Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistráciaDEMO PRE TIPÉRA

Blog - TennisLovers

VIP French open PREVIEW

26.09.2020 20:23

ROLAND - GARROS 2020

 

French Open - alebo aj  Medzinárodné majstrovstvá Francúzska v tenise alebo najčastejšie Roland Garros je bez pochýb jeden z najobľúbenejších a najsledovanejších turnajov na svete. Svoju históriu píše už od roku 1891! Turnaj nesie pomenovanie po pilotovi Rolandovi Garrosovi, ktorý v roku 1913 ako prvý preletel cez Stredozemné more.

 

Tenisový komplex sa rozprestiera na ploche viac ako 8 hektárov, s troma hlavnými kurtmi - Philippe-Chatrier má po rekonštrukcii už 15,000 miest a zaťahovaciu strechu, kurt Suzanne Lenglen s kapacitou 10 068 miest, nový kurt Simonne Mathieu s kapacitou 5,000.

 

Prechod medzi jednotlivými dvorcami nie je vôbec jednoduchý. Dlho sa viedli debaty o tom, že sa turnaj presťahuje z centra niekde na periférium mesta - v aktuálnom mieste nie je priestor na rozšírenie areálu či spustenie nočných sessions kvôli rezidentom, ktorí sú jednoducho proti rušeniu nočného kľudu. 

 

Počasie a podmienky: 

 

Už len tým, že sa turnaj posunul na prelom septembra a októbra budeme svedkami iných podmienok na aké sme boli v máji zvyknutí. Prvé 3 (4) zmeny výrazne obmenia viaceré zápasy a samy ste mohli vidieť, ako si Nadal počínal počas nočného zápasu v Ríme: 

 

1. Teplota vzduchu a o dosť kratšie dni podmienky rozhodne spomalia - podľa predpovedí nemá ísť teplota nad 20 stupňov (niekedy ledva nad 10!), k večeru bude skutočne chladno

 

Nadal: "The weather is so, so cold. That makes it difficult for everyone. The conditions are a little bit extreme to play an outdoor tournament,"

 

S. Halep "When it's cold, it's a little bit heavier and a little bit different. I feel the cold. I feel like struggling a little bit. But for everybody it's the same."

 

2. Zmena lôpt - prechádza sa zo živých Babolatiek, ktoré výborne držali spin a odskok na ťažšie Wilsony. Toto bude citeľná zmena a nie príliš šťastné riešenie - kurty budú v tom chladnom počasí a prípadne po daždi extra pomalé s nižším odskokom. Nadal nové lopty testoval doma na Mallorce, kde dokonca v teplom počasí boli podľa neho pomalé. Tie tak dajú rozhodne zabrať rukám / ramenám tenistov:

 

Nadal: "Conditions here are the most difficult conditions for me for many different reasons. Ball is completely different, super slow, heavy. It's very cold. Slow conditions. Of course, the preparation has been less than usual. In Mallorca with warm conditions, the ball was very slow, I think not a good ball to play on clay, honestly. That is my personal opinion. Even with these conditions it makes things tougher.”

 

D. Thiem: "I practised two days at home with the ball. Now, of course, here. I'm a little bit sad because the Babolat at Roland Garros, it was my favourite ball, it was perfect. Obviously it was the ball from my racket company. (It) was fast, was taking spin incredibly well. But the Wilson ball is good, as well. It's just a little bit slower. It gets a little bit bigger after a while."

