonova, Vekic. Čo meno to potencial na semi...ale i na úvodný výbuch. Každopádne je to jednoznačne najtravárskejšia štvrtina a extremne silná časť. Kenin nepatrí ani do širšieho okruhu favoritiek na semi. Karolina ak zvladne grandslamovy mindrak tak herne na postup ma, Petra je na Wimbledone viac ako doma. Keys a Riske sú náladové hráčky, ktorým ale ked sadne turnaj a špeciálne ten na tráve tak je ich obrovsky problém ich zastaviť. Kudermetova ma potencial na prekvapenie. Vekic je travarka na pohladanie a Samsonova predviedla najlepší výkon v príprave za dlhe roky. To co predviedla v Berlíne bolo neskutočné. Takuto strelnicu s presnými údermi si nepamätáme, ale dokáže to zopakovať ?

 

Štvrtina Aryny Sabalenky:

 

Tak ktorá ? Aryna, Swiatek, Muguruza, Rybakina, Jabeur ci Alexandrova. Veľmi vyrovnaná štvrtina. Doslova netipovatelna. Iga vyhrala juniorku vo Wimbledone, ale medzi ženami sa jej tu doposiaľ nedarilo. Aryna je jasný favorit, ale ona začína mať syndróm Karoliny Pliskovej a na Grandslame nehrá optimálny tenis pod tlakom. Garbine zas vie ako zvládať Wimbledon a bude velmi neprijemnou súperkou. Zvyšné tri hráčky zvládajú trávnaté zápasy na výbornej úrovni a ich postup by nebol až takým prekvapenim

 

Medzi ženami by to malo byt tento rok velmi otvorene...ako vlastne na každom inom Grand Slame od posledného titulu Sereny Williams. Žiadna tenistka nie je výraznejšou favoritkou a do okruhu hráčiek s možnosťou získať titul by sme mihnutim oka narátali aspoň 10 tenistiek. Môžme sa tešiť na zaujímavý a vyrovnaný turnaj.

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP Australian open PREVIEW

14.01.2022 14:39 zobraziť...

VIP PREVIEW Sydney a Adelaide

09.01.2022 15:11 zobraziť...

VIP ATP Stockholm a WTA Linz preview

08.11.2021 14:57 zobraziť...

VIP Paris Masters preview

01.11.2021 16:35 zobraziť...

VIP Viedeň a Petrohrad preview

24.10.2021 23:11 zobraziť...

VIP Moskva a Antwerp PREVIEW

17.10.2021 23:11 zobraziť...

VIP Indian Wells PREVIEW

06.10.2021 11:17 zobraziť...

VIP ATP Sofia PREVIEW

27.09.2021 15:59 zobraziť...

VIP ATP Nur-Sultan, Metz a WTA Ostrava pre...

20.09.2021 15:47 zobraziť...

VIP US open preview

30.08.2021 16:29 zobraziť...

VIP Winston Salem open PREVIEW

22.08.2021 17:13 zobraziť...

VIP Cincinnati Masters PREVIEW

16.08.2021 13:54 zobraziť...

VIP Canadian Masters PREVIEW

08.08.2021 16:09 zobraziť...

VIP ATP Washington a WTA San Jose preview

01.08.2021 20:49 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Kitzbuheli...

25.07.2021 14:02 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Umagu, Gst...

16.07.2021 19:10 zobraziť...

VIP preview pred ATP Hamburg, Bastad a New...

10.07.2021 10:49 zobraziť...

VIP WIMBLEDON PREVIEW

27.06.2021 12:24 zobraziť...

VIP Mallorca, Eastbourne a Bad Homburg PRE...

18.06.2021 21:15 zobraziť...

VIP Queens, Halle, Birmingham a Berlin PRE...

13.06.2021 14:24 zobraziť...

ATP Stuttgart a WTA Nottingham VIP PREVIEW

07.06.2021 14:30 zobraziť...

VIP French open PREVIEW

29.05.2021 11:49 zobraziť...

VIP WTA Strasbourg preview

26.05.2021 16:44 zobraziť...

ATP Ženeva, Lyon WTA Belehrad a Parma pre...

16.05.2021 17:12 zobraziť...

VIP Rím Masters preview

07.05.2021 16:23 zobraziť...

VIP Madrid PREVIEW

01.05.2021 11:42 zobraziť...

VIP preview pred ATP turnajmi v Mníchove ...

25.04.2021 20:51 zobraziť...

VIP Barcelona, Belehrad, Stuttgart, Istanb...

22.04.2021 09:36 zobraziť...

VIP Monte Carlo preview

11.04.2021 09:19 zobraziť...

VIP Charleston a Bogota preview

05.04.2021 09:42 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 15:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 15:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 11:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 13:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 12:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 12:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 16:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 18:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 20:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 12:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 12:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 11:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 17:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).