 

Sven Groeneveld: "The balls are very good! They have a lot of felt on the ball and remain consistent. The wear and tear is not too bad but if the ball or court is wet it does impact the flight, I expect that the colder temperature and humidity will also impact the bounce. It’s not as lively as before,"

 

3. Večerné zápasy pod svetlami na vybraných kurtoch (hlavné 3 kurty + 9 vonkajších), na centri sa bude každý deň hrať jeden vybraný match od 19tej 

 

4. Potencionálne halové podmienky na Chatrierovi pod novou strechou v prípade dažďa

 

5. K zmenám treba prirátať určite i fakt, že počas jedného dňa bude môcť byť v areáli nakoniec len 1000 ľudí

 

6. COVID protokoly, s ktorými mali tenisti dočinenia i v New Yorku (v Paríži bude môcť team tenistu mať 2 ľudí) 

 

Na French open sa podmienky líšia aj medzi jednotlivými kurtami: 

 

Philippe Chatrier - centrálny kurt - tento kurt má jeden z najväčších priestorov medzi samotným kurtom a tribúnami pre divákov. Z tohto ťažia predovšetkým TOP tenisti, ktorí tu majú natrénové príp. odohraté omnoho viac ako nejaký tenista z druhej polovice TOP 100 prípadne kvalifikant. Ten prechod z vonkajšieho malého kurtu na centrál je jednoducho cítiť. Kurt prirovnávajú k biliardovému stolu 

 

Suzanne Lenglen - druhý najväčší kurt - je najpomalším zo všetkých, loptička tu doteraz vyššie skákala a perfektne držia spin. TOP tenisti častokrát posielajú požiadavky na ktorom kurte chcú hrať a preto nie je prekvapkom, že tu nájdete z času na čas Nadala, pričom by ste ho asi vždy čakali na antukovom turnaji na centrálnom dvorci. 

 

Simonne Mathieu - podľa vyjadrení Karolíny Plíškovej bol nový kurt rýchlejším než hlavné dva kurty. Pre zaujímavosť - na tomto kurte Mahut porazil v prvom dni Cecchinata v kurzoch 8, čo bol najvyšší kurz aký minulý rok na French open padol. 

 

Vonkajšie kurty - ostatné kurty ako sme spomínali sú oproti hlavným o poznanie menšie, jednoducho toho miesta medzi lajnami a tribúnami je menej čo nie je po vôli pre “grinderov”, ktorí by si radi zahrali cez dlhšiu výmenu a chytajú loptičky niekde zo samých rohov kurtu. 

 

 

ATP FRENCH OPEN MAIN DRAW PREVIEW 


FINÁLE 2019: R. NADAL - D. Thiem 6-3 5-7 6-1 6-1

PREKVAPENIE 2019: 3R Mahuta po výhrach v kurzoch 8 a 6,5 


TOP 4 2019: N. Djokovic, R. Nadal, D. Thiem, D. Medvedev

DIVOKÉ KARTY: E. Benchetrit, H.Gaston, M.Janvier, Q.Halys, A.Hoang, H.Mayot, A. Murray, A. Rinderknech

ODHLÁSENIA: Raonic, Edmund, Tsonga, Verdasco, Pouille


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2011 : 18,34% 


Mužský turnaj sa bude asi navždy spájať s jediným tenistom - žijúcou legendou Rafaelom Nadalom. Ten sa nezmazateľne zapísal do histórie turnaja rekordnými 12 titulmi, čo sa asi už nikdy nikomu nepodarí. Rafa však tento krát prichádza na French open v úplne inej pozícii v akej je zvyknutý. Okrem zmienených zmien podmienok, nemá odohraté potrebné zápasy a ak by French open aj tak vyhral, bolo by to po prvý krát v kariére, kedy by tak učinil bez toho, aby pred turnajom vyhral antukový titul. Samozrejme, tento rok mal len jedinú možnosť v Ríme na prvom turnaji po niekoľkých mesiacoch, minulý rok sa mu to podarilo po prehrách s Thiemom, Fogninim a Tsitsipasom až na štvrtom. Nájsť jeho možného premožiteľa však pri jeho 93-3 na turnaji bude aj tak ťažké nájsť.

 

Znie to možno trošku prekvapujúco, ale francúzi, vzhľadom na to, koľko talentovaných tenistov vyprodukovali, stále čakajú na domáceho víťaza už od roku 1983, keď Yannick Noah porazil vo finále Matsa Wilandera. Domáci organizátori sa im často krát snažia pomôcť všemožnými spôsobmi a k ním sa pridávajú i ich fanatickí diváci no aj tak nepomáha nič. Tých príkladov by sme rok čo rok našli mnoho. 

 

Trend u mužov je jasný - naposledy sme sa dočkali šoku v roku 2004, keď z pozície 44. hráča sveta turnaj ovládol Gaston Gaudio, no a to bolo práve pred začiatkom Nadalovej éry. 

 

Zaujímavosti z hľadiska betingu: Tie-brejky - za posledné štyri roky 41% zápasov obsahoval minimálne jeden tie brejk s najväčším množstvom v prvých kolách. Naopak underdog bettori si tu na svoje neprídu, keďže len niečo cez 18% underdogov sa teší z víťazstva a tento trend je dosť dosť konštantný s najnižším percentom v roku 2012 a 2018 (15%) a s najvyšším v roku 2011 (22%).

 

Absolútne zle to tu doteraz mali finalisti z predchádzajúceho týždňa. Bolo to najmä z dôvodu, že Ženeva a Lyon sa odohrávali v nadmorskej výške. Prechod z pomalého Hamburgu bude pravdepodobne jednoduchší, no bude si treba zvyknúť na nové lopty či pravdepdobne na veternejšie podmienky (mimo centrálu) a hlavne na fakt, že tenisti po príchode do Paríža musia byť v bubline v 24 hodinovej karanténe, čo bude znamenať, že semifinalisti / finalisti si iné podmienky odskúšajú veľmi ťažko. 

 

Prvé sety tu tenisti sety strácali ako na bežiacom páse a výnimkou nie sú ani šokujúce vypadnutia hneď v prvom kole. 

 

2019 - Auger Aliassime sa po finále v Lyone odhlásil, Paire stratil set proti Copilovi (@6+); Zverev po Ženeve šiel do 5 setov s Millmanom, Jarry fyzicky odpadol proti Delpovi 

 

2018 - najmenej extrémny - Gojowczyk po finále v Ženeve skrečoval Norriemu v prvom kole @2,6; Thiem a Fucsovics 3-0, Simon stratil len set...

 

2017: Tsonga po Lyone skončil v prvom kole v kurzoch @15! s Olivom, Berdych v druhom kole s Khachanovom @4, M. Zverev po Ženeve s Napolitanom @3,5 v 1R

 

2016 - najextrémnejší - Thiem lostol 1. set po Nice s Cervantesom @8; Zverev lostol 1. set s Herbertom @3,5; Wawrinka lostol 1. set s Rosolom @10; Čilič prehral 1. set i zápas s Trungelitim @10

 

2015: Mayer po Nice stratil 1. set s Veselým @2,4; Sousa po Ženeve 1. set s Dzumhurom @2,6+

 

2014: Gulbis po Nice v semifinálovej jazde stratil 1. set s Kubotom @10, Delbonis easy vyletel s Lajovicom @5+; Kohli prehral 1. set s Ribom @7+, Karlovic prekvapujúco porazil Dimitrova

 

2013: Montanes aj Monfils hrali po Nice 5 seťáky, Monaco po Dusseldorfe out s Gimenom Traverom @5; Nieminen 5 setov…

 

Ak sme pri prekvapeniach, tak plynule prejdeme k ďalšiemu trendu: Od roku 2004 boli po druhom kole nasledujúce počty zápasov, kde padli kurzy nad 5: 2004 - 5 zápasov, 2005 -2, 2006 - 4, 2007 - 3, 2008 - 5, 2009 -2, 2010 - 5, 2011 - 6, 2012 - 3, 2013 - 2, 2014- 7, 2015 - 3, 2016 - 2, 2017 - 3, 2018 - 1, 2019 - 2 

 

 


WTA FRENCH OPEN PREVIEW 


FINÁLE 2019: A. BARTY - M. Vondroušová 61 63

PREKVAPENIE 2019: Semifinálová štvorica (Barty, Vondroušová, Anisimova a Konta) v súboji o prvý GS titul 


TOP 4 2020: S. Halep, Ka. Plíšková, A. Anisimova, E. Svitolina  

DIVOKÉ KARTY: E. Bouchard, C. Burel, E. Jacquemont, C. Pacquet, P. Parmentier, D. Parry, T. Pironkova, H. Tan 

ODHLÁSENIA: A. Barty, N. Osaka, B. Andreescu, B. Bencic, Q. Wang, S. Zheng, A. Sevastova, C. Suarez Navarro, T. Townsend, L. Zhu, Y. Wang, A. Potapova, T. Maria, S. Stosur, S. Peng, X. Wang 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2011 : 24,6% 


Aj pri ženách platilo, čo u mužov - tenistky z minulého týždňa leteli prakticky ihneď, predovšetkým z Norimbergu (tento týždeň sa hralo len v Strasbourgu). Z toľkých finalistiek za posledné roky prešla Bertens a senzačne Bouchard do semifinále, inak všetky vyleteli v prvom / druhom kole a neraz ako favoritky - 2018: Larsson s Mattek Sands @3,5; Bertens v 2017 v druhom kole s Bellis @4+; či Kanepi v 2013 v druhom kole za @4,6+. Minulý rok vyleteli po Norimbergu v 1R Putintseva (@2,3+ s Peterson)  aj Zidansek (s Mertens), zo Strasbourgu Yastremska (@2,2 so Suarez Navarro) a Garcia v druhom (s Blinkovou @4,4+)


U žien je TOP favoritkou Simona Halep, ktorá v Paríži triumfovala pred dvoma rokmi ale minuloročný titul Barty či titul Jeleny Ostapenkov roku 2018 potvrdzuje nevyspytateľnosť ženského okruhu, v ktorom je okruh favoritiek na titul široký. 

 

Na rozdiel od mužov, u žien čakanie na domáci titul prerušila Mary Pierce v roku 2000. Rozhodne však o najväčšie prekvapenie v Open Ére na WTA okruhu sa postaral Virginie Razzano proti Serene Williams v roku 2012. Serena do  tohto zápasu vstupovala s bilanciou 17-0 z antuky a ťahala šnúru  46 víťazstiev v prvých kolách na Grand Slamoch.  Razzano v tom čase dokonca nebola ani v top 100 v rankingu WTA.. Serena dokonca viedla 64 po prvom a v tiebrejku druhého setu už 5-1, no Virginie zápas otočila, pobláznila celé tenisové Francúzsko a stala sa miestnou obľúbenkyňou. 

 

Ani u žien si underdog bettori na svoje neprídu pri 24,6%, ALE v 3 z posledných 4 ročníkov to bolo až 28%. 

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP preview pred ATP turnajmi v Rotterdame...

28.02.2021 21:04 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 14:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 14:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 10:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 12:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 11:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 11:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 15:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 17:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 19:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 11:09 zobraziť...

WTA Linz a ATP Sofia VIP PREVIEW

07.11.2020 09:34 zobraziť...

VIP Paris Masters PREVIEW

02.11.2020 20:29 zobraziť...

VIP French open PREVIEW

26.09.2020 20:23 zobraziť...

ATP Hamburg a WTA Strasbourg VIP PREVIEW

21.09.2020 18:35 zobraziť...

VIP Rím Masters PREVIEW

11.09.2020 21:57 zobraziť...

ATP Kitzbuhel a WTA Istanbul VIP PREVIEW

07.09.2020 11:19 zobraziť...

VIP US open previw

29.08.2020 16:59 zobraziť...

VIP WTA PRAHA PREVIEW

08.08.2020 09:53 zobraziť...

VIP WTA Palermo preview

05.08.2020 11:48 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 10:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 09:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 15:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).